Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ: Η τεχνολογία Vectoring μας επιτρέπει να προσφέρουμε ταχύτητες 100 Mbps στους καταναλωτές


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδω με 10αρα γραμη δινεις 27 ευρω και υπαρχουν μερες που κανει διακοπες 

Η τεχνικη του vectoring πρακτικα εξαφανιζει τον θορυβο κι ολες του τις επιπτωσεις (αποσυνδεσεις, χαμηλο συγχρονισμο κτλ). 

Απο τα συμφραζομενα σου να φανταστω οτι δεν σε ενδιαφερει και πολυ.

 

Προσωπικά έχω κακή εμπειρία από ΟΤΕ και Cosmote. Συμπεριφορά του στυλ εμείς είμαστε και άλλος κανείς. Δεν μπορώ τις μαγκιές οπότε που να με πληρώνουν δεν επιστρέφω σ' αυτούς όσα Mbps και να καταφέρουν να επιτύχουν. Ευχαριστώ πολύ κυρία Νικολαΐδη, συγχαρητήρια για το κατάλευκο χρώμα των δοντιών σας, αλλά μακριά κι αγαπημένοι.

Μα αυτοι ειναι κι αλλος κανεις. Τι δεν καταλαβες καλα; Οι αλλοι απλα παρακολουθουν και δεν κανουν επενδυσεις (πλην ελαχιστων εξαιρεσεων οπως Inalan και HCN).

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε καημενοι φτιαξτε πρωτα τις γραμμες vdsl δωστε τις ταχυτητες που πρεπει να δωσετε , και μην πληρωνουμε για 50ρα γραμμη και εχουμε 19.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε καημενοι φτιαξτε πρωτα τις γραμμες vdsl δωστε τις ταχυτητες που πρεπει να δωσετε , και μην πληρωνουμε για 50ρα γραμμη και εχουμε 19.....

Για να φτιαξουν οι γραμμες VDSL, πρεπει να εφαρμοστει η τεχνικη vectoring για τα 100Mbps.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρη δε ντρεπεσαι λιγο που βγηκες χαμογελαστη να μας πεις τι καλη δουλεια που κανετε στον οτε?

 

Μειναμε με γραμμη 2Mbit εποχης 2004. Κι εχεις τα μουτρα να φωτογραφηθεις χαμογελαστη με την καινουρια μασσελα? Και το παιζεις κι επιτυχημενη? Business woman?

 

Τι να πω ρε φουστη μου? Καποιοι ζουν το αμερικανικο ονειρο στην Ελλαδα. Κι εγω ντρεπομαι να πω οτι ειμαι ελληνας. Καταντησαμε χειροτερα απο Ινδια. Μας λενε γυφτους εξω.

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά το internet στην ελλάδα είναι για κλάματα,όχι μόνο στην χρέωση αλλά και στην ποιότητα των γραμμών που είναι για κλοτσιές σε όλη την ελλάδα,εντάξει βάλανε σε δυο περιοχές εκεί το vdsl και κάτι κάνανε,σπίτι μου εγώ έχω το πολύ 5mbps....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

20GB

20GB

20GB

20GB

20GB

 

20GB

20GB

20GB

Μην μπερδεύεις το "hybrid" με αυτή την είδηση, καμία σχέση...

 

Μιλάει για vectoring, αποκλειστικά VDSL2, καθόλου 4G...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

εντάξει βάλανε σε δυο περιοχές εκεί το vdsl και κάτι κάνανε

2 Περιοχές? Μήπως έχεις μείνει στο 2012?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να έκανε διαφήμιση οδοντόκρεμας..

Βασικα δεν προκειται για διαφημιση, αλλα για ξεκαθαρη μπιχτη προς την ΕΕΤΤ για το ρυθμιστικο πλαισιο.

 

βασικά το internet στην ελλάδα είναι για κλάματα,όχι μόνο στην χρέωση αλλά και στην ποιότητα των γραμμών που είναι για κλοτσιές σε όλη την ελλάδα,εντάξει βάλανε σε δυο περιοχές εκεί το vdsl και κάτι κάνανε,σπίτι μου εγώ έχω το πολύ 5mbps....

Βασικα δεν μπορεις να εχεις την απαιτηση (μονο) απο μια ιδιωτικη εταιρια με ενα κλικ να καλυψει ολες τις περιοχες.

 

Στο εξωτερικο (π.χ. στη Σουηδια που ειχα την τυχη να μεινω για λιγο) το κρατος και οι δημοι χτιζουν μητροπολιτικα δικτυα οπτικων ινων που τα νοικιαζουν στους παροχους.

 

Βλεπεις ειναι τοσο σημαντικο αγαθο το broadband στο εξωτερικο που συμμετεχουν στις υποδομες αρκετοι φορεις και τιποτα δεν αφηνεται στην τυχη του.

 

Καποτε υπηρχε και στην Ελλαδα σχεδιο για εκσυγχρονισμο του δικτυου με οπτικες ινες αλλα ναυαγησε.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κοιταξει ο (π)οτε που αναφερει και ο φιλος πιο πανω να αναβαθμισει τις 2αρες σε 4 mbps και μετα σκεφτεται και για τις κατοσταρες....

 

 

Εδω εβαλαν καινουριες καμπινες εδω στο Περιστερι και απο 3.6 που ειχα επεσα 2.8 και ο πεθερος απο κατω δεν παει πανω απο 1.6 που να βαλει την πεθερα να χοροπηδαει στην ταρατσα.

 

Εγω αναγκαστικα πηγα σε VDSL

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...