Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ: Η τεχνολογία Vectoring μας επιτρέπει να προσφέρουμε ταχύτητες 100 Mbps στους καταναλωτές


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδω εβαλαν καινουριες καμπινες εδω στο Περιστερι και απο 3.6 που ειχα επεσα 2.8 και ο πεθερος απο κατω δεν παει πανω απο 1.6 που να βαλει την πεθερα να χοροπηδαει στην ταρατσα.

 

Εγω αναγκαστικα πηγα σε VDSL

Γενικα επικρατει ενα χαος και μεγαλο μεριδιο ευθυνης το εχει η ΕΕΤΤ που πρακτικα εχει διακοσμητικο χαρακτηρα εδω κι ενα χρονο.

Δεν εχει προετοιμασει την αγορα καταλληλα, το vectoring θα επρεπε ηδη να εφαρμοζεται στις καινουργιες γραμμες. Αυτο βεβαια προυποθετει οτι οι εναλλακτικοι θα κανουν παραχωρησεις και θα αγοραζουν Bitstream access απο δω και περα.

 

Κι ενας λογος που πρεπει αμεσα να εφαρμοστει η τεχνικη του vectoring ειναι το ολοενα αυξανομενο crosstalk που δημιουργουν οι vdsl γραμμες (γι αυτο κι επεσες στα 2,8).

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα Κόψουν την πειρατεία να δούμε μετά τι αξία θα έχουν οι ταχύτητες internet.

Άντε για πιο γρήγορο κατέβασμα του Wow και λοιπόν παιχνιδιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αλλη μια φορα βλεπουμε την μιρλα και την γκρινια του συντηρητικου και οπισθοδρομικου νεοελληναρα, που επειδη αυτος δε θελει η δε μπορει πρεπει και οι αλλοι να μεινουν πισω.

 

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει η 100αρα είναι για πολύ ιδιαίτερους χρήστες. Μια 50αρα υπερκαλύπτει την συντριπτική πλειοψηφία των οικιακών πελατών. Το θέμα είναι να προχωρήσουν και άλλο τα έργα εγκατάστασης των KVs, τα οποία από όσο διαβάζω προχωρούν με σχετικά καλούς ρυθμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τεχνολογια vectroring μας επιτρεπει να προσφερουμε ταχυτητες 100 mb/s στα προβατα ωστε να τα καταβροχθιζουν αμασητα τα οσα τους πασαρουμε με το ιντερνετ μπέεεεεε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπερδεύεις το "hybrid" με αυτή την είδηση, καμία σχέση...

 

Μιλάει για vectoring, αποκλειστικά VDSL2, καθόλου 4G...

 

Shit, I stand corrected. :/

 

Γιατι εχω την εντυπωση οτι πριν λιγο εγραφες 30gb;;;

 

Νόμιζα ήταν 30gb, αλλά τελικά ήταν 20gb, αλλά τελικά check το post του Thresh. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ προτείνω τώρα με τον φόρο που θέλουν στο ίντερνετ να πάμε όλοι ομαδικά και να ζητήσουμε dial-up.

Θα ήθελα να δω τα μούτρα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Βασικά την έχουμε κάτσει μάγκες! Η cosmote-ΟΤΕ επειδή εχει κάλυψη έχουν συμπεριφορά εμείς είμαστε και να πάτε όλοι να γαμηθειτε! Υπηρεσίες μηδέν εξυπηρέτηση μηδέν σεβασμός στον πελάτη μηδέν! Η vodafone προσπαθεί στην εξυπηρέτηση γιατι ούτε κάλυψη εχει, δεν εχει σήμα πουθενά, ούτε προϊόντα που να λειτουργούν, voip, ούτε εχει διάθεση να τα φτιάξει! Η wind ειναι απλά η wind με το δίκτυο της vodafone! Υπολογίστε και το γεγονός οτι δεν υπάρχει περίπτωση να ρίξουν λεφτά να φτιάξουν το δίκτυο όλοι τους, κεραίες αναμεταδότες σταθερό δίκτυο, και καταλαβαίνετε γιατι ειναι οι χειρότερες εταιρείες στην Ευρώπη και ίσως στον κόσμο! Κι εμείς καμία επιλογή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παπ@ρι@ εγω πληρωνω για 50αρα γραμμη και εχω 15-20 download. Αρα εδω ενας μεσου ορου λογαριασμος ειναι με 25αρα γραμμη και του δεινονται 10 αρα τι 100 μας λεει για να φτασουμε στην ελλαδα 100mps πρεπει να εχουμε 200αρα γραμμη να κανουμε 2 ευχελαια και 3 προσευχες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα Κόψουν την πειρατεία να δούμε μετά τι αξία θα έχουν οι ταχύτητες internet.

Άντε για πιο γρήγορο κατέβασμα του Wow κ αι λοιπόν παιχνιδιών.

Streaming 4k? για καλύτερο latency σε μερικες  περιπτώσεις? για πολλα PC/tablets/smartphones  σε ενα σπιτι και πολλα αλλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα θυμαμε τον φιλοτιμο συνεργαζομενο τεχνικο της Wind να μου λεει για 3η φορα και μετα απο ελεγχο μισης ωρας οτι η βλαβη στην γραμμη μου ειναι απο το καλωδιο του ΟΤΕ και τους 5 "τεχνικους" του ΟΤΕ να δηλωνουν στα πρωτα 2 λεπτα ..."Ολα καλα ειναι"....

Αυτο σημαινει Ταχυτητα...ΟΤΕ.!!!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...