Προς το περιεχόμενο

To “family sharing” έρχεται στο Android για paid apps


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε, αφού μιλάς για minimum κόστος, τότε το iPhone θα έπρεπε να το βάλεις 650-700 ευρώ. Λεπτομέρειες.

 

Με 50 ευρώ Android θα βλαστημάς την ώρα και τη στιγμή. Ούτε ένα αξιοπρεπές κινέζικο δε κάνει τόσο λίγο. Αν θες καλό Android, μπορείς από 100-200 ευρώ να πάρεις αξιοπρεπέστατη συσκευή που θα υστερεί σε πολύ λίγα έναντι των πολύ ακριβότερων εναλλακτικών (οθόνη & κάμερα). Με 50 ευρώ καλύτερα να πάρεις WP, αν δε σε ενοχλεί η έλλειψη εφαρμογών.

μια χαρα κανει την δουλεια του 

http://www.insomnia.gr/_/articles/providers-telecoms/κινητό/με-€59-το-doogee-x5-max-προσφέρει-οθόνη-5-r11717

Νιαου

 

νιαου no2:

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_328504.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, πάρε εσύ αυτό και αν δε διαλυθεί στα χέρια σου σε ένα μήνα έλα να τα ξαναπούμε. Το ίδιο και για το δεύτερο. 

 

Μπήκα και να δω τις αξιολογήσεις στο skroutz. Προφανώς δικαιώθηκα. Ό,τι πληρώνεις παίρνεις, εν τέλει.

 

Νιάου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, πάρε εσύ αυτό και αν δε διαλυθεί στα χέρια σου σε ένα μήνα έλα να τα ξαναπούμε. Το ίδιο και για το δεύτερο. 

 

Μπήκα και να δω τις αξιολογήσεις στο skroutz. Προφανώς δικαιώθηκα. Ό,τι πληρώνεις παίρνεις, εν τέλει.

 

Νιάου.

πλακα εχεις.

Νιαου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλίθια flames πάλι.... Μακάρι να το βάλουν αυτό το χαρακτηριστικό μπας και γλιτώσω να βάζω τον λογαριασμό μου σε κάθε συσκευή της οικογένειας.... Φτιάχνεις έναν εκεί μόνο για τις εφαρμογές και καθαρίζεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, πάρε εσύ αυτό και αν δε διαλυθεί στα χέρια σου σε ένα μήνα έλα να τα ξαναπούμε. Το ίδιο και για το δεύτερο. 

 

Μπήκα και να δω τις αξιολογήσεις στο skroutz. Προφανώς δικαιώθηκα. Ό,τι πληρώνεις παίρνεις, εν τέλει.

 

Νιάου.

συγκρινε μου iphone 6 με oneplus one 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδιάσειστα επιχειρήματα για άλλη μια φορά.

 Αρχιζεις το fanwar απο το πρωτο σου ποστ μετα μας το παιζεις αντικειμενικος μετα σου δινω links και λες σπανε στα χερια σου κλπ μας φλομωσες στα επιχειρηματα.

Oτι πληρωνεις παιρνεις τελικα..

 

Εξαλλου καταλαβαμε τις προθεσεις σου εξαρχης

 

. Απλώς το αναφέρω επειδή όταν η Apple κλέβει κάποιο feature από το Android πέφτουν όλοι να τη φάνε, ενώ όταν το κάνει η Google κανείς δε λέει τίποτα.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγκρινε μου iphone 6 με oneplus one 

Κακή σύγκριση, καθότι συγκρίνεις με vfm συσκευή. Δεν υπερτερεί σε πολλά το iPhone. Θα προτιμούσα τη σύγκριση του 6+ με το 1+1. Αλλά και πάλι. Το iPhone 6 είναι πιο γρήγορο, έχει καλύτερη κάμερα, καλύτερη ποιότητα κατασκευής, πολύ καλύτερη υποστήριξη στο λογισμικό (και για 4 χρόνια), καλύτερο οικοσύστημα, οι εφαρμογές είναι πιο καλογραμμένες...αυτά. Εγώ προσωπικά δε θα έπαιρνα iPhone 6 διότι υπάρχουν πολύ καλύτερες λύσεις σε αυτά τα λεφτά και φθηνότερα. Ένα παράδειγμα που μου ήρθε είναι το LG V10 (400E).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακή σύγκριση, καθότι συγκρίνεις με vfm συσκευή. Δεν υπερτερεί σε πολλά το iPhone. Θα προτιμούσα τη σύγκριση του 6+ με το 1+1. Αλλά και πάλι. Το iPhone 6 είναι πιο γρήγορο, έχει καλύτερη κάμερα, καλύτερη ποιότητα κατασκευής, πολύ καλύτερη υποστήριξη στο λογισμικό (και για 4 χρόνια), καλύτερο οικοσύστημα, οι εφαρμογές είναι πιο καλογραμμένες...αυτά. Εγώ προσωπικά δε θα έπαιρνα iPhone 6 διότι υπάρχουν πολύ καλύτερες λύσεις σε αυτά τα λεφτά και φθηνότερα. Ένα παράδειγμα που μου ήρθε είναι το LG V10 (400E).

σε αυτη την συγκριση μπορει μονο στον ηχο να κερδιση το iphone. μια χαρα συκριση ειναι αφου το oneplus one βγηκε 3 μηνες νωρητερα απο το iphone 6 και επεισης τo VFM ειναι πλεονεκτημα σε συγκριση που λες οτι πληρωνεις παιρνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αρχιζεις το fanwar απο το πρωτο σου ποστ μετα μας το παιζεις αντικειμενικος μετα σου δινω links και λες σπανε στα χερια σου κλπ μας φλομωσες στα επιχειρηματα.

Oτι πληρωνεις παιρνεις τελικα..

 

Εξαλλου καταλαβαμε τις προθεσεις σου εξαρχης

 

Εσύ άρχισες το fanwar. Είσαι και ιδιοφυΐα, πανάθεμά σε. Εγώ ανέφερα κάτι τόσο απλό και ευκατανόητο και το τεκμηρίωσα περαιτέρω στο δεύτερό μου ποστ, σε σημείο που ακόμα και απόφοιτος δημοτικού θα καταλάβαινε. Αλλά που...

 

Τα επιχειρήματά μου σου είπα που βρίσκονται, κάνεις και κωλοτούμπες. Δες τα σχόλια στο σκρουτζ. Εκτός αν όλοι αυτοί που έβαλαν κριτικές 1 αστεριού είναι όλοι βαλτοί να το βρίσουν και εσύ ξέρεις καλύτερα. Σοβαρέψου λίγο. Το μίσος σου για την Apple σε έχει φλομώσει.

 

Και συνεχίζεις. Το ίδιο κενό επιχείρημα που επιστρατεύονται όλα τα φανδροειδή. Κάτσε να σου πω και γι' αυτό λοιπόν. 

 

1) Όταν έβαλες το 6+ στη κωλότσεπη από τζιν και κάθεσαι πάνω του, δε φταίει η Apple αλλά το μονοψήφιο IQ σου. ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ και να βάλεις στη κωλότσεπη από τζιν και να κάτσεις πάνω του θα πάθει ζημιά. Εκτός αν είσαι 40 κιλά, οπότε πάω πάσο. Που με οδηγεί στο 2.

 

2) Μερικούς μήνες μετά βγήκε το Samsung Galaxy S6. Σε bend test που υπεβλήθη αποδείχτηκε ότι χρειαζόταν ΛΙΓΟΤΕΡΗ δύναμη για να λυγίσει και να σπάσει. Αλλά εννοείται δεν άνοιξε ρουθούνι γι' αυτό, βλέπεις δεν είναι Apple. Παρότι κόστιζε αρχικά παραπάνω από Apple. 

 

3) Όσους ξέρω με 6+, εννοείται ότι ποτέ δε λύγισε. Είναι απλά τα πράγματα. Αν το λυγίσεις με το ζόρι, μάντεψε, θα λυγίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτη την συγκριση μπορει μονο στον ηχο να κερδιση το iphone. μια χαρα συκριση ειναι αφου το oneplus one βγηκε 3 μηνες νωρητερα απο το iphone 6 και επεισης τo VFM ειναι πλεονεκτημα σε συγκριση που λες οτι πληρωνεις παιρνεις

Όχι μόνο, είναι και όλα αυτά που ανέφερα παραπάνω. 

 

Από την άλλη, το 1+1 υπερτερεί έναντι του 6 σε άλλα σημεία, φυσικά.

 

Και επαναλαμβάνω, μια σύγκριση του 1+1 με το 6+ πιο πολύ νόημα θα είχε, διότι είναι και συγκρίσιμα και σε μεγέθη πλέον.

 

Πάντα όταν σκας ένα κάρο λεφτά, περιμένεις το κάτι παραπάνω. Αλλά πχ για μένα αν μου έδινες την επιλογή μεταξύ των 2, το 1+1 θα έπαιρνα. Εξαρτάται από τις ανάγκες του καθενός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μόνο, είναι και όλα αυτά που ανέφερα παραπάνω. 

 

Από την άλλη, το 1+1 υπερτερεί έναντι του 6 σε άλλα σημεία, φυσικά.

 

Και επαναλαμβάνω, μια σύγκριση του 1+1 με το 6+ πιο πολύ νόημα θα είχε, διότι είναι και συγκρίσιμα και σε μεγέθη πλέον.

 

Πάντα όταν σκας ένα κάρο λεφτά, περιμένεις το κάτι παραπάνω. Αλλά πχ για μένα αν μου έδινες την επιλογή μεταξύ των 2, το 1+1 θα έπαιρνα. Εξαρτάται από τις ανάγκες του καθενός.

και με το Plus να το συγκρινεις το τρωει και αυτο και σε καμερα και σε ταχυτητα αλλα και σε λογισμικο αφου εχει την μεγαλυτερη υποστηριξη στο xda  επισεις για την μπαταρια σε ολα τα iphone δεν χρειαζεται να αναφερουμε κατι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ άρχισες το fanwar. Είσαι και ιδιοφυΐα, πανάθεμά σε. Εγώ ανέφερα κάτι τόσο απλό και ευκατανόητο και το τεκμηρίωσα περαιτέρω στο δεύτερό μου ποστ, σε σημείο που ακόμα και απόφοιτος δημοτικού θα καταλάβαινε. Αλλά που...

 

Τα επιχειρήματά μου σου είπα που βρίσκονται, κάνεις και κωλοτούμπες. Δες τα σχόλια στο σκρουτζ. Εκτός αν όλοι αυτοί που έβαλαν κριτικές 1 αστεριού είναι όλοι βαλτοί να το βρίσουν και εσύ ξέρεις καλύτερα. Σοβαρέψου λίγο. Το μίσος σου για την Apple σε έχει φλομώσει.

 

Και συνεχίζεις. Το ίδιο κενό επιχείρημα που επιστρατεύονται όλα τα φανδροειδή. Κάτσε να σου πω και γι' αυτό λοιπόν. 

 

1) Όταν έβαλες το 6+ στη κωλότσεπη από τζιν και κάθεσαι πάνω του, δε φταίει η Apple αλλά το μονοψήφιο IQ σου. ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ και να βάλεις στη κωλότσεπη από τζιν και να κάτσεις πάνω του θα πάθει ζημιά. Εκτός αν είσαι 40 κιλά, οπότε πάω πάσο. Που με οδηγεί στο 2.

 

2) Μερικούς μήνες μετά βγήκε το Samsung Galaxy S6. Σε bend test που υπεβλήθη αποδείχτηκε ότι χρειαζόταν ΛΙΓΟΤΕΡΗ δύναμη για να λυγίσει και να σπάσει. Αλλά εννοείται δεν άνοιξε ρουθούνι γι' αυτό, βλέπεις δεν είναι Apple. Παρότι κόστιζε αρχικά παραπάνω από Apple. 

 

3) Όσους ξέρω με 6+, εννοείται ότι ποτέ δε λύγισε. Είναι απλά τα πράγματα. Αν το λυγίσεις με το ζόρι, μάντεψε, θα λυγίσει.

σπαμαρε ελευθερα σε αφηνω να εχεις το τελικο λογο να λαμψει η αληθεια  :-) 

Βγαλε την οργη σου! Χαρακτηρισε με κ αλλο. Δωσε πονο!

Νιαου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με το Plus να το συγκρινεις το τρωει και αυτο και σε καμερα και σε ταχυτητα αλλα και σε λογισμικο αφου εχει την μεγαλυτερη υποστηριξη στο xda  επισεις για την μπαταρια σε ολα τα iphone δεν χρειαζεται να αναφερουμε κατι 

Σε κάμερα και ταχύτητα και σε λογισμικό ΔΕΝ τα τρώει, τσέκαρε τεστ για το καθένα ξεχωριστά. Επίσης, άλλη η υποστήριξη στο xda (δεν είναι πάντα η καλύτερη) και άλλη η επίσημη από τον OEM, που στην περίπτωση της Apple είναι άψογη. Και επίσης μεγαλύτερη σε χρονική διάρκεια από ό,τι προσφέρει η 1+.

 

Για τη μπαταρία, έχεις δίκιο και άδικο. Το 1+1 έχει καλύτερο screen-on-time από το 6, αλλά όχι από το 6+, περίπου ίδια. Τα 6+ & 6s+ έχουν πολύ καλό screen-on-time, που για iPhone ήταν όντως καινοτομία :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σπαμαρε ελευθερα σε αφηνω να εχεις το τελικο λογο να λαμψει η αληθεια  :-) 

Βγαλε την οργη σου! Χαρακτηρισε με κ αλλο. Δωσε πονο!

Νιαου

Πάλι κωλοτούμπες και υπεκφυγές. Τουλάχιστον μπορείς να μου πεις πόσων χρονών είσαι; Θα εξηγήσει πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...