Προς το περιεχόμενο

To “family sharing” έρχεται στο Android για paid apps


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Πάλι κωλοτούμπες και υπεκφυγές. Τουλάχιστον μπορείς να μου πεις πόσων χρονών είσαι; Θα εξηγήσει πολλά.

Σε ψεκαζουν;

@sepseksan, Ένα πράγμα θα πω: iPod Touch.

Ωραιο τηλεφωνο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάμερα και ταχύτητα και σε λογισμικό ΔΕΝ τα τρώει, τσέκαρε τεστ για το καθένα ξεχωριστά. Επίσης, άλλη η υποστήριξη στο xda (δεν είναι πάντα η καλύτερη) και άλλη η επίσημη από τον OEM, που στην περίπτωση της Apple είναι άψογη. Και επίσης μεγαλύτερη σε χρονική διάρκεια από ό,τι προσφέρει η 1+.

 

Για τη μπαταρία, έχεις δίκιο και άδικο. Το 1+1 έχει καλύτερο screen-on-time από το 6, αλλά όχι από το 6+, περίπου ίδια. Τα 6+ & 6s+ έχουν πολύ καλό screen-on-time, που για iPhone ήταν όντως καινοτομία :P

ειχα Oneplus one και μου κραταγε 8 ωρες foul χρηση internet. εχει ενας φιλος 6 plus και το ειχα συγκρινει και το opo μου φανικε πιο γρηγορο. απο την αλλη η καμερα του opo ΑΡΚΕΤΑ καλυτερη εκτος αμα εχεις παρκισον. τελος για το λογισμικο υπαρχουν cm builds για το opo που ειναι καλυτερα απο το επισημο της oneplus  αυτα εχω να σου πω και δεν θα σου απαντησω στο μελλον γιατι ειναι χασιμο χρονου  καλο απογευμα φιλε και καλα μυαλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο τηλεφωνο!!

Μέχρι στιγμής το μόνο που βλέπω είναι iOS vs Android και δεν τυπώθηκε πουθενά κάτι για τηλέφωνα, οπότε είναι η καλύτερη λύση κατ εμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής το μόνο που βλέπω είναι iOS vs Android και δεν τυπώθηκε πουθενά κάτι για τηλέφωνα, οπότε είναι η καλύτερη λύση κατ εμου.

Σωστα. 

Λυση ως προς τι ειναι ομως; Αγοραζω κινητο αντροιντ στο παιδι μου και ενα ipod touch για να κανω family sharing?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα. 

Λυση ως προς τι ειναι ομως; Αγοραζω κινητο αντροιντ στο παιδι μου και ενα ipod touch για να κανω family sharing?

 

Αν θέλεις και σε κινητό το 5s το βρίσκεις καινούριο με ~250€ ποια (λιγότερα αν ψαχτείς σε ευρωπαϊκά μαγαζιά online) και είναι πάρα πολύ καλή συσκευή, λίγο παραπάνω από όσα θα έδινες και για μία αξιοπρεπέστατη συσκευή android που δεν θα του έλειπαν πολλά, γιατί αν είμαστε ρεαλιστές δεν πρόκριτε να χρησιμοποιήσει κάποιος συσκευή android των 50€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παρω δηλαδη κινητο του 2013 με 250ευρω τρεχοντας για την "προσφορα" που επαιξε στα 250 ευρω για να κανω family sharing?
1500ευρω λες να με συμφερει;
Καλη συσκευη δεν ειναι αν ανολογιστεις πως ρολλαρει σημερα και ποσα κανει.
Συνοψιζοντας. Το family sharing στο android θα εχει μεγαλυτερη χρηστικoτητα στις οικογενιες του κοσμου απο αυτη του ios. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις και σε κινητό το 5s το βρίσκεις καινούριο με ~250€ ποια (λιγότερα αν ψαχτείς σε ευρωπαϊκά μαγαζιά online) και είναι πάρα πολύ καλή συσκευή, λίγο παραπάνω από όσα θα έδινες και για μία αξιοπρεπέστατη συσκευή android που δεν θα του έλειπαν πολλά, γιατί αν είμαστε ρεαλιστές δεν πρόκριτε να χρησιμοποιήσει κάποιος συσκευή android των 50€.

δεν θα εδεινα ποτε τοσα λεφτα για τετοια αναλυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα Oneplus one και μου κραταγε 8 ωρες foul χρηση internet. εχει ενας φιλος 6 plus και το ειχα συγκρινει και το opo μου φανικε πιο γρηγορο. απο την αλλη η καμερα του opo ΑΡΚΕΤΑ καλυτερη εκτος αμα εχεις παρκισον. τελος για το λογισμικο υπαρχουν cm builds για το opo που ειναι καλυτερα απο το επισημο της oneplus  αυτα εχω να σου πω και δεν θα σου απαντησω στο μελλον γιατι ειναι χασιμο χρονου  καλο απογευμα φιλε και καλα μυαλα

Το 1+1 δεν είναι πιο γρήγορο. Το 1+2 είναι.

 

Η κάμερα του 6+ είναι καλύτερη και έχει και OIS.

 

Τέλος τα CM builds είναι τέρμα ασταθή, δεν έχει κανένα νόημα η σύγκριση με την υποστήριξη στα iPhone.

 

Καλό απόγευμα και καλά μυαλά και από μένα.

Εσυ τι μας ειπες; Για την αξιολογηση στο σκρουτζ; Που ειναι 4/5 αστερια; Νιαου παλι;

Πάλι κωλοτούμπες. Όλα τα άλλα τα παραβλέπουμε τεχνηέντως βλέπω. Χαλαρά. Ούτως ή άλλως η συζήτηση αυτή δεν είχε νόημα από την αρχή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1+1 δεν είναι πιο γρήγορο. Το 1+2 είναι.

 

Η κάμερα του 6+ είναι καλύτερη και έχει και OIS.

 

Τέλος τα CM builds είναι τέρμα ασταθή, δεν έχει κανένα νόημα η σύγκριση με την υποστήριξη στα iPhone.

 

Καλό απόγευμα και καλά μυαλά και από μένα.

εσυ υποστηριζεις πραγματα που εχεις δει στο ιντερνετ ρε φιλε, εγω τα εχω δοκιμασει και ξερω οτι η καμερα ειναι αρκετα καλυτερη σε οσους ξερουν να τραβανε φωτογραφιες ενω με το ois ειναι για τις χαζογκομενες μου τραβανε χαρωπες . φαινεται οτι δεν ξερεις τιποτα απο android για τα λογισμικα και αμα δεν θες δεν μαθαινεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παρω δηλαδη κινητο του 2013 με 250ευρω τρεχοντας για την "προσφορα" που επαιξε στα 250 ευρω 

Ναι ακριβώς αυτό να κάνεις διότι θα σου κρατήσει για περισσότερα χρόνια απο android συσκευή του 2016, ξέρουμε όλοι πολύ καλά πότε και αν παίρνουν updates οι συσκευές android, ιδικά στο budget που μου λες δεν θα πάρει ποτέ και το ξέρεις πολύ καλά αυτό.

 

1500ευρω λες να με συμφερει;

Επένδυση είναι, και προφανώς δεν είναι για εσένα και για τον κάθε εσένα που βγάζει 600€ τον μήνα, είναι για τους οικονομικά ευκατάστατους. Πες μου τώρα πραγματικά όμως, σκοπεύεις να πάρεις συσκευή android των 50€ για όλη σου την οικογένεια; Αν αρχίσω να γράφω για το πόσα προβλήματα θα έχει ως συσκευή και πόσα θα βγάλει σε 1 εβδομάδα δεν θα τελειώσω μέχρι αύριο. Με το iPhone ξέρεις τι παίρνεις, και αν σου βγάλει πρόβλημα ποτέ, πας στο Apple Store και σε 10 λεπτά σου δίνουν άλλη συσκευή αν έχει σοβαρό πρόβλημα. Οπότε για το καλό της οικογένειας σου, σε παρακαλώ σκέψου τι πας να κάνεις!!

 

 

Καλη συσκευη δεν ειναι αν ανολογιστεις πως ρολλαρει σημερα και ποσα κανει.

Δεν ρολλάρει, τσουλάει! Ψάξε να δεις τι μπορεί να κάνει μια jailbroken συσκευή iOS και σύγκρινε με οποιοδήποτε android θέλεις. Δεν υπάρχουν όρια όταν είναι jailbroken, το οποίο το κάνεις με 1 click απο τον υπολογιστή.

 

 

Συνοψιζοντας. Το family sharing στο android θα εχει μεγαλυτερη χρηστικoτητα στις οικογενιες του κοσμου απο αυτη του ios. 

Ξανά σκέψου το αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ακριβώς αυτό να κάνεις διότι θα σου κρατήσει για περισσότερα χρόνια απο android συσκευή του 2016, ξέρουμε όλοι πολύ καλά πότε και αν παίρνουν updates οι συσκευές android, ιδικά στο budget που μου λες δεν θα πάρει ποτέ και το ξέρεις πολύ καλά αυτό.

 

Επένδυση είναι, και προφανώς δεν είναι για εσένα και για τον κάθε εσένα που βγάζει 600€ τον μήνα, είναι για τους οικονομικά ευκατάστατους. Πες μου τώρα πραγματικά όμως, σκοπεύεις να πάρεις συσκευή android των 50€ για όλη σου την οικογένεια; Αν αρχίσω να γράφω για το πόσα προβλήματα θα έχει ως συσκευή και πόσα θα βγάλει σε 1 εβδομάδα δεν θα τελειώσω μέχρι αύριο. Με το iPhone ξέρεις τι παίρνεις, και αν σου βγάλει πρόβλημα ποτέ, πας στο Apple Store και σε 10 λεπτά σου δίνουν άλλη συσκευή αν έχει σοβαρό πρόβλημα. Οπότε για το καλό της οικογένειας σου, σε παρακαλώ σκέψου τι πας να κάνεις!!

 

 

Δεν ρολλάρει, τσουλάει! Ψάξε να δεις τι μπορεί να κάνει μια jailbroken συσκευή iOS και σύγκρινε με οποιοδήποτε android θέλεις. Δεν υπάρχουν όρια όταν είναι jailbroken, το οποίο το κάνεις με 1 click απο τον υπολογιστή.

 

 

Ξανά σκέψου το αυτό.

εχεις ιδεα τι ειναι το ROOT?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ υποστηριζεις πραγματα που εχεις δει στο ιντερνετ ρε φιλε, εγω τα εχω δοκιμασει και ξερω οτι η καμερα ειναι αρκετα καλυτερη σε οσους ξερουν να τραβανε φωτογραφιες ενω με το ois ειναι για τις χαζογκομενες μου τραβανε χαρωπες . φαινεται οτι δεν ξερεις τιποτα απο android για τα λογισμικα και αμα δεν θες δεν μαθαινεις

 

Ήταν που δε θα απαντουσες επειδή δεν είχε νόημα.

 

Δηλαδή όσοι κάνουν τα τεστ στο ίντερνετ έχουν άδικο. Οκ. Επίσης και εγώ χρησιμοποίησα αρκετά τη κάμερα του 6+ και έβγαζε άψογες φώτο. Τώρα το πως του 1+1 είναι αρκετά καλύτερη κιόλας, δύσκολο να το καταλάβω. Εκτός αν εννοείς του S6 που είναι όντως καλύτερη. Επίσης το OIS δεν είναι για χαζογκομενες.

 

Ναι εννοείται δε ξέρω τίποτα από Android, αλλά το χρησιμοποιώ 4 χρόνια και είμαι και προγραμματιστής. Αλλά φυσικά εσύ έχεις δίκιο σε όλα, δεν έχω ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...