Προς το περιεχόμενο

To “family sharing” έρχεται στο Android για paid apps


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ακριβώς αυτό να κάνεις διότι θα σου κρατήσει για περισσότερα χρόνια απο android συσκευή του 2016, ξέρουμε όλοι πολύ καλά πότε και αν παίρνουν updates οι συσκευές android, ιδικά στο budget που μου λες δεν θα πάρει ποτέ και το ξέρεις πολύ καλά αυτό.

 

Επένδυση είναι, και προφανώς δεν είναι για εσένα και για τον κάθε εσένα που βγάζει 600€ τον μήνα, είναι για τους οικονομικά ευκατάστατους. Πες μου τώρα πραγματικά όμως, σκοπεύεις να πάρεις συσκευή android των 50€ για όλη σου την οικογένεια; Αν αρχίσω να γράφω για το πόσα προβλήματα θα έχει ως συσκευή και πόσα θα βγάλει σε 1 εβδομάδα δεν θα τελειώσω μέχρι αύριο. Με το iPhone ξέρεις τι παίρνεις, και αν σου βγάλει πρόβλημα ποτέ, πας στο Apple Store και σε 10 λεπτά σου δίνουν άλλη συσκευή αν έχει σοβαρό πρόβλημα. Οπότε για το καλό της οικογένειας σου, σε παρακαλώ σκέψου τι πας να κάνεις!!

 

 

Δεν ρολλάρει, τσουλάει! Ψάξε να δεις τι μπορεί να κάνει μια jailbroken συσκευή iOS και σύγκρινε με οποιοδήποτε android θέλεις. Δεν υπάρχουν όρια όταν είναι jailbroken, το οποίο το κάνεις με 1 click απο τον υπολογιστή.

 

 

Ξανά σκέψου το αυτό.

Ενταξει εγραψες ιστορια!!!

με 250 ευρω αγοραζω nexus 5x διχως να τρεχω να γυρισω το χρονο πισω για να το παρω απο την προσφορα!

Updates? χμμ με το που βγηκε σε nexus μετα απο 20 ημερες την ειχα στο lg g4 μου.

 

Επενδυση σε κινητο του 2013 που λαγκαρει απιστευτα που βγαζεις τα ματια σου για να δεις τι εχει γραψει ο αλλος στις 4 ιντσες οθονη με αναλυση alcatel του 2003 και με ραδιερνεργεια στο κεφαλι που το να πιεις μπαφο λιγοτερο θα την ακουσεις και ολα αυτα με 1ος ετος παρανομη εγγυηση;

Πoιο apple store αμερικη μενεις;

 

Θα πρεπει να κανω και hacking την συσκευη ακα χανω και το ενος ετος εγγυηση. Το xperia mini st15i που ειχα ρολαρε καλυτερα απο το 5s!!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν που δε θα απαντουσες επειδή δεν είχε νόημα.

 

Δηλαδή όσοι κάνουν τα τεστ στο ίντερνετ έχουν άδικο. Οκ. Επίσης και εγώ χρησιμοποίησα αρκετά τη κάμερα του 6+ και έβγαζε άψογες φώτο. Τώρα το πως του 1+1 είναι αρκετά καλύτερη κιόλας, δύσκολο να το καταλάβω. Εκτός αν εννοείς του S6 που είναι όντως καλύτερη. Επίσης το OIS δεν είναι για χαζογκομενες.

 

Ναι εννοείται δε ξέρω τίποτα από Android, αλλά το χρησιμοποιώ 4 χρόνια και είμαι και προγραμματιστής. Αλλά φυσικά εσύ έχεις δίκιο σε όλα, δεν έχω ιδέα.

εισαι προγραμματιστης αλλα τι εφαρμογες κανεις?     ειχα λογισμικο στο opo full stable που μπορουσα και τραβαγα 2Κ βιντεο με την μπροστινη καμερα.Την αναλυση τις καμερας την συγκρινεις με ζοομ και βλεπεις λεπτομεριες , αμα το εκανες απο απο κοντα με τις δυο συσκευες θα καταλαβαινες ακομα και εσυ τις διαφορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν που δε θα απαντουσες επειδή δεν είχε νόημα.

 

Δηλαδή όσοι κάνουν τα τεστ στο ίντερνετ έχουν άδικο. Οκ. Επίσης και εγώ χρησιμοποίησα αρκετά τη κάμερα του 6+ και έβγαζε άψογες φώτο. Τώρα το πως του 1+1 είναι αρκετά καλύτερη κιόλας, δύσκολο να το καταλάβω. Εκτός αν εννοείς του S6 που είναι όντως καλύτερη. Επίσης το OIS δεν είναι για χαζογκομενες.

 

Ναι εννοείται δε ξέρω τίποτα από Android, αλλά το χρησιμοποιώ 4 χρόνια και είμαι και προγραμματιστής. Αλλά φυσικά εσύ έχεις δίκιο σε όλα, δεν έχω ιδέα.

να που θες και συγκριση στο ιντερνετ  http://fortheloveoftech.com/2014/09/23/iphone-6-plus-vs-oneplus-one-camera-comparison/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να που θες και συγκριση στο ιντερνετ  http://fortheloveoftech.com/2014/09/23/iphone-6-plus-vs-oneplus-one-camera-comparison/

Δεν χρειαζεται να τους βαζεις τετοια μονο απο τα χαρακτηριστικα ειναι αρκετα για να  μπορεσει να βγαλει καποιος συμπερασμα

 

Iphone  6 plus :

8 MP, f/2.2, 

1+1:

13 MP, f/2.0,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι προγραμματιστης αλλα τι εφαρμογες κανεις? ειχα λογισμικο στο opo full stable που μπορουσα και τραβαγα 2Κ βιντεο με την μπροστινη καμερα.Την αναλυση τις καμερας την συγκρινεις με ζοομ και βλεπεις λεπτομεριες , αμα το εκανες απο απο κοντα με τις δυο συσκευες θα καταλαβαινες ακομα και εσυ τις διαφορες

Δηλαδή αν δε κυκλοφορησω εφαρμογή στο play store δε θεωρούμαι σοβαρός προγραμματιστής;

 

Στο θέμα μας, από μακριά οι φώτο περίπου ίδιες φαίνονται, στο ζουμ κρίνεται η λεπτομέρεια και είναι λογικό να φαίνεται καλύτερα στο 1+1, καθότι έχει 13mp.

 

Αλλά στο ίδιο άρθρο αναφέρεται:

 

As I stated above, you can’t see the difference between 8 MP and 13 MP unless you’re using a 4K screen; however, what you gain by higher resolution is less loss from zooming.

 

Οπότε δεν έχεις τόσο μεγάλες διαφορές ώστε να πεις ότι είναι και αρκετά καλύτερη του 6+. Επίσης το 6+ βγάζει και πολύ καλές σε χαμηλό φωτισμό. Και όχι, το OIS δεν είναι μόνο για χαζογκομενες, είναι πολύ χρήσιμο σε λήψη βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν βγαζω την φωτογραφια η το βιντο για να τα βλεπω μονο στο κινητο αλλα εχω και τηλεοραση 42 inches που φαινεται καθαροτατα η διαφορα, φαντασου σε ολους τους αλλους που εχουν μεγαλυτερη τηλεοραση τι θα γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρεπει να κανω και hacking την συσκευη ακα χανω και το ενος ετος εγγυηση. Το xperia mini st15i που ειχα ρολαρε καλυτερα απο το 5s!!

Με ενα click περνάς jailbreak, με 1 click το βγάζεις και παραμένει η εγγυηση σου κανονικά ;)

 

 

Επενδυση σε κινητο του 2013 που λαγκαρει απιστευτα που βγαζεις τα ματια σου για να δεις τι εχει γραψει ο αλλος στις 4 ιντσες οθονη με αναλυση alcatel του 2003 και με ραδιερνεργεια στο κεφαλι που το να πιεις μπαφο λιγοτερο θα την ακουσεις και ολα αυτα με 1ος ετος παρανομη εγγυηση;

Πoιο apple store αμερικη μενεις;

Τέτοιες σαχλαμάρες διαβάζω και δεν μπαίνω καν στον κόπο να απαντήσω περαιτέρω, πίστευα πως θα μπορούσα μία μέρα να βρω κάποιο android fanboy και να μιλήσω σαν άνθρωπος αλλά μασάτε την ίδια μαστίχα όλοι σας και δεν σας παίρνει από λόγια... Καλό μεσημέρι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν βγαζω την φωτογραφια η το βιντο για να τα βλεπω μονο στο κινητο αλλα εχω και τηλεοραση 42 inches που φαινεται καθαροτατα η διαφορα, φαντασου σε ολους τους αλλους που εχουν μεγαλυτερη τηλεοραση τι θα γινεται

 

Συμφωνώ, αλλά οι περισσότεροι χρήστες, ειδικά αυτοί που έχουν μεγάλα κινητά, βλέπουν τις φώτο και τα βίντεό τους στα κινητά, όπου θέλει προσπάθεια για να δεις τη διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται να τους βαζεις τετοια μονο απο τα χαρακτηριστικα ειναι αρκετα για να  μπορεσει να βγαλει καποιος συμπερασμα

 

ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ, τόσα χρόνια που τα 2πήρνα γελοιοποιούν τα 8πύρηνα δεν βάλατε καθόλου μυαλό έτσι; Τέλος πάντων, ότι και να πω δεν θα αλλάξεις γνώμη, την έχεις θεοποίηση την ιδέα του android οπότε δεν προσπαθώ παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ, αλλά οι περισσότεροι χρήστες, ειδικά αυτοί που έχουν μεγάλα κινητά, βλέπουν τις φώτο και τα βίντεό τους στα κινητά, όπου θέλει προσπάθεια για να δεις τη διαφορά.

Είναι υπόθεση 2 ταπ να δω φωτο ή βίντεο στην tv στο σαλόνι.

Έχεις δίκιο, τις κοιτάζω στο κινητό και κάποια ενδιαφέρουσα τη στέλνω στην tv. Με το iphone λογω διαδικασιας ο αριθμός αυτός ηταν 0. Άλλαξε κατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι κλέβει η μια εταιρία την άλλη ειναι γεγονός, αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω ειναι μονάχα ένα...

 

ΕΜΑΣ ΤΙ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ;

 

Βλέπω ανθρώπους εδω μέσα που τσακώνονται γιαυτόν τον λόγο και πραγματικά απορώ. εχετε μετοχές; το σχεδιάσατε εσεις (ή ειναι δική σας η πατέντα που αντέγραψαν).

 

Φιλικά Δ.Μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη γραφεις οτι να'ναι μιλας για συσκευη streaming που δεν εχει καμια σχεση περι αυτονομης συσκευης και ποσο μαλλον οταν μιλαμε για κινητα. Τρολλαρεις την συζητηση.Apple tv = playstasion tv

Παρε apple tv εσυ και ασε τα iphone και τα macbook για τις ψωναρες .

Εμπαθια υπερβολικη για την apple ναι το βρηκες!

6apple tv 300 + 500 η tv x 6 = 4800€

νιαου!

Έλα εντάξει τρολαρω....ενώ εσύ βρήκες οτι πρέπει να έχει minimum 800 ευρώ για να έχω Apple ID και εφαρμογές.

Το ξεφτίλισες πάντως. Σου έγραψα 6x300 που είναι ρεαλιστικό αλλα έκει επιμένεις.... Δεν χρειάζεται να πεις πιο τρολαρει το καταλάβαμε.

Επίσης για το καμία σχέση του Apple TV με αυτόνομη συσκευή είσαι σίγουρος ? Τι άλλες δικαιολογίες θα βρεις για να γελάσουμε.

Αχαχαχα τρολαρω εγώ την συζήτηση ..... Έλα γράψε και αλλα να γελάσουμε.

Να είσαι καλά πάντως , που έχεις την διάθεση να μας διασκεδάζεις. Ασχολείσαι με το θέαμα μήπως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι υπόθεση 2 ταπ να δω φωτο ή βίντεο στην tv στο σαλόνι.

Έχεις δίκιο, τις κοιτάζω στο κινητό και κάποια ενδιαφέρουσα τη στέλνω στην tv. Με το iphone λογω διαδικασιας ο αριθμός αυτός ηταν 0. Άλλαξε κατι;

 

Αν έχεις iPhone δεν είναι υπόθεση 2 tap να κάνεις cast σε non-Apple tv. Πρέπει να σου βγει η πίστη και αν βρεις workaround σφύρα μου. Αλλά πού κολλάει αυτό με αυτό που έγραψα εγώ; Δε διαφωνώ σε τίποτα από αυτό που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έλα εντάξει τρολαρω....ενώ εσύ βρήκες οτι πρέπει να έχει minimum 800 ευρώ για να έχω Apple ID και εφαρμογές.

Το ξεφτίλισες πάντως. Σου έγραψα 6x300 που είναι ρεαλιστικό αλλα έκει επιμένεις.... Δεν χρειάζεται να πεις πιο τρολαρει το καταλάβαμε.

Επίσης για το καμία σχέση του Apple TV με αυτόνομη συσκευή είσαι σίγουρος ? Τι άλλες δικαιολογίες θα βρεις για να γελάσουμε.

Αχαχαχα τρολαρω εγώ την συζήτηση ..... Έλα γράψε και αλλα να γελάσουμε.

Να είσαι καλά πάντως , που έχεις την διάθεση να μας διασκεδάζεις. Ασχολείσαι με το θέαμα μήπως?

ΥΓ. Το ακούσαμε και αυτο, μια συσκευή δεν είναι αυτόνομη γιατί δεν έχει οθόνη. Έχεις δίκιο έπρεπε να γράψω για iPad....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...