Προς το περιεχόμενο

To “family sharing” έρχεται στο Android για paid apps


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Α android rules BTW

Το android είναι λειτουργικό και όχι εφαρμογή. Το θέμα μας είναι το play store και είναι επίκαιρο γιατί θα δουλέψει και σε chrome books όπου εκεί δεν έχεις android.

 

Δεν χρειάζεται στο family sharing της Apple να έχει ο καθένας από ένα iPhone για να δουλέψει. Οπως έγραψε καποιος.

Μπορεί το παιδί μου πχ. να έχει μόνο ένα iPod και εγώ να κάθομαι στον υπολογιστή μου και να του αγοράζω από το iTunes μουσική ή παιχνίδια χωρίς κάν να έχω εγώ idevice.

Το ίδιο γίνεται και με το play store. Όποτε ο οικονομικός παραλληλισμός που έβαλε κάποιος και μάλιστα τον ξεφτίλισε είναι άκυρος.

 

Anyway κάποιοι θέλουν πάντα να τρολαρουν για να αλλάζουν το θέμα εκεί που τους ενοχλεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ ρε παιδιά Μια υπηρεσία παραπανω είναι αυτό το πράγμα καλό είναι να υπάρχει,υπηρχαν και εναλλακτικες,δεν ξέρω γιατί φαγωνεστε και δεν καταλήγουμε οτι το ανδροιδ είναι πιο πλήρες,εεεεε σορι λάθος :) οτι και τα δυο λογισμικά έχουν τα συν και πλιν τους παντα εκεί παει σε war :) διασκεδαστετο λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενα click περνάς jailbreak, με 1 click το βγάζεις και παραμένει η εγγυηση σου κανονικά ;)

Και με αλλο ενα κλικ το εχεις brickaρει.

ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ, τόσα χρόνια που τα 2πήρνα γελοιοποιούν τα 8πύρηνα δεν βάλατε καθόλου μυαλό έτσι; Τέλος πάντων, ότι και να πω δεν θα αλλάξεις γνώμη, την έχεις θεοποίηση την ιδέα του android οπότε δεν προσπαθώ παραπάνω.

 

Ποια διπυρηνα βρε θηριο; Για καμερα μιλαμε ακομα κ εκει καταργησατε το νομο της φυσικης;

Τέτοιες σαχλαμάρες διαβάζω και δεν μπαίνω καν στον κόπο να απαντήσω περαιτέρω, πίστευα πως θα μπορούσα μία μέρα να βρω κάποιο android fanboy και να μιλήσω σαν άνθρωπος αλλά μασάτε την ίδια μαστίχα όλοι σας και δεν σας παίρνει από λόγια... Καλό μεσημέρι. 

Εγω παλι δεν πιστευω σε ios fanboy να μπορει να μιλησει κατα τις apple. Οταν εχει σταξει τοσα θα το δοξαζει μεχρι να το πουλησει στο insomnia για να παει σε κανενα s7.

Δεν χρειάζεται στο family sharing της Apple να έχει ο καθένας από ένα iPhone για να δουλέψει. Οπως έγραψε καποιος.

Μπορεί το παιδί μου πχ. να έχει μόνο ένα iPod και εγώ να κάθομαι στον υπολογιστή μου και να του αγοράζω από το iTunes μουσική ή παιχνίδια χωρίς κάν να έχω εγώ idevice.

 

 

Αρα ολες οι συσκευες να ειναι apple αρα ποιος ειναι fanboy μιας εταιριας; Ασε που θα αναγκασεις το παιδι σου να εχει apple που μπορει να μη το θελει.Αρα το περιοριζεις στις επιλογες του! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχει πέσει διατριβή επί του θέματος, δεν θα περάσω σε περάσω σε λεπτομέρειες, θα προτείνω στον φίλο της μηλιάς να κάνει την δική του έρευνα.

Εξομείωση διάβασα κάπου, κάτι που είναι παντελώς ψέμα μεταξύ του ενός λειτουργικού (αντρόιτ) και του άλλου πετσοκομμένου 'λειτουργικού' (αϊ-σιχτίρ).

Να αλλάζεις καλώδιο σε κάθε επανομαζόμενη αναβάθμιση διότι το προηγούμενο πλέον δεν είναι συμβατό (!) και σου έχει δώσει 'αναβάθμιση καινούργια app γκαλερί (!).

Παραθέτω μόνο την πολιτική της εταιρίας από έναν φαν τους,τα συμπεράσματα δικά σας:

Τελικά ο Jobs μπορεί να πέθανε αλλά θα ο Μαγειρευτός θα καταφέρει να υλοποιήσει το όνειρο του να σβήσει το android που αποτέλεσε μια κακιά αντιγραφή του iphone 2g. Το 5se και το iphone 7 που φημολογείται οτι θα κατεβάσει και αυτό λίγο την τιμή του η apple πιθανόν να βάζει την ταφόπλακα στις άλλες εταιρίες, η αγορά θα γεμίσει με iphone. Με τον τρόπο αυτό θα προσεγγίσουν μεγαλύτερη γκάμα αγοραστών. Αρκετοί καταναλωτές που έβριζαν το ios και δεν μπορούσαν να το αποκτήσουν ελέω της τιμολογιακής πολιτικής που ήταν απαγορευτική, τώρα πλέον η γκάμα ανοίγει προς όλους. Με το καλό να έρθετε στο Στρουμφοχωρίο μας και να απολαύσετε το appstore που έχει αστρονομικό αριθμό εφαρμογών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί κάθε φορά ασχολούμαστε με το ποιος το έκανε πρώτος;

Είναι δύο λογισμικά που τη μία κάνει κάτι πρώτος ο ένας και το παίρνει ο άλλος, και την άλλη το ανάποδο. Σημασία έχει ότι στην τελική εμείς σαν καταναλωτές βγαίνουμε κερδισμένοι, οπότε γιατί σκάτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με αλλο ενα κλικ το εχεις brickaρει.

 

 

Ποια διπυρηνα βρε θηριο; Για καμερα μιλαμε ακομα κ εκει καταργησατε το νομο της φυσικης;

 

Εγω παλι δεν πιστευω σε ios fanboy να μπορει να μιλησει κατα τις apple. Οταν εχει σταξει τοσα θα το δοξαζει μεχρι να το πουλησει στο insomnia για να παει σε κανενα s7.

Αρα ολες οι συσκευες να ειναι apple αρα ποιος ειναι fanboy μιας εταιριας; Ασε που θα αναγκασεις το παιδι σου να εχει apple που μπορει να μη το θελει.Αρα το περιοριζεις στις επιλογες του!

 

Χαίρομαι που αποδεικνύεις οτι έχω δίκιο περί hate. Δεν έγραψα πουθενά για fanboy. Έγραψα την αλήθεια οτι εκεί θες να το αναγάγεις , κάνοντας υπερβολικούς υπολογισμούς. Δεν υποχρεώνω κανέναν και ούτε επιβάλλω αλλα σε έχω ικανό να απαγορεψεις από το παιδί σου οτιδήποτε Apple άσχετα αν του αρέσει. Δεν πειράζει το καταλάβαμε οτι έχεις πρόβλημα από την αρχή. Δεν μίλησα πουθενά αρνητικά για το play store ή την Google ή το android. So ....

Αρκετά μας διασκέδασες με το πρόβλημα σου εύχομαι να μην από κληρώσεις το παιδί σου επειδή μπορεί να του αρέσει κάποιο Apple...

Γιατί κάθε φορά ασχολούμαστε με το ποιος το έκανε πρώτος;

Είναι δύο λογισμικά που τη μία κάνει κάτι πρώτος ο ένας και το παίρνει ο άλλος, και την άλλη το ανάποδο. Σημασία έχει ότι στην τελική εμείς σαν καταναλωτές βγαίνουμε κερδισμένοι, οπότε γιατί σκάτε.

Δεν ασχολούμαστε αλλα μερικοί ενοχλούνται γιατί δεν θέλουν να παραδεχτούν κάποια καλά που μπορεί να έχει κάτι που μισούν.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ασχολούμαστε αλλα μερικοί ενοχλούνται γιατί δεν θέλουν να παραδεχτούν κάποιος καλά που μπορεί να έχει κάτι που μισούν.

Αυτό δεν μπορώ να καταλάβω. Δεν είναι ομάδα ή θρησκεία, προϊόντα εταιριών είναι. Έχει αυτά που θες και το σηκώνει ή τσέπη σου, το παίρνεις, αν όχι δεν το παίρνεις,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που αποδεικνύεις οτι έχω δίκιο περί hate. Δεν έγραψα πουθενά για fanboy. Έγραψα την αλήθεια οτι εκεί θες να το αναγάγεις , κάνοντας υπερβολικούς υπολογισμούς. Δεν υποχρεώνω κανέναν και ούτε επιβάλλω αλλα σε έχω ικανό να απαγορεψεις από το παιδί σου οτιδήποτε Apple άσχετα αν του αρέσει. Δεν πειράζει το καταλάβαμε οτι έχεις πρόβλημα από την αρχή. Δεν μίλησα πουθενά αρνητικά για το play store ή την Google ή το android. So ....

Αρκετά μας διασκέδασες με το πρόβλημα σου εύχομαι να μην από κληρώσεις το παιδί σου επειδή μπορεί να του αρέσει κάποιο Apple...

Δεν ασχολούμαστε αλλα μερικοί ενοχλούνται γιατί δεν θέλουν να παραδεχτούν κάποια καλά που μπορεί να έχει κάτι που μισούν.

Aσε ρε φιλε θα μου πεις περι hate και φανμποι. Απο το πρωτο σου ποστ εδω μεσα με εβγαλες hater και κομπλεξικο. Μηπως εχεις τετοια θεματα εσυ και τα βλεπεις στους αλλους;Μηπως;

Το παιδι μου δεν θα καταναλωνει προπαγανδα ουτε θα κανει shopping therapy θα μαθει να κανει την δουλεια του οπως πρεπει και μεχρι εκει που φτανει η τσεπουλα μου. Δεν νομιζω εξαλλου κανενα παιδι να προτιμαει apple products εναντι σε pc/android phones ουτε θα θελων να παθει καρκινο στα 10του απο το sar καρkινωμα των iphone!

Σε διασκεδαζω και σε γλενταω και ολας ταυτοχρονα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aσε ρε φιλε θα μου πεις περι hate και φανμποι. Απο το πρωτο σου ποστ εδω μεσα με εβγαλες hater και κομπλεξικο. Μηπως εχεις τετοια θεματα εσυ και τα βλεπεις στους αλλους;Μηπως;

Το παιδι μου δεν θα καταναλωνει προπαγανδα ουτε θα κανει shopping therapy θα μαθει να κανει την δουλεια του οπως πρεπει και μεχρι εκει που φτανει η τσεπουλα μου. Δεν νομιζω εξαλλου κανενα παιδι να προτιμαει apple products εναντι σε pc/android phones ουτε θα θελων να παθει καρκινο στα 10του απο το sar καρkινωμα των iphone!

Σε διασκεδαζω και σε γλενταω και ολας ταυτοχρονα.

Η πρώτη παράγραφος δεν συνάδει με αυτά που λες στη δεύτερη. Δεν είμαι σίγουρος ότι ξέρεις τι σημαίνει η λέξη hater.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aσε ρε φιλε θα μου πεις περι hate και φανμποι. Απο το πρωτο σου ποστ εδω μεσα με εβγαλες hater και κομπλεξικο. Μηπως εχεις τετοια θεματα εσυ και τα βλεπεις στους αλλους;Μηπως;

Το παιδι μου δεν θα καταναλωνει προπαγανδα ουτε θα κανει shopping therapy θα μαθει να κανει την δουλεια του οπως πρεπει και μεχρι εκει που φτανει η τσεπουλα μου. Δεν νομιζω εξαλλου κανενα παιδι να προτιμαει apple products εναντι σε pc/android phones ουτε θα θελων να παθει καρκινο στα 10του απο το sar καρkινωμα των iphone!

Σε διασκεδαζω και σε γλενταω και ολας ταυτοχρονα.

Φιλε έχω και android και Apple. Όποτε καταλαβαίνω καλύτερα ποιος έχει πρόβλημα και γράφει απλώς για να γράφει....

Τώρα για το θέμα σου , δεν είμαι ειδικός απλά θα χαρώ να σε ξαναδώ να βγάζεις την πίκρα σου για μια εταιρεία που δεν χωνέυεις και σε αλλα θέματα έτσι για να γελάω μαζί σου....

ΥΓ. Κλάψε τώρα ,κάνει καλό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε έχω και android και Apple. Όποτε καταλαβαίνω καλύτερα ποιος έχει πρόβλημα και γράφει απλώς για να γράφει....

Τώρα για το θέμα σου , δεν είμαι ειδικός απλά θα χαρώ να σε ξαναδώ να βγάζεις την πίκρα σου για μια εταιρεία που δεν χωνέυεις και σε αλλα θέματα έτσι για να γελάω μαζί σου....

ΥΓ. Κλάψε τώρα ,κάνει καλό...

Χαιρομαι που σε κανω να γελας μοιραζω αγαπη μονο να το θυμασαι και αν ποτε σου τελειωσει στειλε μου πμ.

Μεχρι τοτε θα συνεχιζω να σου μοιραζω αγαπη σε καθε τοπικ που θα βγαζεις τα κομπλεξ σου για την apple σου. 

Ακου εκει να αγοραζω μονο apple products αχαχχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...