Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Drone, επίσημη παρουσίαση στις 25 Μαΐου


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ δε συγκρίνω την πλασματική τιμή κίνας, αλλά την πραγματική τιμή που θα είχε η συσκευή αν κυκλοφορούσε κανονικά

 

Ψηλέ, η μόνη πραγματική τιμή είναι αυτή που κοστίζει για να το πιάσεις στα χέρια σου. Τα υπόλοιπα είναι φιλολογίες 50άρηδων κυριών με γάτες καθώς πλέκουν σεμεδάκια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ψηλέ, η μόνη πραγματική τιμή είναι αυτή που κοστίζει για να το πιάσεις στα χέρια σου. Τα υπόλοιπα είναι φιλολογίες 50άρηδων κυριών με γάτες καθώς πλέκουν σεμεδάκια.

Να υποθέσω οτι επικροτείς και την φοροδιαφυγή και τη μη έκδοση των αποδείξεων μιας και ένα προϊόν είναι φτηνότερο ε; Οκ μάλλον μιλάω με 15χρονα

Έγινε μάγκες...Χαιρετισμούς...ίσως κάποια μέρα πάτε μπροστά στην Ελλάδα αν αλλάξετε τρόπο σκέψης

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το youhou ειναι μαγαζι στην δραμα οποτε το κινεζομαγαζο ΔΕΝ τωρα αμα δεν σου αρεσει το καταστημα μαγκια σου πανε δωστα στους γερμανους κ.α το Mi5Pro  Ελλαδα εχει 510-550 ευρω δεν λεω σε κανα public θα εχει κανα 600αρι χαλαρα αλλα δεν μπορεις να λες 700 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε σχετικέ...όπως τα λες

Σοβαρά τώρα θεωρείς οτι η xiaomi:

1)κάνει updates? γελάω

2)παράγει ποιοτική υλοποίηση android; γελάω

3)έχει από τα μεγαλύτερα comunity...OK αλλά εγώ όμορφε είπα developer, και developer comunity που απέχει από τους xda δεν ειναι comunity είναι μαθητευόμενοι μάγοι

4) τέλος για τον κώδικα(kernel source) κ το bootloader που λες δεν θα μπω καν στον κοπο να σχολιάσω.

 

Y.Γ.

δεν ξέρω ποια είναι η σχέση σου με το εμπόριο, αλλά εγώ δε συγκρίνω την πλασματική τιμή κίνας, αλλά την πραγματική τιμή που θα είχε η συσκευή αν κυκλοφορούσε κανονικά(τελωνείο + ΦΠΑ + κέρδος μεταπράτη). Όμως εσύ, ως ο έξυπνος του insomnia, έτρεξες να με διαφωτίσεις για τα κινεζομάγαζα. ξαναγελάω.

κατι εχει παρει αυτος δεν εξηγειτε αλλιως.πραγματικα ομως δεν ξερει τι λεει?

 

γελαει με αναβαθμισεις?που καθε βδομαδα εχει developer και καθε μηνα stable.

 

ποιοτικη υλοποιηση android.μακραν το καλυτερο interface και σε δυνατοτητες και σε σταθεροτητα.

 

εχει ενα απο τα μεγαλυτερα community μετα το xda.και με ικανοτατους developers που την εχω παει την rom ενα βημα παραπερα.

 

και καλα εκανε και κλειδωσε bootloader να ξερεις.οπως και δινει και ξεκλειδωμα αν θες.

με κλειδωμενο bootloader αν το χασεις κλεψουν απλα ειναι αχρηστο.σαν τα iphone.

αν θες να κανεις πειραματα το ξεκλειδωνεις.

 

και δεν ειναι πλασματικη η τιμη.αυτη ειναι και τελος.

και αυτα που προσφερουν τα κινεζικα κινητα στις τιμες αυτες δεν προκειτε να τις δεις ποτε τις "καλες" εταιριες.

 

μην ξεχνας οτι η xiaomi ειναι 3η στον κοσμο.

εχει σπασει και ενα ρεκορ guinness 

 

http://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/xiaomi-sets-guinness-world-record-selling-211-million-phones-in-12-hours-679736

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω οτι επικροτείς και την φοροδιαφυγή και τη μη έκδοση των αποδείξεων μιας και ένα προϊόν είναι φτηνότερο ε; Οκ μάλλον μιλάω με 15χρονα

Έγινε μάγκες...Χαιρετισμούς...ίσως κάποια μέρα πάτε μπροστά στην Ελλάδα αν αλλάξετε τρόπο σκέψης

 

Τρία πουλάκια κάθονταν. Άμα νομίζεις ότι φοροδιαφεύγουν, τα τηλέφωνα της εφορίας είναι διαθέσιμα για την καταγγελία σου. Αλλά σιγά μην κουνηθείς.

 

Επιπλέον, δεν είναι όμορφο να είσαι sore loser. Σκέτο loser παλεύεσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για την εφορια ας ηταν λογικες οι δασμολογισεις και οι αμοιβες των εκτελωνιστων . Και τοτε θα το περνουσα τελωνιο κανονικα . Οταν θελουν να παρουν 200ευρω πανω σε ενα κιν. ε τοτε ειναι λογικο ολος ο κοσμος να φοροδιαφευγει .

 

Για παραδειγμα εγω ... δεν ειχα αγορασει ποτε γνησιο παιχνιδι με το steam με τις τιμες και τα bundle εχω παρει πανω απο 200 και ας μην τα παιζω ....

 

 

Ο κοσμος δεν ειναι τζαμπατζης απλα οταν κατι ειναι παραλογο αντιδρα οπως μπορει . Οποτε δεν θα φερει το κινητο του κανονικα και να πληρωσει στο κρατος τον φορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνούμε παιδιά μην το ψάχνετε, μάλλον χτύπησα φλέβα fanboy. Καταρχάς είμαι κάτοχος Mi4 LTE (παλαιότερα Μι3).

Θεωρείτε μια εταιρία που δουλεύει με την αγορά της Κίνας και τελευταία Ινδία κ περίχωρα Την υπέρ-εταιρεία μόνο επειδή ήρθε σε πωλήσεις 3η. Το αν θα είναι όντως τρίτη θα φανεί όταν μπει ευρωπη Αμερική και θα παίξει στα ίσια με τους νομούς τις αγοράς

Αν το κινεζομαγαζο σου έδινε mi, samsung, lg, htc, sony (με το γνωστό bypass τελωνείου) θα έπαιρνες mi?

 

Την καλύτερη υλοποίηση android την έχουν οι CM κατ'εμέ. Η xiaomi βγάζει ανούσιες ενημερώσεις εβδομαδιαία. Αν παρακολουθεις τα changelog θα καταλάβετε οτι το όλο θέμα είναι marketing(perfect customer support και καλά). Το περασμένο καλοκαίρι έβγαλε το MIUI7 και δεν μπορούσες να στείλεις συνημμένο με την native εφαρμογή. Όποιος είναι update-geek οκ τον καταλαβαίνω ηδονίζεται.

 

Το οτι θα αναβαθμίσει το Mi2 σε MIUI8 δε μου λέει κάτι. Σημασία έχει να τρέχει σωστά και να είναι ταχύ. Πχ το 2ο κινητό μου είναι το  Sii με φορεμένη CM13 και είναι αρκετά ταχύ για 5+χρονών. και αυτό χάρη στους xda. Όταν για το Xiaomi δεν υπάρχει αντίστοιχη προσπάθεια πάρα μόνο από τον Ivan τότε λογικό είναι να ανησυχεί κάποιος για την διάρκεια ζωής υπό ικανοποιητικές συνθήκες ταχύτητας.

 

YΓ.

μη μου αναλύετε για την εφορία, είναι ο λόγος που έφυγα από Ελλάδα, η νύξη μου ήταν για τον λεβέντη που διατύπωσε την νέα θεωρία της πραγματικής τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους Έλληνες μπατιριδες μια χαρά ειναι το xiaomi .Και βέβαια σαν Έλληνες το βγάζουμε καλύτερο απο τις πρώτες μάρκες γιατι ετσι γουστάρουμε επιδη δεν έχουμε λεφτά για κάτι ακριβό περνούμε την κινεζια και λεμε κορόιδα τους άλλους που τα σκάνε στα ακριβά .Ελληναρες μου εσείς .Ο πιο έξυπνος λαός σύμφωνα με τα λεγόμενα του αλλά ο πιο μπατίρης.Τωρα πως γίνεται Νασαι πανέξυπνος και μπατίρης μονο οι Έλληνες το καταφέρνουν αυτο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους Έλληνες μπατιριδες μια χαρά ειναι το xiaomi .Και βέβαια σαν Έλληνες το βγάζουμε καλύτερο απο τις πρώτες μάρκες γιατι ετσι γουστάρουμε επιδη δεν έχουμε λεφτά για κάτι ακριβό περνούμε την κινεζια και λεμε κορόιδα τους άλλους που τα σκάνε στα ακριβά .Ελληναρες μου εσείς .Ο πιο έξυπνος λαός σύμφωνα με τα λεγόμενα του αλλά ο πιο μπατίρης.Τωρα πως γίνεται Νασαι πανέξυπνος και μπατίρης μονο οι Έλληνες το καταφέρνουν αυτο.

 

 

αχχχχαααααα.... Με αρέσουν κάτι τέτοια. Θα ηθελες λοιπον να μας υποδειξεις κάποιο ευρωπαικό η αμερικάνικο που σημειώνει εμπορική επιτυχία και τυγχάνει αποδοχής απο τους χρήστες?

 

Το λέω επειδη εγω ξέρω ως ποιο διάσημη την DJI αλλα αυτη ειναι κινεζιά επισης... Μηπως ξέρεις κάτι αλλο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχχχχαααααα.... Με αρέσουν κάτι τέτοια. Θα ηθελες λοιπον να μας υποδειξεις κάποιο ευρωπαικό η αμερικάνικο που σημειώνει εμπορική επιτυχία και τυγχάνει αποδοχής απο τους χρήστες?

 

Το λέω επειδη εγω ξέρω ως ποιο διάσημη την DJI αλλα αυτη ειναι κινεζιά επισης... Μηπως ξέρεις κάτι αλλο?

Υποθέτω ο άνθρωπος ως κινεζιά ορίζει κάτι το φτηνό,  ή κάποια αντιγραφή ενός προϊόντος μειωμένης ποιότητας, όχι απαραίτητα κάτι που κατασκευάζεται κίνα (pretty much everything δλδ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω ο άνθρωπος ως κινεζιά ορίζει κάτι το φτηνό,  ή κάποια αντιγραφή ενός προϊόντος μειωμένης ποιότητας, όχι απαραίτητα κάτι που κατασκευάζεται κίνα (pretty much everything δλδ)

Ακριβώς φίλε μου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς αν πιστεύεις οτι ακριβότερο ίσον και καλύτερο  δικαίωμα σου , αλλα επειδή τα τεστ αλλα δείχνουν ,όπου φθηνά κινητά ανταγωνίζονται στα ισια ναυαρχίες τι συνεχίζεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς αν πιστεύεις οτι ακριβότερο ίσον και καλύτερο  δικαίωμα σου , αλλα επειδή τα τεστ αλλα δείχνουν ,όπου φθηνά κινητά ανταγωνίζονται στα ισια ναυαρχίες τι συνεχίζεις .

Για φέρε μου ενα τεστ φτηνού κινητού που ειναι ίσιο με ναυαρχίδα ας πούμε iPhone 6s η Samsung s7 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...