Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone SE Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι θέλεις να πεις; Στους 2 πυρήνες παραμένει, η RAM απλά σε βοηθά να έχεις ένα σορό apps ανοιχτά, δεν βοηθάει στο να τρέξει ;) Ανέκαθεν ανέβαινε η συχνότητα του επεξεργαστή με κάθε γενιά του A Soc.

Την επομενη φορα τοτε παραδεξου τα λεγομενα σου γιατι χθες αλλα ελεγες. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 120
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω το 16άρι το μαύρο εδώ και δύο βδομάδες και έρχομαι από ΒΒ με το 93003G...

Μ'αρέσει... ναι έχει κάτι ηλίθια πράγματα ώρες ώρες, αλλά γενικά μου αρέσει αρκετά.

Αν βάλεις ένα file manager με wifi support, δεν θές καν το itunes. Τουλάχιστο εγώ στο PC δεν το έβαλα.

Εκείνο το 240fps στα 720p καλό, αλλά είναι σε .mov οπόταν θα θέλει κάποιος το QuickTime αν θα θελήσει να κάνει κάτι στο Premiere.

Αυτονομία... θα πρέπει να κάνεις κάποια tweeks. Δλδ βασικά να πας στα settings και να σβήσεις το background refresh σε όσα apps δεν το χρειάζεσαι (και στη Siri.)

Το έβγαλα από τον φορτιστή κατά τις 11 το πρωί και τώρα που είναι 23¨15 είναι στο 68%. Και παιχνίδια έπαιξα, και βίντεο και φωτογραφίες.

 

Του βάζω 3μισι πιπέρια απο τα 5.

Άντε 4παρα τέταρτο γιατί μου αρέσει πως το νιώθω στη παλάμη.

Και δεν έχει κωλώσει κάπου.

 

Τα κατά για εμένα είναι βασικά τα 16GB για την τιμή του, και που ξέρω πως μόλις έρθει η υγρασία του καλοκαιριού θα πάθει τραλλαλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινεται η εταιρια να πουλαει μια ζωη 2πυρηνα κινητα με 1gb ram. Τα 2 gb ram ειναι η συχεχεια της  προσαρμογης στα σημερινα δεδομενα/απαιτησεις των πελατων της μετα και την κυκλοφορια του πρωτου της phablet κινητου. Μην προκαλεσει σε κανενα εκπληκη αν δουμε σε επομενες κυκλοφοριες και 4πυρηνο επεξεργαστη :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν γινεται η εταιρια να πουλαει μια ζωη 2πυρηνα κινητα με 1gb ram. Τα 2 gb ram ειναι η συχεχεια της  προσαρμογης στα σημερινα δεδομενα/απαιτησεις των πελατων της μετα και την κυκλοφορια του πρωτου της phablet κινητου. Μην προκαλεσει σε κανενα εκπληκη αν δουμε σε επομενες κυκλοφοριες και 4πυρηνο επεξεργαστη :)

σε 4-5 χρονια μπορει. Τωρα θα βαλει amoled.

Οι πελατες της δεν ζητανε ram ο ανταγωνισμος την αφησε πισω και αποφασισε να βαλει 2gb για να μη το λενε πατατα το τηλ.

Επεξ/σία από sepsekasan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω εχουμε ένα αρμεγμα του φανατικού κοινου της apple...

450-500 ευρώ γ τέτοιο κινητό..τα δίνεις μόνο κ μόνο γ να λες εχω iphone...

Γελαω απλά...

 

καακιεεεεεσσς η Apple σκέφτηκε τα άτομα που είχαν 5s και ήθελαν κάτι εξίσου μικρό :D στο murica είναι πιο φθηνό εδώ μας ξεβρακωνουν λιγο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καακιεεεεεσσς η Apple σκέφτηκε τα άτομα που είχαν 5s και ήθελαν κάτι εξίσου μικρό :D στο murica είναι πιο φθηνό εδώ μας ξεβρακωνουν λιγο :P

Μα και στην υπολοιπη Ευρωπη αν δεις αναλογες τιμες με μας εχουν.Και ουτε εχω δει απο youtubers θετικη υποστηριξη για το εν λογω smartphone κυριως λογω αδιαφορης σχεδιασης και 4 ιντσων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και στην υπολοιπη Ευρωπη αν δεις αναλογες τιμες με μας εχουν.Και ουτε εχω δει απο youtubers θετικη υποστηριξη για το εν λογω smartphone κυριως λογω αδιαφορης σχεδιασης και 4 ιντσων.

 

δεκτών να προσθέσω πως με ίδιες διαστάσεις θα μπορούσαν να βάλουν μεγαλύτερη οθόνη αλλά όπως είπα και πολύ παραπανω Apple είναι δεν περιμένω πολλα ποτέ :P και ας είμαι όχι φαν ψηλό υποστηρικτής...βασικά μαρεσει...αυτό :D isheep

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και στην υπολοιπη Ευρωπη αν δεις αναλογες τιμες με μας εχουν.Και ουτε εχω δει απο youtubers θετικη υποστηριξη για το εν λογω smartphone κυριως λογω αδιαφορης σχεδιασης και 4 ιντσων.

Μια χαρα ειναι οι 4 ινστες γιαυους που ζητανε κατι τετοιο. Πιστευω εκανε πατατα που τα μεγαλωσε τα iphone. 

Καλο ειναι να ασχοληθει βεβαια λιγο με τα bezel γιατι ειναι τεραστια. Θα μπορουσε ανετα στο ιδιο καλουπι να χωραγε 4.2 ιντσες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την επομενη φορα τοτε παραδεξου τα λεγομενα σου γιατι χθες αλλα ελεγες. 

 

Τα έχεις μπερδέψει φίλε μου, κοίτα ξανά κάπου έχεις κάνει λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι πως οι περισσότεροι λένε "να θα δώσω 20€ και θα βάλω 50GB τσακ μπαμ", μόνο που δεν σκεύτονται ότι βάζουν sd που έχει read/write των 10mbps και κάθονται και αναρωτιούνται γιατί σέρνεται να φορτώσει το κάθε πράγμα.  :rolleyes:

 

Τί αργεί να φορτώσει ρε παιδιά; Λίγα δευτερόλπετα παραπάνω τις φωτογραφίες στο gallery που εμφανίζονται αμέσως όταν τις πατήσεις; 64άρα Evo έχω και βάζω ό,τι θέλω... μέχρι και σειρές και ταινίες είχα στο στρατό ενώ βάζω μέχρι και εφαρμογές. Σιγά την αργοπορία. Και έχω και βασική 32gb. Όλα για το cloud γίνονται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί αργεί να φορτώσει ρε παιδιά; Λίγα δευτερόλπετα παραπάνω τις φωτογραφίες στο gallery που εμφανίζονται αμέσως όταν τις πατήσεις; 64άρα Evo έχω και βάζω ό,τι θέλω... μέχρι και σειρές και ταινίες είχα στο στρατό ενώ βάζω μέχρι και εφαρμογές. Σιγά την αργοπορία. Και έχω και βασική 32gb. Όλα για το cloud γίνονται.

 

εσύ όμως κάτι ξέρεις και πήρες evo η μισή Ελλάδα και λίγα λέω ιδέα δεν έχει :P το επίπεδο του ινσομνια είναι ψηλό μπροστά αστούς άλλου :P αυτοί ότι δουν στο Γερμανό τσουπ θα το πάρουν δεν πάνα είναι η sd που έπαιρνε το w300i

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε 4-5 χρονια μπορει. Τωρα θα βαλει amoled.

Οι πελατες της δεν ζητανε ram ο ανταγωνισμος την αφησε πισω και αποφασισε να βαλει 2gb για να μη το λενε πατατα το τηλ.

εγω πάντως με το iPad μου μια χαρά 4-5 εφαρμογές λειτουργώ σύγχρονος εξαιρετικά ...με Samsung tab s2 και lg g pad ακομα πιο παλιά ουτε να το σκεφτόμουν να κάνω την δουλεια μου χωρίς lagg!!! Οκ στη θεωρία όμως στην πράξη και στην καθημερινότητα θέλω να δω πως τραβάει το κάθε κινητό, όχι βάζοντας το σε ενα ψυγείο και να δεις ποσό θα κρατήσει και να βγάλεις συμπέρασμα ´Ααα αυτο ειναι καλύτερό´ οπως κανουν πολυ στο YouTube..... Το θέμα ειναι να χρεισιμοποιω κατι στην εργασία μου πάνω στο άγχος και να μην μου σπάει τα νεύρα!!!! Απο οποιοδήποτε συσκευή Apple εχω μείνει ευχαριστημένος, για το σπίτι παλι για παιχνιδάκια και χαζομαρούλες ναι εκει ειναι να παρεις android με τους 18 πυρήνες Φιλικά πάντα!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...