Προς το περιεχόμενο

Οι τηλεοράσεις της Hitachi έρχονται στην ελληνική αγορά


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το άρθρο είναι απλά μια ανακοίνωση και στην ουσία δεν μεταφέρει καμία πληροφορία για χαρακτηριστικά, panels κλπ. και οτιδήποτε θα ενδιέφερε κάποιον για να συγκρίνει αν είναι κάτι αξιόλογο η μια ακόμη μουφα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σημασία έχει το after sales και ακόμα δυστυχώς τα κεφάλια που χειρίζονται το θέμα δεν έχουν καταλήξει που θα δοθεί το service . Στις επόμενες μέρες θα ξεκαθαρίσει υποτίθεται . Ήδη πωλούνται κάτι μήνες όμως και ακόμα το συζητάνε . Το καλώδιο ρεύματος είναι ενσωματωμένο πάντως στην tv σε ένα μοντέλο τουλάχιστον που έχω δει . Μπας και το χάσει κανείς , που να βρίσκει άλλο . Ο κλασσικός χειρισμός , ας τις φέρουμε να κινείται το χρήμα μπας και ανεβάσουμε κάνα τζίρο και με το aftersales δεν μαμιέται αν φωνάξει ο άλλος θα πάρει καινούρια . Στα Public άμα φωνάξεις σου αλλάζουν ότι θες . Επίσης απαγορεύεται να λες ΟΧΙ .Οπότε βαράτε στο ψαχνό . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ποδια οπως βλεπω στις φωτο και η αναφορα οτι το καλωδιο ειναι ενσωματομενο ενα πραγμα μου φερνει στο μυαλο το Τουρκικο εργοστασιο της Vestel,αλλα οχι οτι ειναι απαραιτητα κακο το ιδιο κανει και η Panasonic,Philips με τα οικονομικα της μοντελα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια, οταν λετε οικονομικα μοντελα, τι εννοειτε? εγω βλεπω οτι μια TV ξεκιναει 1000 ευρω πχ, και σε 2 χρονια κανει 600, αυτο τι σημαινει, οτι πρωτα την εφτιαχναν πχ ιαπωνια και μετα πηγε κινα? μηπως τα παραλετε?ή οικονομικα μοντελα ειναι των 200 ευρω μονο?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι τιμή ρε παιδιά μια 50αρα ας πούμε ;

εγω πηρα την δικια μου hitachi 49'' smart fhd 400hz 400euro apo public και πληρωσα αλλα 38 για 5ετη εγγυηση αμεσης αντικαταστασης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι αναρωτιέμαι, πώς θα ανταγωνιστούν τις LG & Sammy που 1)Έχουν δικά τους εργοστάσια panels, 2)συναρμολογούν οι ίδιες ή αποκλειστικοί subcontractors στην Κίνα, 3)είναι οι ίδιες στην Ελλάδα, 4)έχουν ήδη στημένο after sales support και φυσικά 5)ήδη έχουν ήδη το 90% της αγοράς...

 

και όλα αυτά σε μία αγορά που βυθίζεται και εξαρτάται από την πορεία του μέσου εισοδήματος...

 

εμένα μου φαίνεται απλά ότι ο Γερμανός και η westnet είπαν να προσθέσουν εκ του ασφαλούς λίγο τζίρο... τίποτα παραπάνω, τίποτα ιδιαίτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι αν δεν την δεις την τηλεόραση δίπλα σε μια άλλη άλλης μάρκας άλλο μοντέλο και αν δεν την βιώσεις τουλάχιστον μια τριετία ποτέ δεν ξέρεις τι έχεις αγοράσει.

 

Έχω αγοράσει τηλεόραση LG 65άρα UHD harman kardon τρελό design αξίας 7 χιλιάδων ευρώ (άσχετο εγώ την πήρα πολύ φθηνότερα μεταχειρισμένη) και ήταν ΜΑΠΑ ιδιαίτερα στο θέμα haloing που είχε στις σκοτεινές σκηνές... ήχος τελείως μέτριος και γενικά σκέτη απογοήτευση για τα λεφτά της... 

 

Και έχω πάρει και τηλεόραση κινέζικη από eshop (ιταλική υποτίθεται) 50άρα με υπέροχη ανάλυση/εικόνα και παίζει ακατάπαυστα εδώ και 3,5 χρόνια ουδέποτε το παραμικρό πρόβλημα με 185 ευρώ σε προσφορά ;)

 

Οπότε αυτό που έχω καταλάβει είναι να το βράσω το design να βράσω τα τεχνικά χαρακτηριστικά και την μάρκα... Αν δεν την δω να παίζει να λειτουργεί και δεν την έχω πάνω από χρόνο να δω πιθανά προβλήματα / ελαττώματα κλπ ότι μάρκα και μοντέλο και να είναι δεν τσιμπάω πλέον.

 

Αν είναι οικονομικές και δεν βγάζουν προβλήματα είναι καλές. Αν όχι είναι για κλωτσές. Απλά πράγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι αν δεν την δεις την τηλεόραση δίπλα σε μια άλλη άλλης μάρκας άλλο μοντέλο και αν δεν την βιώσεις τουλάχιστον μια τριετία ποτέ δεν ξέρεις τι έχεις αγοράσει.

 

Έχω αγοράσει τηλεόραση LG 65άρα UHD harman kardon τρελό design αξίας 7 χιλιάδων ευρώ (άσχετο εγώ την πήρα πολύ φθηνότερα μεταχειρισμένη) και ήταν ΜΑΠΑ ιδιαίτερα στο θέμα haloing που είχε στις σκοτεινές σκηνές... ήχος τελείως μέτριος και γενικά σκέτη απογοήτευση για τα λεφτά της... 

 

Και έχω πάρει και τηλεόραση κινέζικη από eshop (ιταλική υποτίθεται) 50άρα με υπέροχη ανάλυση/εικόνα και παίζει ακατάπαυστα εδώ και 3,5 χρόνια ουδέποτε το παραμικρό πρόβλημα με 185 ευρώ σε προσφορά ;)

 

Οπότε αυτό που έχω καταλάβει είναι να το βράσω το design να βράσω τα τεχνικά χαρακτηριστικά και την μάρκα... Αν δεν την δω να παίζει να λειτουργεί και δεν την έχω πάνω από χρόνο να δω πιθανά προβλήματα / ελαττώματα κλπ ότι μάρκα και μοντέλο και να είναι δεν τσιμπάω πλέον.

 

Αν είναι οικονομικές και δεν βγάζουν προβλήματα είναι καλές. Αν όχι είναι για κλωτσές. Απλά πράγματα.

 

Επειδή όμως είναι προφανώς αδύνατο να κάνεις test drive τις τηλεοράσεις πριν τις αγοράσεις (εκτός από μία σύγκριση δίπλα δίπλα σε ένα κατάστημα, ΑΦΟΥ τις ρυθμίσεις εσύ και ΑΝ βρεις υπάλληλο που να μην είναι προωθητης συγκεκριμένης μαρκας) αναγκαστικά βασίζεσαι σε εξειδικευμενα reviews από forum του εξωτερικού όπου τουλάχιστον θα δεις μετρήσεις και νούμερα με κατάλληλο εξοπλισμό και όχι απλές απόψεις

 

Έτσι έκανα προσωπικά και δεν το μετάνιωσα καθόλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Με αφορμή αγοράς μίας Hitachi 43", smart tv, τιμή public 269€ και επειδή εδώ και 25 χρόνια αγοράζω μόνο Sony (η τελευταία μου έσπασε η οθόνη, ήταν led 32, του 2013), έχω να πω τα εξής, τα οποία πιστεύω είναι ενδιαφέροντα.

Μία Hitachi ρυθμιζόμενη σε χρώματα-αντιθεσεις κλπ απ'το εργοστάσιο είναι για κλάματα! Ο λόγος που την αγόρασα ήταν γιατί σκέφτηκα "δεν μπορεί, θα ρυθμίζεται"! Έτσι λοιπόν, και ενώ τις πρώτες μέρες ήμουν απογοητευμένος φτάνοντας στο σημείο να θέλω να την επιστρέψω, και αφού έψαξα όλο το μενού, πήγα στις προηγμένες ρυθμίσεις, αύξησα το μπλε επάνω και το κόκκινο στο κάτω (για όσους έχουν αυτό το μοντέλο ξέρουν) και η εικόνα έγινε καλύτερη από την Sony! Θέλω να πω ότι την τηλεόραση αυτή εάν δεν την ρυθμίσεις, απλά θα βλέπεις ένα "κίτρινοπράσινο" χρώμα να σε ζαλίζει! Έτσι ησύχασα για την επιλογή που έκανα μόλις στα 269€! Επίσης δεν πιστεύω κανέναν ότι οι Hitachi τηλεοράσεις δεν είναι γιαπωνέζικες! Εγώ ξέρω τι γράφει το κουτί μου, ναι βεβαίως συναρμολογούνται στην Τουρκία πράγμα που δεν μ'ενδιαφέρει!

Όσοι έχετε Hitachi σας συγχαίρω για την επιλογή σας, με την πρόθεση όμως να ψάξετε καλά το μενού και να ρυθμίσετε για την τέλεια εικόνα γιατί όπως προείπα η ρύθμιση απ'το εργοστάσιο είναι για κλάματα!

Τώρα θα περιμένουμε δύο τρία χρόνια (να είμαστε καλά πρώτα Ο Θεός) να πέσουν οι τιμές και να πάρουμε μία OLED ή QLED, άλλωστε η τεχνολογία συνέχεια προχωρά και ποιος ξέρει πως θα είναι οι τηλεοράσεις μετά από πέντε δέκα χρόνια!

Ελπίζω να βοήθησα όσους αγόρασαν τηλεόραση Hitachi!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...