Προς το περιεχόμενο

Έξοδα εντολής, τα άρπαξαν τα 3 ευρώ; ( Alpha Bank )


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στη παρέα. 

Μου έστειλαν μέσω ebanking 23.50 ευρώ, σήμερα τα είδα στο λογαριασμό μου και αντί να μπουν ουσιαστικά τα 23.50 βλέπω να έχουν κόψει 3 ευρώ από το ποσό ( 20,50 ) με δικαιολογία ως " ΕΞΟΔΑ ΕΝΤΟΛΗΣ " τι έξοδα εντολής και λαμογιές είναι αυτές; Τι ακριβώς είναι αυτό βρε παιδιά; Θα επιστραφούν αυτά τα 3 ευρώ ή τα γραπάκωσαν τα τραπεζικά λαμόγια;

 

Ευχαριστώ

* Το παιδί που μου τα έστειλε, έκανε μέσω ebanking την αποστολή Πειραιώς σε μένα που έχω Alpha Bank μάλιστα όπως είδα και στην απόδειξη που μ'εστειλε πλήρωσε και 1 ευρώ ως επιπλέον έξοδο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι  να κάνουν , να τα επιστρέφουν πίσω? :) λολ

τόσα κρατάνε στην άλφα αν ειναι από άλλη τράπεζα έχω στείλει πολλές φορές ebanking απο πειραιως σε αλφα 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερβολική χρέωση μεν αλλά όχι λαμόγια..

Ας το έψαχνες καλύτερα.Είναι επειδή έγινε απο άλλη τράπεζα η μεταφορά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ νόμιζα ότι το 1 ευρώ που είχε πληρώσει το άλλο παιδί ήταν το " έξοδο " . 3 ευρώ είναι πολλά κατ εμε για έξοδα τέτοια. Τέλος πάντων σε καλή μεριά  να τα βάλουν μη τους φύγουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω πάθει κ εγώ και μάλιστα εποχή δύσκολη που περίμενα συγκεκριμένο ποσό για να πληρώσω συγκεκριμένη υποχρέωση αλλα είπα ακριβώς το ίδιο , ας τα βάλουν .. anyways , δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να έφταναν και τα 23.50€ σε σένα θα έπρεπε ο αποστολέας να πληρώσει τα έξοδα και των δύο τραπεζών νομίζω.

η απλα να έστελνε 26.50 :) :-D

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΑΜΟΓΙΑ με κεφαλαία. 3 ευρώ έξοδα εντολής..Σαν τα έξοδα φακέλου που βαράγανε 150 ευρώ παλιά και 17% επιτόκιο στις πιστωτικές κάρτες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΑΜΟΓΙΑ με κεφαλαία. 3 ευρώ έξοδα εντολής..Σαν τα έξοδα φακέλου που βαράγανε 150 ευρώ παλιά και 17% επιτόκιο στις πιστωτικές κάρτες.

Εμένα για μεταφορά σε τράπεζα εξωτερικού θέλανε περίπου 40€! Και από ebanking κιόλας, στο κατάστημα πιο ακριβά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανάλογα σε ποιά χώρα ειναι η τράπεζα.

Αμερική στη δικιά μου περίπτωση και ήθελα να πληρώσω τα έξοδα και των δύο τραπεζών. Για καλή μου τύχη ακυρώθηκε το έμβασμα γιατί είχε συμπληρωθεί το όριο της τράπεζας και έκανα τη δουλειά μου με paypal και 5$ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΑΜΟΓΙΑ με κεφαλαία. 3 ευρώ έξοδα εντολής..Σαν τα έξοδα φακέλου που βαράγανε 150 ευρώ παλιά και 17% επιτόκιο στις πιστωτικές κάρτες.

 

Όλα αυτά που λες δες στα παίρνουν με το ζόρι..Εν γνώσει σου συμβαίνουν.

Άρα είμαστε ηλίθιοι ως καταναλωτές που τα ανεχόμαστε.Δεν έχουν αυτοί το πρόβλημα.

 

Αλλά κλασικά.Πάντα φταίνε οι άλλοι.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Κολολαμόγια του κερατά να πούμε.

Ή απλώς μπορείς να τα τσεκάρεις από πριν και να μην σε πιάσουν λαμόγιο.

Αν είσαι μάγκας, να λαμογέψεις το λαμόγιο.

Αλλιώς φάτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αν πηγαινα και εκανα την καταθεση στην ιδια την τραπεζα, δε θα ειχε εξοδα εντολης να φανταστω, ετσι; (ή αν ηταν στην ιδια τραπεζα μεσω e-banking).

Ναι εγω εκανα την καταθεση. Προσφατα εγινε και σε εμενα καταθεση απο Eurobank σε Πειραιως, και μου πηραν 4€. 

Το αν το ηξερα ή οχι , δεν εχει να κανει. Ειναι νταβατζιλίκι. Δε τα στελνω στην χονολουλου τα χρηματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...