Προς το περιεχόμενο

Έξοδα εντολής, τα άρπαξαν τα 3 ευρώ; ( Alpha Bank )


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρω πολύ καλά πόσα κρατάνε

δεν είπα οτι κρατάνε 150 ευρώ στο χιλιάρικο,  ειπα οτι ειναι ΣΑΝ  να κρατάνε 150 στο χιλιάρικο

και  τα 3 ευρώ στα 20 ειναι ότι τα 150 στα 1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μου αρέσει που κάποιοι τους υποστηρίζουν κιόλας ότι πάντα φταίνε οι άλλοι ότι τους κράζουμε και ότι οι χρεώσεις είναι σε pdf..είπε κανείς το αντίθετο? Απλά είναι υπερβολή για μία συναλλαγή που δεν απασχολήθηκε άνθρωπος με e banking επειδή ήταν σε άλλη τράπεζα να υπάρξουν 4 νόμιμα ευρώ έξοδα. ΝΟΜΙΜΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΤΟΤΕ.

Εάν δεν σου αρέσουν οι υπηρεσίες κάποιου ή τις θεωρείς ακριβές απλά δεν τις χρησιμοποιείς.

Με το κράξιμο δεν κάνεις επανάσταση.

Ξερω πολυ καλά οτι κρατάνε τα ίδια

δεν είπα οτι κρατάνε 150 ευρώ στο χιλιάρικο,  ειπα οτι ειναι ΣΑΝ  να κρατάνε 150 στο χιλιάρικο

Σε μικροποσά (μικροποσά εννοώ σε σχέση με τα 5000 ευρώ) δυστυχώς η αναλογία αυτών που πληρώνεις είναι αρκετά υψηλή. Δεν διαφωνώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το έπαθα αυτό με αντικαταβολή μικρού ποσου από τη Γενική Ταχυδρομική όπου μου κράτησε 4 ευρώ. Αν ήταν η αντικαταβολή 4 ευρώ δεν θα έπαιρνα τίποτα μάλλον, καλό? Να το ξέρετε όσοι έχετε σχέσεις με αυτή την καταπληκτική γενικότερα εταιρεία κούριερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το έπαθα αυτό με αντικαταβολή μικρού ποσου από τη Γενική Ταχυδρομική όπου μου κράτησε 4 ευρώ. Αν ήταν η αντικαταβολή 4 ευρώ δεν θα έπαιρνα τίποτα μάλλον, καλό? Να το ξέρετε όσοι έχετε σχέσεις με αυτή την καταπληκτική γενικότερα εταιρεία κούριερ.

Καλά και η Γενική Ταχυδρομική, πέρα από την όποια χρέωση, έχει τα χάλια της. Εξαιτίας της υπερβολικής μείωσης κόστους που κάνει, έχει ρίξει την όποια ποιότητα υπηρεσιών στο πάτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλε επαθες ζημια με τέτοιο ποσο. :cry:

1 χιλιάρικο είναι. Βγαίναμε για βράδυ με αυτό κάποτε. Και το γαμώτο είναι ότι παίρναμε τα ίδια λεφτά που παίρνουμε τώρα :fear:

 

Πριν πουλήσουμε ειρωνεία καλό είναι να βάλουμε το μυαλό μας λίγο να σκεφτεί ότι τα 3 ευρώ που του κράτησαν είναι το 1/7 του συνολικού ποσού, είναι σαν να μας κρατάνε δηλαδή 150 ευρώ στο χιλιάρικο!

Επίσης όταν ο άλλος φτάνει να στέλνει 20 ευρώ προφανώς και έχουν σημασία τα 3 ευρώ γι αυτόν που τα περιμένει.

1+1=2

Όπως έγραψε κι άλλος, είναι η ίδια προμήθεια μέχρι κάποιο ποσό. Χρεώνουν την αυτόματη συναλλαγή οι αλήτες, ενώ κανονικά έπρεπε να σου δίνουν και λεφτά για να χρησιμοποιείς το ebanking.,

 

 

 

Καλώς ήρθες στην μπανανία του 2016 και στα έξοδα απόστολής 3€ για μια συναλλάγή που την κάνεις από τον σπίτι σου και δεν απασχολείς κανέναν υπάλληλο.

 

Όπως και τα 0.9€ όταν πληρώνεις μια πιστωτική.

 

Πρόσθεσε όλα αυτά τα 3€ και μάντεψε πόσα εκατομμύρια βγάζουν τσάμπα οι τράπεζες.

 

ΛΑΜΟΓΙΑ ΜΕ ΠΕΡΙΚΕΦΑΛΑΙΑ

Πολύ σωστά. Έχω στείλει σε όλους επιστολές και email για την αισχροκέρδεια τους, αλλά φυσικά δεν έχει απαντήσει κανείς.

 

Ευτυχως που περιμεναν αυτό για να βγάλουν λεφτά οι τράπεζες. :cry:

 

Ολο το συστημα είναι πλασματικο καμια τράπεζα δεν εχει τα λεφτά πραγματικα που χειρίζεται και αμα σκασουν ταυτόχρονα ολοι οι καταθετες να παρουν τα χρηματα τους η τραπεζα θα καταρρεύσει και δεν θα μπορέσει να τους εξυπηρετησει.

Από τις προμήθειες ΚΑΙ ΜΟΝΟ , οι μαφιόζοι των τραπεζών βγάζουν ΟΛΑ τα λειτουργικά τους έξοδα (μισθοδοσία, έξοδα καταστημάτων κλπ.). Από τα επιτόκια βγάζουν όλα τα υπόλοιπα.

Οπότε , ΝΑΙ, από αυτές τις αλητείες βγάζουν λεφτά οι κομπογιαννίτες απατεώνες τραπεζίτες στην Ελλάδα.

Και φυσικά ο όρος investment banking υφίσταται εδώ μόνο ως θαλασσοδάνεια σε λαμόγια και κολλητούς μεγαλοκαρχαρίες των διοικήσεων .. Για αυτό λυσσάξανε για τον έλεγχο των τραπεζών στις ανακεφαλαιοποιήσεις, γιατί θα μπουν ξένοι μέτοχοι και θα κοπούν τα κολλητηλήκια και τα μαγαζάκια των εγχώριων τσιφλικάδων.

 

Ούτε ο αφελληνισμός των τραπεζών τους νοιάζει ούτε τίποτε. Απλά όσοι μπουν να είναι του χεριού τους.

Και φυσικά και οι κυβερνήσεις στο κόλπο.

 

Εγώ το έπαθα αυτό με αντικαταβολή μικρού ποσου από τη Γενική Ταχυδρομική όπου μου κράτησε 4 ευρώ. Αν ήταν η αντικαταβολή 4 ευρώ δεν θα έπαιρνα τίποτα μάλλον, καλό? Να το ξέρετε όσοι έχετε σχέσεις με αυτή την καταπληκτική γενικότερα εταιρεία κούριερ.

Τα ίδια είναι νομίζω και στην ACS και στα ΕΛΤΑ . Αν θυμάμαι καλά είναι στάνταρ η χρέωση (μέχρι το max ποσό που δέχονται σε αντικαταβολή)..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όπως έγραψε κι άλλος, είναι η ίδια προμήθεια μέχρι κάποιο ποσό. Χρεώνουν την αυτόματη συναλλαγή οι αλήτες, ενώ κανονικά έπρεπε να σου δίνουν και λεφτά για να χρησιμοποιείς το ebanking.,

 

 

Τώρα που κολλάει αυτή η παπαρια που έγραψες του στιλ 'να σου δίνουν και λεφτα και μπλα μπλα μπλα'  σε αυτά που λέω εγώ και έκανες και παράθεση το μήνυμα μου  ούτε ξέρω, εφόσον στο πρώτο μου μήνυμα έγραψα οτι εχω κάνει πολλές συναλλαγές κ δεν με χαλάει η προμήθεια, αλλά οκ τι σημασία έχει, οτι ναναι δεν γράφει ο καθένας εδώ ?

ήθελες να πεις και συ κάτι και είπες ..  ωραίος μεγάλε  , δώσε  .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που κολλάει αυτή η παπαρια που έγραψες του στιλ 'να σου δίνουν και λεφτα και μπλα μπλα μπλα'  σε αυτά που λέω εγώ και έκανες και παράθεση το μήνυμα μου  ούτε ξέρω, εφόσον στο πρώτο μου μήνυμα έγραψα οτι εχω κάνει πολλές συναλλαγές κ δεν με χαλάει η προμήθεια, αλλά οκ τι σημασία έχει, οτι ναναι δεν γράφει ο καθένας εδώ ?

ήθελες να πεις κάτι και συ και είπες ..  ωραίος μεγάλε  , δώσε  .. 

μαζική παράθεση και δεν μπορούσαν να σβήσω το μήνυμα σου με τα κωλο tags του insomnia

 

ξινέ.  :-D

 

και δεν κατάλαβα γιατί μου τη λες. χρεώνεις με το χαρακτήρα και σε κουράσαμε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου την είπες πρώτος και έκανα το 1-1 :-D

ολα οκ απο μενα φιλος , καληνύχτα ..

----

ετσι για την ιστορία,  εγω απάντησα μονο σε αυτον που ειρωνεύτηκε τα 3 ευρω , γι αυτόν  που περιμένει να πάρει 20 ευρώ ακομη και τα 3 έχουν σημασία ..

εγω πρόσφατα έβαλα 200 σε έναν λογαριασμό και αυτός που πήρε 197 του κακοφάνηκε ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον δεν του αρεσουν οι τραπεζες, μπορει να σηκωνει καθε μηνα τον μισθο του οταν μπαινει και να κραταει τα λεφτα του κατω απο το στρωμα. Δεν τον αναγκαζει κανενας να κανει εμβασμα μεσω e-banking, ουτε να βγαλει καρτα ουτε να παρει δανειο. Αντε πες να αφηνει λιγα λεφτα μεσα για την εφορια.

 

Λετε για τα επιτοκια των καρτων οτι σας φαινονται υπερβολικα. Μαζι σας, αλλα κι εμενα μου φαινεται υπερβολικο το ποσο ζηταει η ΟΤΕ TV καθε μηνα. Δεν εκανα αιτηση συνδεσης ομως και μετα να διαμαρτυρομαι για το κοστος. Μου φαινεται ακριβο; ΔΕΝ το παιρνω. Δεν σου εβαλε κανενας το μαχαιρι στο λαιμο να βγαλεις καρτα ουτε να παρεις στεγαστικο. 

 

Θες να κανεις καταθεση σε αλλο λογαριασμο; Πηγαινε στο γκισε και κανε. Δεν θα πληρωσεις τιποτα. Θα πας; Οχι γιατι θα προτιμησεις την ανεση του σπιτιου σου. 

 

Δεν εχω καμια διαθεση να υπερασπιστω τις τραπεζες και πιστευω οτι ευθυνονται για την πολιτικη που ακολουθουσαν και ακολουθουν ακομα και σημερα (απο τα ατελειωτα δανεια στο κλεισιμο της στροφιγγας) αλλα μη διαμαρτυρομαστε για τα παντα χωρις λογο. Επανασταση για την επανασταση. Δεν ειναι κρυφες οι χρεωσεις, τις ξερεις και τις αποδεχεσαι οταν χρησιμοποιεις τις υπηρεσιες που σου προσφερει η τραπεζα. Αν δεν θες, απλα δεν τις χρησιμοποιεις. 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Για οποιον δεν του αρεσουν οι τραπεζες, μπορει να σηκωνει καθε μηνα τον μισθο του οταν μπαινει και να κραταει τα λεφτα του κατω απο το στρωμα. Δεν τον αναγκαζει κανενας να κανει εμβασμα μεσω e-banking, ουτε να βγαλει καρτα ουτε να παρει δανειο. Αντε πες να αφηνει λιγα λεφτα μεσα για την εφορια.

 

Λετε για τα επιτοκια των καρτων οτι σας φαινονται υπερβολικα. Μαζι σας, αλλα κι εμενα μου φαινεται υπερβολικο το ποσο ζηταει η ΟΤΕ TV καθε μηνα. Δεν εκανα αιτηση συνδεσης ομως και μετα να διαμαρτυρομαι για το κοστος. Μου φαινεται ακριβο; ΔΕΝ το παιρνω. Δεν σου εβαλε κανενας το μαχαιρι στο λαιμο να βγαλεις καρτα ουτε να παρεις στεγαστικο. 

 

Θες να κανεις καταθεση σε αλλο λογαριασμο; Πηγαινε στο γκισε και κανε. Δεν θα πληρωσεις τιποτα. Θα πας; Οχι γιατι θα προτιμησεις την ανεση του σπιτιου σου. 

 

Δεν εχω καμια διαθεση να υπερασπιστω τις τραπεζες και πιστευω οτι ευθυνονται για την πολιτικη που ακολουθουσαν και ακολουθουν ακομα και σημερα (απο τα ατελειωτα δανεια στο κλεισιμο της στροφιγγας) αλλα μη διαμαρτυρομαστε για τα παντα χωρις λογο. Επανασταση για την επανασταση. Δεν ειναι κρυφες οι χρεωσεις, τις ξερεις και τις αποδεχεσαι οταν χρησιμοποιεις τις υπηρεσιες που σου προσφερει η τραπεζα. Αν δεν θες, απλα δεν τις χρησιμοποιεις. 

Πες τα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παραπονιέμαι γιατί δεν το ήξερα με την Γενική Ταχυδρομική. Οταν τους πήρα τηλέφωνο ένα μήνα μετά να μάθω γιατί δεν έχουν βάλει ακόμα την αντικαταβολή, έδωσα ξανά iban. Ας μου το έλεγαν να δώσω λογαριασμό άλλης τράπεζας. Ενημερωτικά, από Αλφα τα κάνουν να ξέρετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το ότι δεν απασχολείται άνθρωπος για τη συναλλαγή δε στέκει σαν επιχείρημα.

όπως είπε κι προπονητής, αν δε γουστάρετε πηγαίνετε στο ταμείο και δε θα πληρώσετε τίποτα.

δε το κάνετε όμως επειδή βαριέστε ή επειδή μπορεί να μη σας συμφέρει διότι δεν έχετε τράπεζα κοντά.

ε ακριβώς αυτή την ευκολία πληρώνετε.

 

πολλά πράγματα γίνονται πλέον αυτόματα, αν είναι να μην πληρώνουμε τίποτα τότε επειδή δεν απασχολείται άνθρωπος.

και τηλεφωνική κλήση αν κάνω σε κανένα νησί του ειρηνικού μέσω satellite δεν απασχολείται άνθρωπος, αλλά η χρέωση είναι τρελή.

 

αυτή η λογική... έλα μωρέ δε κάνουν και κάτι ποιος ο λόγος να χρεώσουν τόσο καταλαβαίνετε ότι δε στέκει.

 

κατά τ άλλα ναι είναι λαμόγια αλλά και κάποιοι είναι βλάκες. επειδή αναφέρθηκε πριν επιτόκιο καρτών το λέω,.

δε ξέρω τι είναι χειρότερο να είσαι λαμόγιο ή βλάκας και να παίρνεις δάνειο (η πιστωτική είναι δάνειο) για να αγοράσεις ότι μαλακία σου κατέβει με 17% επιτόκιο και μετά να γκρινιάζεις για τους κλέφτες

Επεξ/σία από kleo1
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερετε καμια άλλη ευρωπαϊκή χώρα που να χρεώνει τις συναλλαγές με ebanking εντός της χώρας; 

Ξερεις αλλη ευρωπαικη χωρα με capitals control ?

Κατα τα αλλα οι γνωστες γραφικες και βαρετες αποψεις περι κακων τραπεζων  κτλπ .Που εχουν απληρωτα τα στεγαστικα κουβεντα  ομως ετσι ? Δεν πειραζει τα πληρωνω και εγω αυτα για να το παιζει ο αλλος επαναστατης του πληκτρολογιου με δανεικα λεφτα .

Παντα οτι μας συμφερει .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ευρωπαϊκή χώρα δεν ξέρω, στην Ζιμπάμπουε πάντως που ζω τις ανέσεις τις πληρώνω, δεν με χαλάει το 3ευρω ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...