Προς το περιεχόμενο

Έξοδα εντολής, τα άρπαξαν τα 3 ευρώ; ( Alpha Bank )


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και ομως εχω υποψιν μου α-πι-στε-υτες ιστοριες, διελκυστίνδας ενοικιαστοιδιοκτητων.
:blink: 
Μαλιστα τουλαχιστον 2 φορες, με εχουν ρωτησει: πως θα μπορουσαν να το πετυχουν.
Σε περιπτωση που ο παραληπτης, δεν λαβει τελικως ουτε μισο ευρω, ενω φαινεται να
εξοφληθηκε κανονικα, για τον αποστολεα = απολυτο τζακποτ τρελης καρακαβλας...
:eek:
Αφησε που, αν καποιος το κανει και πρακτικα του στοιχιζει φθηνοτερα
να "πιεσει"(!) ετσι, απο το να μπλεκει με εξωδικα-μηνυσεις-δικαστηρια.
:ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και ομως εχω υποψιν μου α-πι-στε-υτες ιστοριες, διελκυστίνδας ενοικιαστοιδιοκτητων.

:blink: 

Μαλιστα τουλαχιστον 2 φορες, με εχουν ρωτησει: πως θα μπορουσαν να το πετυχουν.

Σε περιπτωση που ο παραληπτης, δεν λαβει τελικως ουτε μισο ευρω, ενω φαινεται να

εξοφληθηκε κανονικα, για τον αποστολεα = απολυτο τζακποτ τρελης καρακαβλας...

:eek:

Αφησε που, αν καποιος το κανει και πρακτικα του στοιχιζει φθηνοτερα

να "πιεσει"(!) ετσι, απο το να μπλεκει με εξωδικα-μηνυσεις-δικαστηρια.

:ph34r:

 

Ίσως να είναι και παράνομο αυτό όμως αν το πάνε στα δικαστήρια, δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Ανά μήνα αφαιρούνται από το λογαριασμό 2.99€ με αιτιολογία ΑΝΑΩΟΞ*VIΔΕΟ*( και τυχαία νούμερα και γραμματα κάθε φορά.)   

Για έξοδα εντολής από κατάθεση μετρητών είναι στάνταρ 3€, άλλο αυτό .

Ενώ τα έξοδα εντολής για πληρωμή λογαριασμών μέσω e-banking είναι λογικά 0.30€ και τα έξοδα πάγιας εντολής είναι 3€.

Τι είναι αυτό το ΑΝΑΩΟΞ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, 33nikolas33 είπε

Ανά μήνα αφαιρούνται από το λογαριασμό 2.99€ με αιτιολογία ΑΝΑΩΟΞ*VIΔΕΟ*( και τυχαία νούμερα και γραμματα κάθε φορά.)   

Για έξοδα εντολής από κατάθεση μετρητών είναι στάνταρ 3€, άλλο αυτό .

Ενώ τα έξοδα εντολής για πληρωμή λογαριασμών μέσω e-banking είναι λογικά 0.30€ και τα έξοδα πάγιας εντολής είναι 3€.

Τι είναι αυτό το ΑΝΑΩΟΞ

το .99 και το video παραπεμπουν σε καποια συνδρομητικη υπηρεσια που εχεις γραφτει.εναν συλλογισμο κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 33nikolas33 είπε

Ανά μήνα αφαιρούνται από το λογαριασμό 2.99€ με αιτιολογία ΑΝΑΩΟΞ*VIΔΕΟ*( και τυχαία νούμερα και γραμματα κάθε φορά.)   

Για έξοδα εντολής από κατάθεση μετρητών είναι στάνταρ 3€, άλλο αυτό .

Ενώ τα έξοδα εντολής για πληρωμή λογαριασμών μέσω e-banking είναι λογικά 0.30€ και τα έξοδα πάγιας εντολής είναι 3€.

Τι είναι αυτό το ΑΝΑΩΟΞ

Την τράπεζα την ρώτησες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/2/2020 στις 6:47 ΜΜ, georgeadams είπε

ΑΝΑΩΟΞ*VIΔΕΟ* και 2.99 € το μήνα παραπέμπουν σε συνδρομή στο AMAZON Prime VIDEO

Τότε δε το γνώριζα. Και την πάτησα και πέρσι με κάποια ενεργοποίηση κατά λάθος της υπηρεσίας από αγορά. :P Τα 2πλοτσεκαρω πλέον

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Στις 4/2/2020 στις 6:47 ΜΜ, georgeadams είπε

ΑΝΑΩΟΞ*VIΔΕΟ* και 2.99 € το μήνα παραπέμπουν σε συνδρομή στο AMAZON Prime VIDEO

Δενε χω συνδρομή amazon prime και παρόλα αυτά με χρεώνει ένα ποσό 6 ευρώ ΑΝΑΩΟΞ ΡΡινε *MS4NA1O

 

Ξέρετε τι μπορεί να είναι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Εγω όταν ξεκίνησα να δουλεύω σε ένα μαγαζι τον Φεβρουάριο μου έκανε το αφεντικό μεταφορά από Πειραιώς σε εθνική χωρίς χρέωση δική μου. Τωρα έχει από τον προηγούμενο μήνα που με χρεώνει 3 ευρώ και πληρώνομαι 2 φορές τον μήνα. Χάνω 6 ευρώ και δεν είμαι και σίγουρη αν είναι νόμιμο αυτό. Το θέμα είναι ότι έχω έρθει ήδη πολλές φορές σε δύσκολη θέση κάνοντας παράπονα για αυτά που δεν μου αρέσουν μέσα στο μαγαζί και με λένε και αντιδραστική από πάνω. Υπάρχει κάποιος τρόπος μέσω εφαρμογής να το αλλάξω αυτο χωρίς να το ζητήσω; και όλα αυτά γιατί βαριέται να σηκωθεί να μου τα κάνει κατάθεση, ας μου έλεγε στην τελική να ανοίξω λογαριασμό. Αυτά τα μουλωχτά δεν τα γουστάρω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mrnlft είπε

Εγω όταν ξεκίνησα να δουλεύω σε ένα μαγαζι τον Φεβρουάριο μου έκανε το αφεντικό μεταφορά από Πειραιώς σε εθνική χωρίς χρέωση δική μου. Τωρα έχει από τον προηγούμενο μήνα που με χρεώνει 3 ευρώ και πληρώνομαι 2 φορές τον μήνα. Χάνω 6 ευρώ και δεν είμαι και σίγουρη αν είναι νόμιμο αυτό. Το θέμα είναι ότι έχω έρθει ήδη πολλές φορές σε δύσκολη θέση κάνοντας παράπονα για αυτά που δεν μου αρέσουν μέσα στο μαγαζί και με λένε και αντιδραστική από πάνω. Υπάρχει κάποιος τρόπος μέσω εφαρμογής να το αλλάξω αυτο χωρίς να το ζητήσω; και όλα αυτά γιατί βαριέται να σηκωθεί να μου τα κάνει κατάθεση, ας μου έλεγε στην τελική να ανοίξω λογαριασμό. Αυτά τα μουλωχτά δεν τα γουστάρω 

Ανοιξε μονη σου λογαριασμό στην τράπεζα που έχει αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Ανοιξε μονη σου λογαριασμό στην τράπεζα που έχει αυτός.

Α τόσο καλά χάχαχα, πάλι την χάρη θα κάνουμε στους ηλιθιους που δεν ενημερώνουν. Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mrnlft είπε

Α τόσο καλά χάχαχα, πάλι την χάρη θα κάνουμε στους ηλιθιους που δεν ενημερώνουν. Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση! 

Δεν καταλαβαίνω ποιος να σε ενημερώσει...................

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, mrnlft said:

Α τόσο καλά χάχαχα, πάλι την χάρη θα κάνουμε στους ηλιθιους που δεν ενημερώνουν. Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση! 

Στον εαυτό σου θα κάνεις χάρη μια και όπως λες εσύ είσαι αυτή που χάνει 6€ ανά μήνα.

57 minutes ago, mrnlft said:

και όλα αυτά γιατί βαριέται να σηκωθεί να μου τα κάνει κατάθεση, ας μου έλεγε στην τελική να ανοίξω λογαριασμό. Αυτά τα μουλωχτά δεν τα γουστάρω 

Τι εννοείς, πως όταν έπιασες δουλειά σου ζήτησε λογαριασμό Εθνικής για να σου βάζει τον μισθό, αλλά τελικά στα βάζει από Πειραιώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Joshua21 είπε

Τι εννοείς, πως όταν έπιασες δουλειά σου ζήτησε λογαριασμό Εθνικής για να σου βάζει τον μισθό, αλλά τελικά στα βάζει από Πειραιώς;

Όχι μου ειπε εξαρχής ότι έχει Πειραιώς, δεν ενημερώθηκα για την χρέωση ότι πάει σε εμένα, δεν με χρεώνει στην αρχη και ξαφνικα τους τελευταίους μήνες συνεχώς χρεώνομαι 3 ευρώ. Είναι παράνομο αυτό κανονικά έτσι; 

2 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν καταλαβαίνω ποιος να σε ενημερώσει................

Να με ενημερώσει το αφεντικό ότι η χρέωση θα πάει σε εμένα και όχι σε εκεινον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, mrnlft είπε

Όχι μου ειπε εξαρχής ότι έχει Πειραιώς, δεν ενημερώθηκα για την χρέωση ότι πάει σε εμένα, δεν με χρεώνει στην αρχη και ξαφνικα τους τελευταίους μήνες συνεχώς χρεώνομαι 3 ευρώ. Είναι παράνομο αυτό κανονικά έτσι; 

Να με ενημερώσει το αφεντικό ότι η χρέωση θα πάει σε εμένα και όχι σε εκεινον

Γιατί είναι παράνομο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...