Προς το περιεχόμενο

Η Google φέρνει το Android στο Raspberry Pi 3


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερουμε αν θα δουλευει και σε Pi2 ή θα πρεπει να παρω το 3 για να δοκιμασω android;

 

Προσωπικά εχω βολευτεί με το open elec κυρίως λόγω CEC αλλα θα ηθελα να δοκιμάσω και το android.

Εκτός από το OpenELEC υπάρχει και το OSMC (υποστηρίζει CEC).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ντε... μέχρι τώρα πάντως ότι δουλεύει σε 2 δούλευε και στο πρώτο. Ελπίζω να ισχύσει το ίδιο κι εδώ.

 

 

 

 

Live Football και usa basketball με ποιο plugin αν επιτρέπεται;

 

Για χειρισμό του pi από το τηλεκοντρόλ πρέπει να υποστηρίζει η τηλεόραση cec. Και προσοχή γιατί στη δικιά μου μόνο 1 από τις 4 hdmi θύρες το υποστηρίζει. Επίσης πρέπει να ενεργοποιηθεί το cec στο media center (openELEC , osmc , kodi, xbmc ή όποιο άλλο implementation έχετε.)

Και να μην υποστηρίζει CEC υπάρχει τρόπος για χρήση άλλου τηλεκοντρόλ πολύ εύκολα και φτηνά (μόνο με ένα ir receiver και ένα remote). Εγώ το δουλεύω με ένα remote από samsung τηλεόραση και σαν λειτουργικό το OSMC που έχει προ-εγκατεστημένα διάφορα χειριστήρια.

Για plugin ψάξε στο https://www.tvaddons.ag/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έλα ντε... μέχρι τώρα πάντως ότι δουλεύει σε 2 δούλευε και στο πρώτο. Ελπίζω να ισχύσει το ίδιο κι εδώ.

 

 

 

 

Live Football και usa basketball με ποιο plugin αν επιτρέπεται;

 

Για χειρισμό του pi από το τηλεκοντρόλ πρέπει να υποστηρίζει η τηλεόραση cec. Και προσοχή γιατί στη δικιά μου μόνο 1 από τις 4 hdmi θύρες το υποστηρίζει. Επίσης πρέπει να ενεργοποιηθεί το cec στο media center (openELEC , osmc , kodi, xbmc ή όποιο άλλο implementation έχετε.)

sportdevil

 

https://seo-michael.co.uk/how-to-manually-install-sportsdevil-on-xbmc/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...