Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικές με Case Modding.


Νυσταγμένος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ετοιμη η υδροψυξη του επεξεργαστη. Αυτο δεν ειναι το τελικο σχεδιο θα γινουν αλλαγες οταν μπει και η καρτα γραφικων . Συντομα ομως θα αναμειχθει με λευκό παστέλ να γίνει μωβ παστελ και να φαίνεται ποιο έντονο. Μεχρι στιγμης πως σας φαινετε?


 


20170514_160954_2.jpg


 


 


20170514_160943_2.jpg


 


20170514_160936_2.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

 

 

 

Ετοιμη η υδροψυξη του επεξεργαστη. Αυτο δεν ειναι το τελικο σχεδιο θα γινουν αλλαγες οταν μπει και η καρτα γραφικων . Συντομα ομως θα αναμειχθει με λευκό παστέλ να γίνει μωβ παστελ και να φαίνεται ποιο έντονο. Μεχρι στιγμης πως σας φαινετε?

 

20170514_160954_2.jpg

 

 

20170514_160943_2.jpg

 

20170514_160936_2.jpg

 

 

 

 

Ωραιο!! Καλη κινηση το ποστ σε 2 μερη του φορουμ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παίδες την καλησπέρα μου,

 

 

Σκέφτομαι (τι σκέφτομαι, βασικά το ξεκίνησα) να κάνω ένα κάλυμμα MoBo από plexiglass. Κυρίως για 2 λόγους, αφενός γιατί έχω κουτί με tempered glass και φαίνονται όλα (NZXT s340 Elite), αφετέρου γιατί η MoBo μου είναι γυμνή και.. άσχημη!

 

To plan είναι να καλύψω όσο το δυνατόν μεγαλύτερη περιοχή της MoBo με το plexi (3mm) το οποίο θα πατάει επάνω σε τεφλόν standoffs (για να μην έχουμε θέματα στατικού ηλεκτρισμού κ θερμοκρασίας) και θα βαφτει σε μαύρο ματ με μπλε λεπτομέρειες.

 

Το έχει κάνει κανείς? Μήπως προκαλέσει κάποια προβλήματα που δεν έχω βάλει ακόμα στις παραμέτρους?


ΥΓ: Δεν είμαι σίγουρος αν ποστάρω στο σωστό section, αν όχι διορθώστε με :)

 

 

iwjH93N.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλε. Στο σωστό μέρος είσαι. Λοιπόν σχετικά με το πλέξιγκλας πόσο ποιο πάνω από την Mobo θα είναι?

Καλημέρα!

 

Υπολογίζω γύρω στο 1cm να είναι τα standoff για να μη βρίσκει σε πυκνωτές, μπαταρία Mobo κλπ χαμηλά components. Για οτιδήποτε άλλο (PCI-E, RAM slot) θα γίνουν κανονικά τομές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή ιδέα,απλά όπως είπες και εσύ το θέμα είναι να μην αναπτύσει θερμοκρασία κάτω από το πλεξι. Έχεις καλό airflow στο κουτί σου γενικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή ιδέα,απλά όπως είπες και εσύ το θέμα είναι να μην αναπτύσει θερμοκρασία κάτω από το πλεξι. Έχεις καλό airflow στο κουτί σου γενικά?

Intake είναι τα δύο stock AER ανεμιστηράκια της NZXT Kraken x52 (στην πρόσοψη του κουτιού) και 2 stock outtake του s340 elite.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοιο θες να κάνεις? https://m.youtube.com/watch?v=nKXGq45bVf8

Κάτι σαν αυτό ναι. Συγκεκριμένα το δικό μου προσχέδιο είναι αυτό:

hfFviCR.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κατάλαβα. Θεωρητικά αν δεν καλύψεις τις ψυκτεςς των vrm της μητρικής δεν θα έχεις μεγάλο θέμα με θερμοκρασίες. Δεν ξέρω όμως γιατί δεν το έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κατάλαβα. Θεωρητικά αν δεν καλύψεις τις ψυκτεςς των vrm της μητρικής δεν θα έχεις μεγάλο θέμα με θερμοκρασίες. Δεν ξέρω όμως γιατί δεν το έχω δοκιμάσει.

Θα το δούμε στην πράξη, ευελπιστώ να μπορέσω να κάνω τις μικρο-τομές με επιτυχία μιας και πρώτη φορά δουλεύω με plexi. Σήμερα θα φτιάξω το I/O cover, για το υπόλοιπο σιγά-σιγά αφού έρθουν τα standoff.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κάνω ένα psu shroud, είχα ένα κομματάκι λαμαρίνα αλουμινίου 1χιλ. Υπάρχει περίπτωση να καταφέρω να το κολλήσω με κάποιο τρόπο ?? Προτάσεις? Ίσως με καμία εποξική δυο συστατικών ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε 2 συστατικών δεν το εχω δοκιμασει αν και δεν πιστευω να γινεται. Ουτε με ηλεκτροκοληση γινεται γιατι θα σου τρυπήσει την λαμαρινα. Δεν σκεφτομαι κατι τωρα. Περιμενε μηπως απαντήσει καποιος αλλος.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...