Προς το περιεχόμενο

Ο Άρης βγαίνει σιγά, σιγά από την δική του εποχή των παγετώνων


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τέλος παγετώνων ακούω, αριανίδικα μαμούθ όμως δεν βλέπω και ανησυχώ..

 

Ψέμα μου κάνει, δεν υπάρχει Άρης (μόνο ΠΑΟΚ). Τι μας κρύβουν; Τα είπε ο γέροντας ή όχι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Σωστά.

 

Επιπλέον, οι δορυφόροι δεν έχουν σχέση με τα διαστημικά προγράμματα;

 

Δηλαδή επικοινωνίες και μεταφορά δεδομένων υψηλών ταχυτήτων,  μετεωρολογία, gps, όλα από τα διαστημικά προγράμματα δεν προέρχονται;

 

 

Όχι φίλε έτσι σου λένε αλλά δεν είναι έτσι. Διάβασε για τον Νίκολα Τέσλα τι είπε και τι ανακάλυψε και θα καταλάβεις πως λειτουργούν οι τηλεπικοινωνίες... Και γιατί σε μάθανε μόνο για τον Αινστάιν....

Όσο για αυτους που με ειρωνέυονται, σας αφήνω στο παραμύθι σας, έχετε φάει τόσο ψέμα και έχετε δει τόσες ταινίες από νασα και χόλυγουντ (δεινόσαυροι, αποίκηση στον Άρη,διάστημα, μαυρες τρύπες, ασπροι - κόκκινοι νανοι κλπ κπλ) που δεν μπορείτε να χωνέψετε την αλήθεια με την καμία... 

Στοιχηματίζω πως αν η ταινία gravity έγραφε ΝΑΣΑ απο κάτω θα πιστευατε οτί είναι αλήθεια....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα εσύ είσαι γνωστής της αληθινής αλήθειας. Εγώ είμαι πρόθυμος χωρίς ίχνος ειρωνίας να την ακούσω και να κρίνω.

Εν αντιθέσει μάλλον εσύ ειρωνεύεσαι ότι χάφτουμε ότι μας σερβίρει το Χόλιγουντ και η ΝΑΣΑ χωρίς όμως να επεκτείνεσαι σε σοβαρή κουβέντα με επιχειρήματα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε έτσι σου λένε αλλά δεν είναι έτσι. Διάβασε για τον Νίκολα Τέσλα τι είπε και τι ανακάλυψε και θα καταλάβεις πως λειτουργούν οι τηλεπικοινωνίες... Και γιατί σε μάθανε μόνο για τον Αινστάιν....

Όσο για αυτους που με ειρωνέυονται, σας αφήνω στο παραμύθι σας, έχετε φάει τόσο ψέμα και έχετε δει τόσες ταινίες από νασα και χόλυγουντ (δεινόσαυροι, αποίκηση στον Άρη,διάστημα, μαυρες τρύπες, ασπροι - κόκκινοι νανοι κλπ κπλ) που δεν μπορείτε να χωνέψετε την αλήθεια με την καμία... 

Στοιχηματίζω πως αν η ταινία gravity έγραφε ΝΑΣΑ απο κάτω θα πιστευατε οτί είναι αλήθεια....

επειδη εχω βαρεθει να αποδεικνυω το αυτονοητο πλεον,  και εχω αρχισει να πιστευω οτι μας ψεκαζουν οντως, απλα θα σου πω οτι εχω θειο μεσα στη nasa και δυστυχως εχουν παει στο διαστημα..τωρα αν θες λεπτομερειες, σε καμια 20αρια χρονια θα μπορω να πω περισσοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα εσύ είσαι γνωστής της αληθινής αλήθειας. Εγώ είμαι πρόθυμος χωρίς ίχνος ειρωνίας να την ακούσω και να κρίνω.

Εν αντιθέσει μάλλον εσύ ειρωνεύεσαι ότι χάφτουμε ότι μας σερβίρει το Χόλιγουντ και η ΝΑΣΑ χωρίς όμως να επεκτείνεσαι σε σοβαρή κουβέντα με επιχειρήματα.

Πάτα στο Tube¨ UNDER THE DOME FULL DOCUMENTARY.

Ειλικρινά δεν έχω όρεξη και έχω και ζωή να ζήσω απο το να κάθομαι να μαλώνω με αγνώστους στο ιντερνέτ... Αλλά κάθε φορά που βλέπω τέτοια άρθρα (με τις γνωστές ψευτικές φώτο - εκτός και αν κανείς πιστευει οτί είναι αληθινή η φώτο του αρθρου) μου αναβουν τα λαμπάκια, και ξερεις γιατί? Γιατί πίστευα σε όλη μου την ζωή τις βλακείες τους.... 

Τέλος πάντων, και ένας να ξυπνήσει από εδω μέσα, χαλάλι ο χλευασμός που έφαγα. Σταματάω εδώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@winjer αν μπορεις στειλε μου καπιο αρθρο για τους δορυφορους και για τον τεσλα που ανεφερες πιο πανω.

ειδα το video που ανεβασες και εμεινα μ@l@κ@ς

 

BTW οσοι πιστευουν ακομα την νασα απλα ψαξτε 

Van Allen radiation belt μεχρι και η νασα το 
παραδεχτηκε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δω το βίντεο στο YouTube αλλά αλήθεια αυτό είναι το μοναδικό σου επιχείρημα? Ένα ντοκιμαντέρ!

Και ειλικρινά δεν κατάλαβα σε τι ακριβώς αναφέρεσαι λέγοντας fake.

Αν έχεις ζωή να ζήσεις όπως όλοι μας γιατί μπήκες απαξιωτικά στο νήμα και όχι παρουσιάζοντας τις γνώσεις σου και τα επιχειρήματά σου για να αντικρούσεις αυτά που θες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συμφέρει ακόμα να πάμε στον Αρη γιατί δεν έχουν φτιάξει υποδομές για internet.Θα τσακωνόμαστε μεταξύ μας απο τα νεύρα μας και οι ναρκισσιστές θα αρχίσουν να αυτοκτονούν χωρίς FB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτιμώ την ιστορία , τα γεγονότα και στο ότι οι μύθοι προέρχονται συνήθως από κάποιο πραγματικό γεγονός που όμως ο καθένας γράφει / ερμηνεύει όπως θέλει.

Για παράδειγμα,ο χίτλερ  προσπάθησε να φτιάξει δίσκους και οι βάσεις που είχε στην ανταρκτική από το 39 είναι γεγονότα αληθινά. Το ότι μέχρι σήμερα δεν επιτρέπεται να πετάνε πάνω από τον πόλο αεροπλάνα και συμφωνημένα όλα τα κράτη που συνορεύουν έχουν συχνότατες περιπολίες και απαγορεύουν πρακτικά να πλησιάσει κανείς είναι επίσης γεγονός, ασχέτως αν αφήνουν θεωρίες για την κούφια γη κτλ.

Το ότι ο ναύαρχος Bird πήγε με δύναμη κρούσης μια στρατιωτική "εκδρομή" με απεριόριστη χρηματική υποστήριξη όπου δόθηκε μια μάχη (υπήρξαν απώλειες κτλ) επίσης είναι γεγονός. 

 

Το ότι σε όλες τις μεγάλες εταιρίες / στρατό , ο έλεγχος της πληροφορίας και το επίπεδο πρόσβασης της γνώσης περιορίζεται σημαντικά για να υπάρχει έλεγχος του πλήθους θα πρέπει να μας λύνει κάθε ενδοιασμό για το πως συμπεριφέρονται έθνη/κράτη και οργανώσεις σε τόσα σημαντικά ερωτήματα / γεγονότα. 

Το να πιστεύουμε ότι είμαστε μόνοι στο σύμπαν είναι πραγματικά εγωιστικό και άτοπο. Βάσει μαθηματικών και απλής λογικής έχουμε αναθεωρήσει τους κανόνες φυσικής πολλές φορές, το καθιερωμένο ανατρέπεται και ανοίγουν δρόμοι για αποδείξεις θεωριών που στήριζαν "αιρετικοί" εκατοντάδες/χιλιάδες χρόνια πριν. 

Στον πλανήτη Γη και το είδος μας δεν έχουμε ανακαλύψει / κατανοήσει το πως λειτουργεί ακριβώς το σώμα μας και ο πλανήτης μας, τα είδη ζώων που υπάρχουν στους ωκεανούς μας και τι έχει συμβεί στην ιστορία μας (υπάρχει μεγάλη προσπάθεια συγκάλυψης / απόκρυψης πληροφορίας και ακόμα μεγαλύτερη προσπάθεια επιβολής θεωριών / δεδομένων.

Αφού η γη περνά τέτοιες περιόδους παγετώνων κτλ τι μας λέει ότι παλαιότερα δεν υπήρχε μεταβολή των πόλων με αποτέλεσμα φυσικά γεγονότα μεγάλης κλίμακας να εξαφανίσουν σχεδόν ολικά τον οποιονδήποτε πολιτισμό στο πλανήτη και μέρος της ελίτ κοινωνίας  να εγκαταστάθηκαν υπόγεια ή να έφυγε για άλλο σύστημα, ενώ ότι απέμεινε και επιβίωσε να συνέχισε επάνω στην γη με οποιοδήποτε σενάριο (π.χ μπορεί λόγω ραδιενέργειας οι σαύρες να έγιναν δεινόσαυροι ή να είναι αποτέλεσμα εργαστηριακής παρασκευής που ξέφυγε ή είχε σκοπό or whatever . Δεν είμαστε σε θέση να λέμε ότι δεν υπάρχει κάτι άλλο έξω, να εικάζουμε ότι όλες οι τοιχογραφίες σε τόσες διαφορετικές θέσεις στον πλανήτη που αποτυπώνουν εξωγήινους ή άγνωστα είδη είναι φανταστικά ειδικά εφόσον είμαστε κουράδες και δεν υπάρχει εμπιστοσύνη στα κράτη και τις κυβερνήσεις.  

 Υπάρχει θεωρία ακόμα και για το ότι ζούμε σε έναν εξομοιωτή ενός σούπερ κβαντικού Υπολογιστή μιας ανεπτυγμένης μορφής ζωής. Μπορούμε να μιλάμε για ημέρες για όλα αυτά, το επαναλαμβανόμενο τυχαίο, παύει να είναι τυχαίο και όποιος έχει φτιάξει την φύση, το έχει κάνει άρτια μελετημένα.

Πάντα υπάρχει λόγος όταν γίνεται μία ενέργεια . Πόσο μάλλον όταν αφορά ενέργεια οργανωμένη , think deeper my friends. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε έτσι σου λένε αλλά δεν είναι έτσι. Διάβασε για τον Νίκολα Τέσλα τι είπε και τι ανακάλυψε και θα καταλάβεις πως λειτουργούν οι τηλεπικοινωνίες... Και γιατί σε μάθανε μόνο για τον Αινστάιν....

Όσο για αυτους που με ειρωνέυονται, σας αφήνω στο παραμύθι σας, έχετε φάει τόσο ψέμα και έχετε δει τόσες ταινίες από νασα και χόλυγουντ (δεινόσαυροι, αποίκηση στον Άρη,διάστημα, μαυρες τρύπες, ασπροι - κόκκινοι νανοι κλπ κπλ) που δεν μπορείτε να χωνέψετε την αλήθεια με την καμία... 

Στοιχηματίζω πως αν η ταινία gravity έγραφε ΝΑΣΑ απο κάτω θα πιστευατε οτί είναι αλήθεια....

 

και ποια είναι αλήθεια? ζούμε σε έναν βράχο μέσα σε κατι με ψεύτικο ουρανό ούτε άλλα άστρα υπάρχουν ούτε άλλοι πλανήτες κλπ και ολα είναι μια μεγαλη συνωμοσία? Και είμαστε σε κάτι τύπου under the dome?

 

αν τρολλαρεις πάντως να ξέρεις εχεις φτάσει στο ανώτατο επίπεδο και λέγεσαι Pro troll :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθησα να δω αυτο το βιντεο "Under the dome". Ειναι μακραν η πιο αστεια θεωρια συνομωσιας που εχω δει. 0 σοβαρα επειχειρηματα πραγματικα. Δλδ δεν προσπαθησαν καν οι τυποι.

 

πχ. Η προσεδαφιση στη σεληνη ηταν μουφα (που και να ηταν μπορω να σκεφτω ενα εκατομμυριο λογους πριν απο το "να κρυψουμε οτι η γη ειναι επιπεδη") και το hollywood δεν εχει κανει πολλες ταινιες με την ιστορια της προσεδαφισης για να μν δουμε τις ομοιοτητες. Εν τω μεταξυ αν ειχαν γινει 250 ταινιες απλα θα λεγανε πως γινονται για να μας πεισουν οτι ειναι αληθεια-προπαγανδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...