Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής κατάλληλης ψύκτρας/κατάλληλου ανεμιστήρα


Sheogorath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, duffyduck είπε

Εδώ ειναι το θέμα που συζητάμε πως μπορείς με τις αεροψυκτρες και τις ΑΙΟ να φτιάξεις ψυγειάκι για τις σκυλοτροφές?

😂🤣

Ναι εδω ειναι , σωστα ηρθες

 

f1459bf72a080f870995eba95be27575.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, duffyduck είπε

 

Πολυ ωραια ψυκτρα , πολυ την αγαπησα , σε κανει να θελεις πιο μεγαλο κουτι ή πιο μεγαλο γραφειο το οποιο δεν θα χωραει στο δωματιο οποτε πρεπει καποια πραγματα να τα πας σε αλλο δωματιο η πας σε μεγαλυτερο σπιτι,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τοποθετήθηκαν οροφή στό corsair οι δύο Scythe Kaze Flex Slim PWM (https://www.skroutz.gr/s/23554010/Scythe-Kaze-Flex-Slim-PWM.html).

Το πρώτο πού διαπίστωσα είναι ότι δέν είναι 4pin αλλά 3pin , κάτι το οποίο δέν διευκρινίζεται από κανέναν.

Μικρό το κακό γιατί μπαίνουν σε 4πινη σύνδεση , είτε σε hub είτε σε μητρικη.

Το δεύτερο είναι ότι βγάζουν αέρα , πράγμα πού τούς κάνει λίγο ν'ακούγονται , πράγμα το οποίο εμένα δέν μ'ενοχλεί καθόλου.

Καί το τρίτο και φαρμακερό είναι ότι είμαστε 2 βαθμούς κάτω.

Μάς έμειναν καί 5χιλιοστά ελεύθερα!!!!!

1a.jpg.385f7411e9943c89642f2989e0cf6223.jpg1b.jpg.8ba18a7ae05426b092b4c2c029a894e6.jpg1c.jpg.35b6f84bb947b09acb1d0ed1322c59aa.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, triplex1 είπε

Μόλις τοποθετήθηκαν οροφή στό corsair οι δύο Scythe Kaze Flex Slim PWM (https://www.skroutz.gr/s/23554010/Scythe-Kaze-Flex-Slim-PWM.html).

Το πρώτο πού διαπίστωσα είναι ότι δέν είναι 4pin αλλά 3pin , κάτι το οποίο δέν διευκρινίζεται από κανέναν.

Μικρό το κακό γιατί μπαίνουν σε 4πινη σύνδεση , είτε σε hub είτε σε μητρικη.

Το δεύτερο είναι ότι βγάζουν αέρα , πράγμα πού τούς κάνει λίγο ν'ακούγονται , πράγμα το οποίο εμένα δέν μ'ενοχλεί καθόλου.

Καί το τρίτο και φαρμακερό είναι ότι είμαστε 2 βαθμούς κάτω.

Μάς έμειναν καί 5χιλιοστά ελεύθερα!!!!!

1a.jpg.385f7411e9943c89642f2989e0cf6223.jpg1b.jpg.8ba18a7ae05426b092b4c2c029a894e6.jpg1c.jpg.35b6f84bb947b09acb1d0ed1322c59aa.jpg

ολα πηγαν  πολυ καλα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ICE-T είπε

ολα πηγαν  πολυ καλα .

Ναι . τελειωσε και δεν ξανασχολουμαι , παμε για σκυλοσπιτο (ενα πλεξι γκλας για πορτα και κατι λεπτομερειες εμειναν και μετα glx)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/6/2021 στις 4:54 ΜΜ, triplex1 είπε

Ναι . τελειωσε και δεν ξανασχολουμαι , παμε για σκυλοσπιτο (ενα πλεξι γκλας για πορτα και κατι λεπτομερειες εμειναν και μετα glx)

πήρα και μια υδρόψυξη 280 έχω και 2 Artic P140 😂όχι δεν θα την βάλω, απλά την βρήκα σε καλή σχετικά τιμή καινούργια και είπα να την πάρω για backup 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ICE-T είπε

πήρα και μια υδρόψυξη 280 έχω και 2 Artic P140 😂όχι δεν θα την βάλω, απλά την βρήκα σε καλή σχετικά τιμή καινούργια και είπα να την πάρω για backup 

''Πουλήθηκες'' για μια υδροψυξη , δεν το πιστευω.....οι P140 αερωθουμενα ειναι , προσεχε μην απογειωθει το corsair.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, triplex1 είπε

''Πουλήθηκες'' για μια υδροψυξη , δεν το πιστευω.....οι P140 αερωθουμενα ειναι , προσεχε μην απογειωθει το corsair.

τα έχω βάλει σε φίλο όπως και τα ποίο καινούργια τα bionix pressure optimized και κάνουν πολύ λιγότερο φασαρία σε σχέση με τον κουρσάρο με διάφορα 1,2 βαθμούς, τρελός είσαι δεν βγάζω την Noctua με 34 βαθμούς θερμοκρασία δωματίου δεν πέρασε τους 68 σε cinebench με 1250 στροφές μέχρι 80%την έχω ρυθμίσει να παίζουν τα φαν 😎

Επεξ/σία από ICE-T
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ICE-T είπε

τα έχω βάλει σε φίλο όπως και τα ποίο καινούργια τα bionix pressure optimized και κάνουν πολύ λιγότερο φασαρία σε σχέση με τον κουρσάρο με διάφορα 1,2 βαθμούς, τρελός είσαι δεν βγάζω την Noctua 😎

Κανενα Arctic δεν κανει φασαρια , η συγκεκριμενη εταιρεια ειναι εγγυηση.

Εχω τελειωσει με τα linux (για την ωρα) , μπηκαν σέναν κινεζο nvme 128αρη που ειχα με το boot στον Adata τον 8200 pro , το αποτελεσμα απλα δεν υπαρχει , ολα πανε σφαιρα , καποιες διορθωσεις τις επομενες ημερες και τάφηνω ετσι. (οποτε θελουν ας βγαλουν τα 11αρια τους , δεν μ'απασχολει , γυρισα στον παλιο καλο καιρο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...