Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής κατάλληλης ψύκτρας/κατάλληλου ανεμιστήρα


Sheogorath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nαι, σωστά δεν το είδα... Για αυτή τι λέτε? Προς το παρόν κρατάω την CM TX3 EVO, και την Arctic Freezer I32 σε περίπτωση που φύγω (πολύ) πάνω από τα 20 ευρώ.. Αλλά όσο γίνεται να μείνει κοντά στα 20 ευρώ (δεν ξέρω πολλά, αλλά για κλειδωμένο θέλω να φαντάζομαι ότι δεν χρειάζεται κάτι πιο ακριβό-έρχεται το κράξιμο :) ), push-pin (?) και από το eshop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

H TX3 έχει push pin απο όσο ξέρω. Θα σε καλύψει, αλλά εμένα δεν μου αρέσει το πως ασφαλίζει.

 

Πολύ σπάνια οι top down έχουν μεγάλους ανεμιστήρες και την ίδια επιφάνεια απαγωγής θερμότητας που έχουν οι tower. Αλλά ακόμα και αν τα έχουν, χαλάνε το γενικό airflow του κουτιού.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

H RAIJINTEK RHEA που έγραψα παραπάνω, καλύτερη από την ΤΧ3? Θεωρείτε ότι χρειάζεται κάτι παραπάνω ο CPU μου?

 

Πάρε βρε αγόρι την themis και σχόλνα.6 ευρώ παραπάνω απο τη rhea κλάιν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μολις εγκατεστησα την cryorig h5.δεν εχω τρελαθει με τις idle θερμοκρασιες της.40~45 βαθμους κ μαλιστα σε στοκ ταχυτητες.με prime 95 παει 55 βαθμους.θερμοκρασια δωματιου καπου 25.παστα as5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

καλησπερα σας θελω να παρω το CPU FUN (ZALMAN CNPS10X OPTIMA 2011 SHARKS FIN BLADE CPU COOLER )  αλλα εχω skocket 775 εφαρμοζει? 

Μπαίνει ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Λοιπον μολις εγκατεστησα την cryorig h5.δεν εχω τρελαθει με τις idle θερμοκρασιες της.40~45 βαθμους κ μαλιστα σε στοκ ταχυτητες.με prime 95 παει 55 βαθμους.θερμοκρασια δωματιου καπου 25.παστα as5.

 

Προηγουμένως τι είχες;

Υπ'όψιν είναι η χειρότερη περίοδος για να κυνηγήσεις θερμοκρασίες, αλλά το 45 σε idle και μάλιστα stock δε μου κάθεται καθόλου καλά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προηγουμένως τι είχες;

Υπ'όψιν είναι η χειρότερη περίοδος για να κυνηγήσεις θερμοκρασίες, αλλά το 45 σε idle και μάλιστα stock δε μου κάθεται καθόλου καλά..

ειχα corsair h60 αλλα παρεδωσε πνευμα.τελικα την ξεβιδωσα εβγαλα την as5 και εβαλα την παστα της cryorig που ειχε μεσα η συσκευασια.τωρα idle εχω 35~38  και φουλ περιπου 52 βαθμους.για καλοκαιρι καλες θερμοκρασιες νομιζω πως ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια και πάλι, αυτή ή να κάνω την υπέρβαση και να πάω σε αυτή ή αυτή? Έχει κανείς καμιά από αυτές? Μην απορρίψετε επι τόπου την πιο φθηνή, εάν κάνει καλή δουλειά, να την προτιμήσω ;) . Aπο τις ακριβότερες ποια να προτιμήσω, αν η φθηνότερη δεν προτείνεται?

Επεξ/σία από cpttony
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια και πάλι, αυτή ή να κάνω την υπέρβαση και να πάω σε αυτή ή αυτή? Έχει κανείς καμιά από αυτές? Μην απορρίψετε επι τόπου την πιο φθηνή, εάν κάνει καλή δουλειά, να την προτιμήσω ;) . Aπο τις ακριβότερες ποια να προτιμήσω, αν η φθηνότερη δεν προτείνεται?

Η A32 που έβαλες είναι για AMD socket, δεν σου κάνει. Πάνε στην 13, την πήρα είναι πολύ καλή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η A32 που έβαλες είναι για AMD socket, δεν σου κάνει. Πάνε στην 13, την πήρα είναι πολύ καλή

fixed. Την ι32 ήθελα να βάλω! Τον ι13 εννοείς ή τον Arctic freezer 13? Toν πρώτο δεν το βρίσκω κάπου! Και όπως είχα πει, κατά βάση από eshop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fixed. Την ι32 ήθελα να βάλω! Τον ι13 εννοείς ή τον Arctic freezer 13? Toν πρώτο δεν το βρίσκω κάπου! Και όπως είχα πει, κατά βάση από eshop.

Την ACF13 εννοώ. Αν έχεις τη δυνατότητα στα χρήματα I32 με τα χίλια.

Και δεν ξέρω γιατί έχεις κολλήσει στο eshop, από αλλού ακόμα και με τα μεταφορικά θα σου βγει λιγότερο

https://www.skroutz.gr/s/7619822/Arctic-Freezer-I32.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ACF13 εννοώ. Αν έχεις τη δυνατότητα στα χρήματα I32 με τα χίλια.

Και δεν ξέρω γιατί έχεις κολλήσει στο eshop, από αλλού ακόμα και με τα μεταφορικά θα σου βγει λιγότερο

https://www.skroutz.gr/s/7619822/Arctic-Freezer-I32.html

Γλιτώνω μεταφορικά. Αλλά στην περίπτωση του ι32, ίσως με συμφέρει το skroutz! Τα χρήματά μπορεί να με φτάνουν, αλλά δεν θέλω να δώσω πολλά, αν μπορώ να κάνω την δουλειά μου με κάτι πιο φθηνό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...