Προς το περιεχόμενο

Intel Core i7-6950X Broadwell-E: Δέκα πυρήνες στις υπηρεσίες σας


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακόμα και ο φτηνότερος (ταπεινότερος Core i7-6800K) είναι πανάκριβος. Μετά αναρωτιούνται γιατί πέφτουν οι πωλήσεις στους υπολογιστές, ιδίως στις πωλήσεις μητρικών και επεξεργαστών. Προσωπικά εδώ και χρόνια μόνο κάρτα γραφικών αναβαθμίζω. Όχι ότι δεν θέλω... απλά είναι απλησίαστα.

Έχω ASUS P6T με i7 920, 12gb Ddr3 1600mhz και αγοράζω εδώ και χρόνια μόνο κάρτα γραφικών (έχω GTX 970) και σκέφτομαι να κάνω πάλι αναβάθμιση μόνο την κάρτα γραφικών πάλι (GTX 1070)

 

Μεταξύ του φτηνότερου s2011 και του φτηνότερου celeron δεν υπάρχει τίποτα άλλο ενδιάμεσα για τον καταναλωτή να διαλέξει και για αυτό πέφτουν οι πωλήσεις... :rolleyes:

 

ειμαι κατοχος 2500k και 3570k με 16GB φθηνης ddr3 μνημης. Και παιζω lol αριστα χωρις κανενα προβλημα.. καλο το +10% που βγαζουν καθε 6μηνο.. αλλα σορρυ ρε παιδια.. εμεις στο ελλαδα δεν ειμαστε Ντουμπαι να αλλαζουμε καθε 6μηνο ή χρονο cpu κτλ κτλ .. Ειδικα σε αυτες τις τιμες!

 

Δεν το λες και παιχνίδι που χρειάζεται supercomputer το lol, για να έχει πρόβλημα με τον 2500... :rolleyes:

Ο Core i7-6850K με τον Core i7-6800Κ εκτός από το ρολόι τί άλλες διαφορές έχει;;;

 

Λιγότερα pci-e lanes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι ότι κλέγονται μετά οι εταιρίες ότι πεφτουν οι πωλήσεις. Τι να κάνει ο άλλος upgrade όταν σε καθημέρινή χρήση και gaming είσαι καλυμένος με έναν 2500k

Οι πωλήσεις στους Η/Υ πέφτουν επειδή δεν χρειάζεται ποια ο κάθε ένας να αγοράσει Η/Υ για να βλέπει τα mail του ή για να κάνει κάνα chat έχει το smart/tablet του και του φτάνει,πριν μερικά χρόνια δεν υπήρχε αυτή η πολυτέλεια και αναγκαστικά αγόραζες Η/Υ.

Όταν θα ανέβουν αρκετά οι απαιτήσεις στα φορητά και δεν θα μπορούν ποια να καλυφθούν από την arm τεχνολογία θα έχει ωριμάσει και άλλο η X86 τεχνολογία και θα ξαναδούμε να ανεβαίνουν οι πωλήσεις.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε μάγκες έχω μείνει πίσω... έχω ακόμη τον i7 2600k@4,7GHz... πάλι κανα εκατομύριο θα μου πάρει η αναβάθμιση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γδέρνουν τον κόσμο με αυτές τις τιμές και είναι λογικό απο την μία γιατί δυστυχώς το μονωπόλιο καλά κρατεί,γιάννης κερνάει γιάννης πίνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα να αγοράσω των i7-6950X.

 

Λεφτά ρε γαμ........... δεν έχω!!!!!!!!

 

Και δεν γράφει κανένας που θα βρούμε

 

euro500.jpg.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...