Προς το περιεχόμενο

Η εταιρεία ZUK μετά το Z2 Pro ανακοινώνει το Z2 με Snapdragon 820


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά το Z2 Pro με τα 6GB RAM, η θυγατρική της Lenovo, ZUK, ανακοίνωσε και το ZUK Z2 το οποίο διαθέτει μεταλλικό πλαίσιο και μεγάλη μπαταρία ενώ βασίζεται στο κορυφαίο Snapdragon 820 SoC της Qualcomm και τρέχει Android 6.0 Marshmallow πάνω από το οποίο η εταιρεία έχει “περάσει” το ZUI 2.0.

Το ZUK Z2 διαθέτει οθόνη 5,0 ιντσών ανάλυσης 1080 x 1920 pixels και προστατεύεται από ανθεκτικό γυαλί που σχηματίζει καμπύλες στα τελειώματα (2.5D Curved). Διαθέτει μπαταρία 3500mAh και υποστηρίζει Quick Charge 3.0 μέσω USB Type-C (φόρτιση στο 80% σε μία ώρα) αλλά δεν απουσιάζει και η δυνατότητα ασύρματης φόρτισης (το charging pad θα πρέπει να το προμηθευτείτε ξεχωριστά).

 

Όπως αναφέραμε, η συσκευή βασίζεται στο Qualcomm Snapdragon 820 SoC, το οποίο συνοδεύεται από 4GB RAM και 64GB αποθηκευτικού χώρου, χωρίς δυνατότητα επέκτασης του. Διαθέτει WiFi 802.11a/b/g/n/ac dual-band, Bluetooth 4.2 και GPS ενώ υποστηρίζονται δίκτυα 4G LTE Cat.6 καθώς και Dual SIM δυνατότητες.

 

Στην πρόσοψη, διαθέτει κάμερα 8.0 Megapixels με pixels μεγέθους 1,34μm ενώ η κύρια κάμερα βασίζεται σε αισθητήρα Samsung ISOCELL και έχει ανάλυση 13 Megapixels (1/2.6” με pixels μεγέθους 1,34μm). Η κύρια κάμερα υποστηρίζει phase detection autofocus με ηλεκτρονική σταθεροποίηση εικόνας και μπορεί να τραβήξει video ανάλυσης 4K αλλά και slow-motion videos στα 960fps, χαρακτηριστικό ιδιαίτερα εντυπωσιακό. To ΖUΚ Ζ2 θα ξεκινήσει να πωλείται στην αγορά της Κίνας από τις 7 Ιουνίου με τιμή €245 περίπου.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

NFC θα έχει? fm radio? Και γιατί δεν έκαναν dual-sim - micro sd? Πάντως σε αυτά τα λεφτά απίστευτο...

 

Έχει ασύρματη φόρτιση άρα λογικά θα έχει και nfc. Ράδιο δεν έχει και δεν νομίζω να μπορείς να βρεις στο μέλλον και πολλά με ράδιο άρα θα πρέπει να το αποδεχθείς σιγά σιγά.

Είναι όντως πολύ καλό για τα λεφτά του με πολύ καλά χαρακτηριστικά στην κάμερα του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αναβάθμιση να δει δες μόνο το ui του πως είναι για να καταλάβεις με τι λειτουργικό έχεις να κάνεις που θα αχρήστευε και το καλύτερο hardware. Πεταμένα λεφτά είναι όλα αυτά τα κινητά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο ενα κινητό χωρίς ραδιο fm.Τ ο 8310 είχε ρε παιδιά!Και δεν έχει και καρτα μνήμης.Μου φτάνουν τα 64GB αλλα δεν είναι καλύτερα να μπορώ να τα βγάλω απο το κινητό...microsd λέγεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αναβάθμιση να δει δες μόνο το ui του πως είναι για να καταλάβεις με τι λειτουργικό έχεις να κάνεις που θα αχρήστευε και το καλύτερο hardware. Πεταμένα λεφτά είναι όλα αυτά τα κινητά.

Εκτος Κινας το Ζ1 ειχε cyanogen οποτε και το Ζ2 μπορει να εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετική συσκευή στα λεφτά αυτά. Το πρώτο ZUK ήταν κάτι παραπάνω από τίμιο και το ίδιο δείχνει και εδώ να συμβαίνει. Αν ποτέ το κυκλοφορήσουν στας δυτικάς κατά 99% θα το δούμε με Cyanogenmod όπως το πρώτο ZUK.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εμένα μου φαίνεται ότι οι 5 ίντσες ειναι το ιδανικό μέγεθος ρε παιδιά? Τόσους μήνες ψάχνω 5ιντσο δικαρτο κάτω από 300 και δεν βρίσκω τίποτα. Αυτό το κινητό είναι ακριβώς αυτό που θέλω. Παρεμπιπτόντως, ξέρετε αν υπάρχει κάτι με παρόμοια χαρακτηριστικά κάτω από τα 300?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...