Προς το περιεχόμενο

Name That Film: Αναζητήσεις ταινιών


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι Senior Member.....δεν ειναι αυτη η ταινια που αναφερεται το βιντεο κλιπ.......!

 

ειναι ενα μαγεμενο ζευγαρι....ο αντρας στη διαρκεια της ημερας μεταμορφωνεται σε αλογο και η γυναικα το βραδι σε αετο.... και ο ενας προσεχει τον αλλο μεχρι να λυσουν τα μαγια!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω ενα καρτουν (αν ετσι λεγονται) το οποιο ειχα δει πριν εικοσι χρονια περιπου.

Ειναι καποιοι δουλοι που σκαβουν σε κατι ορυχεια στην Γη ή σε καποιον αλλο πλανητη, μαζι ειναι ενας νεαρος που πιστευει οτι πρεπει να επαναστατησουν και να το σκασουν αλλα οι αλλοι φοβουνται. Σε εναν βραχο που σκαβει βρισκει ενα σπαθι αλλα ειναι μονο η λαβη, χωρις την λαμα. Το δειχνει σε εναν γερο και αυτος του λεει οτι ειναι το "ταδε" σπαθι που δινει μεγαλες δυναμεις στον κατοχο του. Ο νεαρος το βραδυ το σκαει πιστευοντας οτι το σπαθι θα τον βοηθησει και μπλεκει σε περιπετειες και τελικα γυρυζει, νικαει τον αρχοντα αυτων που τους κρατουσαν αιχμαλωτους και ελευθερωνει ολους τους δουλους. Θυμαμαι οτι η τελικη μαχη γινεται πανω στους διαδρομους που επεξεργαζοοντουσαν τα μεταλλευματα πριν αυτα καταληξουν σε κατι μεγαλες φωτιες. Επισης νομιζω οτι ο αρχοντας τους κραταγε αιχμαλωτους με την δικαιολογια οτι δεν υπαρχει κατι παραπανω στον πλανητη εκτος απο τα ορυχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω ενα καρτουν (αν ετσι λεγονται) το οποιο ειχα δει πριν εικοσι χρονια περιπου.

Ειναι καποιοι δουλοι που σκαβουν σε κατι ορυχεια στην Γη ή σε καποιον αλλο πλανητη, μαζι ειναι ενας νεαρος που πιστευει οτι πρεπει να επαναστατησουν και να το σκασουν αλλα οι αλλοι φοβουνται. Σε εναν βραχο που σκαβει βρισκει ενα σπαθι αλλα ειναι μονο η λαβη, χωρις την λαμα. Το δειχνει σε εναν γερο και αυτος του λεει οτι ειναι το "ταδε" σπαθι που δινει μεγαλες δυναμεις στον κατοχο του. Ο νεαρος το βραδυ το σκαει πιστευοντας οτι το σπαθι θα τον βοηθησει και μπλεκει σε περιπετειες και τελικα γυρυζει, νικαει τον αρχοντα αυτων που τους κρατουσαν αιχμαλωτους και ελευθερωνει ολους τους δουλους. Θυμαμαι οτι η τελικη μαχη γινεται πανω στους διαδρομους που επεξεργαζοοντουσαν τα μεταλλευματα πριν αυτα καταληξουν σε κατι μεγαλες φωτιες. Επισης νομιζω οτι ο αρχοντας τους κραταγε αιχμαλωτους με την δικαιολογια οτι δεν υπαρχει κατι παραπανω στον πλανητη εκτος απο τα ορυχεια.

 

Αυτό μήπως?

 

http://animatedviews.com/2005/starchaser-the-legend-of-orin/

 

 

Τώρα σειρά μου :P

 

σε μια συζήτηση που είχα με ένα φίλο μου λέγαμε για παλιές σειρές αλλά δεν θυμάμαι το όνομα.

Θυμάμαι μια που έβαζε το star κάθε σ/κ νομίζω κατά τις 13:00 :P

Για έτος που ήταν στην τηλεόραση...μάλλον γύρω στο 1996

 

Ήταν μια ομάδα ανθρώπων από τη γη και είχαν πάει σε έναν άλλο πλανήτη (νομίζω εκεί μάθαν ότι η γη καταστράφηκε...)

Ενώ έψαχναν τον πλανήτη έβρισκαν κάτι περίεργα όντα ως αποίκους που δεν ήταν και πολύ φιλικά..

Ένας απο αυτούς είχε συνδεθεί με κάποιο από αυτά τα όντα με κάποιο περίεργο (ίσως τηλεπαθητικό τρόπο) και έβλεπε διάφορα οράματα..

Καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνω μια ταινια παλια που ηταν καποιοι κλεφτες αυτοκινητων

αν θυμαμαι καλα

εγραφαν και σε εναν πινακα μια λιστα με τα κρυπτογραφιμενα ονοματα απο τα αυτοκινητα που ηθελαν να παρουν

και ειχαν μια λαμπα μλπε που μονο με αυτο το φως εβλεπες τα γραμματα

 

εχω καψει το μυαλο μου να θυμηθω μαζι με ολους τους υπολογιστες της google :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνω μια ταινια παλια που ηταν καποιοι κλεφτες αυτοκινητων

αν θυμαμαι καλα

εγραφαν και σε εναν πινακα μια λιστα με τα κρυπτογραφιμενα ονοματα απο τα αυτοκινητα που ηθελαν να παρουν

και ειχαν μια λαμπα μλπε που μονο με αυτο το φως εβλεπες τα γραμματα

 

εχω καψει το μυαλο μου να θυμηθω μαζι με ολους τους υπολογιστες της google :P

 

 

Gone in Sixty Seconds

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω ένα παλιό cartoon, χωρίς να θυμάμαι αν είναι ταινία ή σειρά. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι σε αυτό πρωταγωνιστούσαν πυγολαμπίδες και είχε ένα τραγουδάκι που έλεγε S.O.S. (ες όου ες) και μάλλον ήταν στα αγγλικά το original.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά θυμάται κανεις μια σαν εκπομπή με έναν που πλήρωνε γκόμενες τυχαίες στον δρόμο για να του κάτσουν?

πως λεγόταν? νομίζω τσεχία γινόταν αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαμάτη εκπομπή. Τσεχία ήταν ναι. Εγώ το δοκιμάζω κι εδώ καμμιά φορά αλλά οι αντιδράσεις δεν είναι ίδιες με τη Τσεχία.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν ξερω απο τετοια αλλα μηπως ηταν το milfhunter

δεν θελω να στο χαλασω αλλα δεν νομιζω οτι ηταν και τοσο τυχαιες οι γκομενες που εβρισκε..

 

edit λαθος τελικα δεν υπολογισα τον παραγοντας τσεχες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...