Προς το περιεχόμενο

Name That Film: Αναζητήσεις ταινιών


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Αναζητώ τον τίτλο ταινίας όπου από ότι θυμάμαι.. κάπου στην Αμερική, σε μια απομακρυσμένη μικρή πόλη, «θαμμένη» μέσα σε ένα απίστευτα μεγάλο Δάσος…

Κάτι γίνεται και πέφτει κάποιος εξωγήινος; Εξωγήινος ιός ; και κάποια στιγμή ο Στρατός νομίζω ρίχνει πυρηνική βόμβα γιατί δεν μπορούσε να το «περιορίσει»…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, bromiaris said:

Καλησπέρα. Αναζητώ τον τίτλο ταινίας όπου από ότι θυμάμαι.. κάπου στην Αμερική, σε μια απομακρυσμένη μικρή πόλη, «θαμμένη» μέσα σε ένα απίστευτα μεγάλο Δάσος…

Κάτι γίνεται και πέφτει κάποιος εξωγήινος; Εξωγήινος ιός ; και κάποια στιγμή ο Στρατός νομίζω ρίχνει πυρηνική βόμβα γιατί δεν μπορούσε να το «περιορίσει»…

 

https://www.imdb.com/title/tt0114069

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giorgolavos είπε

Χωρίς να είμαι ο OP, δεν πρέπει να είναι αυτό. Στο ξέσπασμα, εκτός ότι η πόλη δεν είναι θαμμένη σε δάσος, δεν βομβαρδίζει ο στρατός την πόλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, giorgolavos είπε

Θα την κατεβάσω και θα δω…

 

2 ώρες πριν, imitheos είπε

Χωρίς να είμαι ο OP, δεν πρέπει να είναι αυτό. Στο ξέσπασμα, εκτός ότι η πόλη δεν είναι θαμμένη σε δάσος, δεν βομβαρδίζει ο στρατός την πόλη.

Ίσως να μην ήταν ιός αλλά εξωγήινος…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, giorgolavos είπε

 

16 ώρες πριν, imitheos είπε

Χωρίς να είμαι ο OP, δεν πρέπει να είναι αυτό. Στο ξέσπασμα, εκτός ότι η πόλη δεν είναι θαμμένη σε δάσος, δεν βομβαρδίζει ο στρατός την πόλη.

Τελικά δεν είναι αυτή...  

Μήπως είναι ταινία από “κυνηγό”;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, bromiaris είπε

-snip-

Μοιάζει λίγο η υπόθεση με το The  Crazies του Romero (υπάρχει και ένα remake του 2010 αλλά το original είναι κλάσεις ανώτερο) αλλά από όσο θυμάμαι δεν ρίχνει βόμβα ο στρατός αλλά υπάρχουν σκηνές που προετοιμάζονται για αυτό ως λύση ύστατης ανάγκης.

Επεξ/σία από PerfectParanoia
Προσθήκη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, KilliK είπε

μηπως λεει το The Blob η το Night of the Living Dead?

Το The Blob ομολογουμένως δεν το έχω δει (πράγμα που μάλλον θα διορθώσω αύριο βράδυ γιατί μάλλον θα μου αρέσει)οπότε δεν ξέρω αλλά το Night of the Living Dead, αν και ταιριάζει λίγο  με το "κάτι που πέφτει από το διάστημα" , δεν θυμάμαι να έχει κάποιο σημείο που ούτε καν σκέφτονται  πυρηνική επίθεση/βομβα οπότε αμφιβάλλω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, δεν είναι ταινία αλλά σειρά. Αν υπάρχει αντίστοιχο θρεντ συγγνωμη αλλά δε καταφερα να το βρώ. Ηταν γαλλική σειρά, παιδική αλλά όχι κινούμενα σχεδια, με κανονικούς ηθοποιούς , επαιζε στην ΕΤ-1 στα late 90's, o τιτλος ήταν κάπως έτσι Les ...is . Η πλοκή της σειράς ήταν δυο αγόρια (μπορεί και αγόρι-κορίτσι) που εμπλεκαν σε μικροπεριπέτειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, TO_PAIDI είπε

Λοιπόν, δεν είναι ταινία αλλά σειρά. Αν υπάρχει αντίστοιχο θρεντ συγγνωμη αλλά δε καταφερα να το βρώ. Ηταν γαλλική σειρά, παιδική αλλά όχι κινούμενα σχεδια, με κανονικούς ηθοποιούς , επαιζε στην ΕΤ-1 στα late 90's, o τιτλος ήταν κάπως έτσι Les ...is . Η πλοκή της σειράς ήταν δυο αγόρια (μπορεί και αγόρι-κορίτσι) που εμπλεκαν σε μικροπεριπέτειες.

Les intrepides.

 

Tom και Julie :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...