Προς το περιεχόμενο

Name That Film: Αναζητήσεις ταινιών


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, troi.g είπε

Καλημερα. Αν δε κάνω λάθος πρέπει να είναι το "παλαβε πάμε για καφέ" που παίζει και ο ψάλτης.

Καλησπέρα,

 

ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δυστυχώς δεν είναι αυτό (έχω σκανάρει μέσω youtube την ταινία αυτή 3-4 φορές) αλλά δεν έχω βρει τη φάση που θυμάμαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

28 λεπτά πριν, PETROS13 είπε

Καλησπέρα,

ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δυστυχώς δεν είναι αυτό (έχω σκανάρει μέσω youtube την ταινία αυτή 3-4 φορές) αλλά δεν έχω βρει τη φάση που θυμάμαι!

Για τσεκαρισε το στη 1:01:10

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, troi.g είπε

Για τσεκαρισε το στη 1:01:10

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!!!

αυτό ήταν τελικά!!!!!

άλλα τα μάτια του λαγού και άλλα της κουκουβάγιας 😛

Ευχαριστώ πολύ και πάλι!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ μια σειρά ψάχνω, μια που δεν βλέπω να υπάρχει αντίστοιχο τόπικ θα το γράψω εδώ.

Προς το παρών φαίνεται να είμαι ο μόνος που την έχει δει, ούτε στο retromaniac δεν την ήξεραν, ούτε γνωστοί μου όταν συζητάμε για τι βλέπαμε παλιά.

Πιθανότα την έδειχνε στο Κρήτη TV πριν καμιά 25αριά χρόνια, 2 πάνω 2 κάτω. Μια οικογένεια που ήταν κυνηγοί βρικολάκων, και ο κύριος εχθρός τους ήταν φυσικά ο Δράκουλας. 

Παρ' όλο το θέμα πιο πολύ οικογενειακή ήταν η σειρά παρά τρόμου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσπαθώ εδώ και χρόνια να βρω μια ταινία που είχε προβληθεί στην τηλεόραση (δεκαετία '90, ίσως λίγο πριν), χωρίς επιτυχία. Θυμάμαι μόνο ότι ήταν κάποιοι κάτοικοι ενός χωριού που τσιμπούσαν άτομα απ' τον δρόμο, τα έβαζαν σ' έναν αχυρώνα και... τα σάπιζαν στο ξύλο για σπορ. Και νομίζω ότι στο φινάλε τους γύρισε μπούμερανγκ και τις έτρωγαν αυτοί.

Βonus: Πάλι από τηλεόραση 80's - 90's, μ' ένα χωριό όπου έκαναν κουμάντο τα παιδιά/μαθητές και μια νεοφερμένη καθηγήτρια προσπαθούσε να καταλάβει τι παίζει.

Επεξ/σία από mavlok
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω ταινιακι περίπτωση  θέλω βοήθεια  για  τον τίτλο είναι  σκανδιναβική παράγωγη  και  είναι φαντασίας   μετα  το 2000 και το σενάριο ,ένας τύπος βρίσκει δουλειά με καλά λεφτά  άλλα δεν ξέρει που  ,τον παραλαμβάνει ένα λεωφορείο και  τον πάει από μια μυστική διαδρομή σε μια πόλη που δεν υπάρχουν συναίσθηματα  και απαγορεύετε η μουσική   στην αρχή όλα πάνε καλά  άλλα όσο περνά  ο καιρός  φρικάρει αυτό που θυμάμαι  μετά από πολλά ο τύπος  καταφέρνει να ξεφύγει από την πολη  και να σωθεί.

ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mavlok είπε

Βonus: Πάλι από τηλεόραση 80's - 90's, μ' ένα χωριό όπου έκαναν κουμάντο τα παιδιά/μαθητές και μια νεοφερμένη καθηγήτρια προσπαθούσε να καταλάβει τι παίζει.

Eκεί πάει το μυαλό μου: https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Village+of+the+Damned

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, dpolal είπε

Κι εγώ αυτήν είχα σκεφτεί, αλλά δεν είναι. Ούτε και η original, δεν ήταν ασπρόμαυρη αυτή που σκέφτομαι. Μια σκηνή που θυμάμαι είναι που οι μαθητές είχαν στριμώξει τη δασκάλα σε μια γωνιά και την απειλούσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thelokas είπε

Ψάχνω ταινιακι περίπτωση  θέλω βοήθεια  για  τον τίτλο είναι  σκανδιναβική παράγωγη  και  είναι φαντασίας   μετα  το 2000 και το σενάριο ,ένας τύπος βρίσκει δουλειά με καλά λεφτά  άλλα δεν ξέρει που  ,τον παραλαμβάνει ένα λεωφορείο και  τον πάει από μια μυστική διαδρομή σε μια πόλη που δεν υπάρχουν συναίσθηματα  και απαγορεύετε η μουσική   στην αρχή όλα πάνε καλά  άλλα όσο περνά  ο καιρός  φρικάρει αυτό που θυμάμαι  μετά από πολλά ο τύπος  καταφέρνει να ξεφύγει από την πολη  και να σωθεί.

ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

The Bothersome Man, τρομερό ταινιάκι από αυτά που βλέπεις και ξαναβλέπεις !

https://www.imdb.com/title/tt0808185/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ψάχνω ταινία του 80 ή του 90 είναι στυλ conan the barbarian.

Εξελίσσεται σε ένα χωριό που στο απέναντι δάσος υπάρχουν monsters ,demons κτλ. που βγαίνουν μόνο τη νύχτα αν θυμάμαι καλά.Ενιοτε γίνονται επιθέσεις και ο πρωταγωνιστης είναι και αυτός με μακρύ μαλλί (με επιφύλαξη).

Ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...