Προς το περιεχόμενο

Name That Film: Αναζητήσεις ταινιών


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως άνετα ο Carpenter μπορεί να έκλεψε την ιδέα από αυτό (αν δεν υπήρχε και κανένα ακόμα ποιο παλιό)

The Thing from Another World (1951)

 

 

Remake αυτουνού είναι η ταινία του Carpenter, όντως. Κι εγώ αυτό με τους Νεάτερνταλ δεν το θυμάμαι, αλλά έχω να τη δω πολύ καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα αυτό μου ήρθε πρώτο στο μυαλό αλλά με τους Νεάντερταλ μου τα χάλασε.

Πάντως άνετα ο Carpenter μπορεί να έκλεψε την ιδέα από αυτό (αν δεν υπήρχε και κανένα ακόμα ποιο παλιό)

The Thing from Another World (1951)

 

Παιδιά τι να πω, φυσικά δεν θυμάμαι και καλά γιατί είμουν μικρός όταν ειδα αυτή την ταινία αλλά αν είναι θα την πάρω κάποια στιγμή να δω μπας και είναι αυτή, αλλά από το λίγο που είδα στο τρέηλερ δεν το κόβω να είναι αυτή που θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον,πηρε καπου το ματι μου(σε αυτο το φορουμ κιολας) την λεξη discworld σημερα και το θυμηθηκα ..Και επειδη ειχα δει παλια το hogfather θελω να δω και τα υπολοιπα(αν υπαρχουν,αλλα νομιζω οτι υπαρχουν)..

 

Ξερει κανενας ποιες ταινιες ειναι και ποσες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον,πηρε καπου το ματι μου(σε αυτο το φορουμ κιολας) την λεξη discworld σημερα και το θυμηθηκα ..Και επειδη ειχα δει παλια το hogfather θελω να δω και τα υπολοιπα(αν υπαρχουν,αλλα νομιζω οτι υπαρχουν)..

 

Ξερει κανενας ποιες ταινιες ειναι και ποσες;

http://www.imdb.com/name/nm0695332

εδω θα δεις τι εχει κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είμαι σε σωστό θέμα.

Γνωρίζει κάποιος πως λέγεται ένα κινούμενο σχέδιο που έπαιζε στην ΝΕΤ;

Είναι με μια ομάδα παιδιών σε ένα σχολείο.Ένας με ένα κόκκινο καπέλο,μια τσαμπουκαλού με κοτσιδάκια και σκουφάκι,μια παντογνώστρια ,ένας στρουμπουλός , ένας κοντούλης-μικρόσωμος κι ένας μαυρούλης που έπαιζε μπάσκετ.

 

Πρέπει να είχε βγει και σε ταινία κάποια στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είμαι σε σωστό θέμα.

Γνωρίζει κάποιος πως λέγεται ένα κινούμενο σχέδιο που έπαιζε στην ΝΕΤ;

Είναι με μια ομάδα παιδιών σε ένα σχολείο.Ένας με ένα κόκκινο καπέλο,μια τσαμπουκαλού με κοτσιδάκια και σκουφάκι,μια παντογνώστρια ,ένας στρουμπουλός , ένας κοντούλης-μικρόσωμος κι ένας μαυρούλης που έπαιζε μπάσκετ.

 

Πρέπει να είχε βγει και σε ταινία κάποια στιγμή.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Recess_(TV_series)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα δει πριν αρκετα χρονια μια ταινία που λεγόταν ή το σατανικό ψυγείο ή το διαβολικο ψυγείο, ήταν Β-movie, εντελώς καμμένη, επαιζε ένα ψυγείο που ήταν serial killer.

Mήπως ξέρει κανεις τον αγγλικό τίτλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα δει πριν αρκετα χρονια μια ταινία που λεγόταν ή το σατανικό ψυγείο ή το διαβολικο ψυγείο, ήταν Β-movie, εντελώς καμμένη, επαιζε ένα ψυγείο που ήταν serial killer.

Mήπως ξέρει κανεις τον αγγλικό τίτλο;

 

Mε googlαρισμα..

http://www.imdb.com/title/tt0102767/

Σωστο ? :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ταινία που την είχα δει πριν περίπου 20 χρόνια...

 

Κάπου στην Αυστραλια ένα ζευγάρι με δύο παιδιά πάνε εκδρομή με ένα βαν.

 

Ένας παπούς αμπορίτζιναλ δίνει ένα περίεργο σχέδιο στο αγοράκι.

 

Οι γονείς σκοτώνονται σε ατύχημα με το βαν (και το κοριτσάκι; δε θυμάμαι...)

 

Τελικά το αγοράκι μένει μόνο στην ερημιά και προσπαθεί να επιβιώσει, ώσπου συναντάει κάποιον ο οποίος όμως δεν του δίνει σημασία γιατί έχει πάει στην ερημιά για να πεθάνει!

 

Όταν βλέπει το αμπορίτζιναλ σχέδιο αποφασίζει να το βοηθήσει να τα βγάλει πέρα μόνο του, μαθαίνοντάς του πως να επιβιώσει σεβόμενο τη φύση.

 

up

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια! Ψαχνω ένα θριλερ οπου μια οικογενεια μετακομιζει σε ένα σπιτι και αρχιζουν να βλεπουν τους ς παλιους κατοικους το σπιτιου(μαλλον). Πιο συγκεκριμενα όταν στρωνει το κρεβατι η μανα από κατω από το σεντονι φαινινται ορθια ποδια λες και είναι καποιος ορθιος πανω στο κρεβατι και μολις πεφτει το σεντονι εχουν εξαφανιστει! Και γενικος είναι τετοια φαση που βλεπουν διαφορα πραγματα και αμεσως μετα εξαφανιζονται….. εχει κανεις καμια ιδεα? Πρεπει να ειχε βγει στους κινηματογραφους μετα το 2008

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εαν μπορει να βοηθησει καποιος γκουρου ταινιων θα ημουν υποχρεος,εστω και ιντερνετικα!

 

Ψαχνω λοιπνο μια ταινια,προφανως αμερικανικης παραγωγής που ειχε μεσα και πλανα απο ντοκιμανταιρ.

 

Διαδραματιζεται κατα την περιοδο κατασκευής της ατομικης βομβας με τον οπενχαιμερ κι αλλους επιστημονες.

 

Θυμαμαι χαρακτηριστικα καποιες σκηνές αν βοηθαει...Ολοι μαζεμενοι σε ενα χωριο που στηθηκε γιαυτην τν επιχειρηση,χωρις να γνωριζουν τι κατασκευάζουν,μιας αλλη σκηνη οπου καποιος επιστημονας πεθαινει απο την ακτινοβολια επειδη εκτεθηκε στο ουρανιο κτλ.

 

Θενκς για τον κοπο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...