Προς το περιεχόμενο

RAM DDR3 απορία για συχνότητες


degrelle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για αρχή θα παίξω με αέρα αλλά θα προσπαθήσω να τις πάω στα 4 και βλέπουμε αργότερα.(όχι με αέρα και με βοήθεια όχι μόνος μου).Αλλά ελπίζω με αέρα να φτάσω τα 3500-3600 χωρίς να έχω πολλά θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα αν τις θες τις ram για να κανεις απλα νουμερα παω πασο...μικροβιο αναβαθμισης ειναι αυτο (λιγο-πολυ ολοι το εχουμε αυτο)....φιλικα παντα....Απο εκει και περα 600 ευρω για ram ειναι μεγαλο ποσο που αν το διαθεσεις αυτο + οτι πουλοντας οτι Ζ97 εξαρτηματα διαθετεις (υποθετω εχεις 4790Κ+mobo+ram στα 2400mhz που ηδη εχεις)φτιαχνεις Χ99 που κοβει οτι Ζ97 υπαρχει καθως και οποιοδηποτε 1151 socket....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί υπάρχει πλατφόρμα z97 ήδη (2 βασικά).

Λάμπη επειδή δεν με ξέρεις καλλίτερα μαζέψε τα περί τρολ.

Όχι δεν θα είναι πιο ακριβές απο το υπόλοιπο σύστημα οι ραμ.Και ας πάνε 1200 τα 32gb.

Το θέμα μας όμως είναι οι συχνότητες και μέχρι πόσο να μπορούν να ανέβουν και όχι πόσο πάνε.

Αν έχεις να πείς κάτι σε αυτό πάνω σε ακούω.Αλλιώς τράβα να hate-άρεις παρακάτω.

 

Δεν νομίζω να πάω σε 1151 άμεσα.Μάλλον με τον νέο χρόνο....Εάν δεν έχουν κόψει το δώρο Χριστουγέννων αλλιώς λογικά το επόμενο καλοκαίρι στήνω ένα παρόμοιο 1151.Με αντίστοιχες μνήμες.(όχι στα 2933 φυσικά αλλά στα όσο έχουν φτάσει μέγιστο - λογικά θα έχουν βγάλει τις μεγαλύτερες συχνότητες που μπορούν μέχρι τότε)

Ε τώρα τα θέλει ο κ@λ@ς σου. Λες να ρίξεις 600 σε μνήμες και στη συνέχεια μιλάς για κομμένα δώρα Χριστουγέννων. Κατά τα άλλα δεν τρολάρεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τρολάρω.Απλά ειπα οτι εάν τυχών κοπούν θα με πάνε λίγο πιο πίσω σε χρονοδιάγραμμα.Αυτό μόνο.

Υ.Γ. 600 έχουν τα 16gb και θέλω 32 αλλά ψάχνω να βρώ τρόπο να τα πάρω πιο φτηνά μπας και γλιτώσω κανα 100ρι από το κάθε σετάκι.

Όσον αφορά τα νούμερα στα 4000 δεν θα πάει με αέρα αλλά θα δοκιμάσω να το φτάσω μόλις πάει με αέρα όσο πάει.

Νομίζω το Χ99 είναι 2011-3?Μιλάμε για άλλο socket και θέλω να δώκω έμφαση στο 1150 αυτή την στιγμή.Το συγκεκριμένο σύστημα είναι μόνο για αυτή την δουλεια ρε παιδιά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφέ μιας που το έχεις το παραδακι έχω αυτές G.Skill TridentX DIMM kit 16GB, DDR3-2933, CL12 με 550€ δικές σου.

Δυστυχώς 1κιτ έχω αλλά τι να κάνω φτωχός:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...