Προς το περιεχόμενο

office 2010 ή office 2016?


alexis.patrinos22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπαρχει ουσιαστικη διαφορα?αξιζει η μεταβαση? καποιος που να εχει δουλεψει την νεα?

Office 2007 ftw.

Εκτός αν ασχολείσαι με τα προγράμματα της σουήτας σε βάθος και έχεις εξαιρετικές απαιτήσεις και δε σε καλύπτουν οι δυνατότητες που έχουν οι παλαιότερες εκδόσεις, οπότε η συνεχείς αναβάθμιση είναι μονόδρομος.

Αν απλά γράφεις στο word και κάνεις μερικούς πίνακες στο excel τότε μείνε με την έκδοση που έχεις μάθει καλύτερα.

 

Για μένα η 2003 είναι η καλύτερη έκδοση, αλλά η δικιά μου άποψη δε μετράει γιατί εγώ συμβιβάζομαι και με το openoffice. :)

 

BTW, Δες μερικές βελτιώσεις του 16 εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί προσπέρασες το 2013; :)

Ανάμεσα στα δύο, και εκτός αν κάνεις κάτι εξαιρετικά εξειδικευμένο, το 2010 είναι πάρα πολύ καλό. Το 2016 μέχρι πρότινος είχε πολλά bugs και το έβγαλα (νόμιμο). Δεν ξέρω αν διορθώθηκαν.

 

Ανάμεσα στο 2010 και το 2013, το δεύτερο. Είναι ουσιαστικά ίδιο με το 2016 αλλά χωρίς τα προβλήματά του.

 

Ανάμεσα στο 2010 και το 2007, το πρώτο. Για ποιον λόγο να συμβιβαστείς με το 2007 αν μπορείς να πάρεις το καλύτερο από τα δύο; Εξαρτάται βέβαια και τί κάνεις. Το 2007 είναι σταθερό, καλό και σίγουρο.

 

Το 2003, δεν το σχολιάζω καν. Γραφικό περιβάλλον με αισθητική, συμβατότητα και (κυρίως) εργονομία δεκατριών ετών. I rest my case.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...