Προς το περιεχόμενο

gtx 960 - Ποια είναι η καλύτερη;


Στέφανος Ν.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους,θελω μια βοηθεια να με πειτε τι καρτα γραφικων να βαλω σε ενα συστιμα intel core i3 530-4gb ram ddr3-psu-550 80plus μεχρι 80ευρω ειτε amd η nvidia 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα σε ολους. αυτην την στιγμη εχω μια 780ti και σκοπευω να αναβαθμισω στο αμεσο μελλον. θα ηθελα παρακαλω γνωμες για ποια απο τις δυο καρτες του τιτλου να αγορασω και γιατι.. προς το παρων εχω ενα 1080p monitor αλλα θα αλλαχτει και αυτο σε 1440p 144hz. ευχαριστω πολυ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπέρα παιδια θα ηθελα μια βοηθεια λόγο λειψων γνωσεων σχετικα

Εχω ενα pc και φοραω ενα επεξεργαστή amd athlon ii χ4 651 ΣΤΑ 3.1 GH.....

ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΓΤΑΦΙΚΩΝ NVIDIA...

ΠΟΙΑ ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΠΡΟΤΕΊΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΗ ΑΛΛΑ ΚΑΛΗ ΓΙΑ GAMMING(CS GO ΚΥΡΙΟΣ)

ΚΑΙ ΕΝΑΝ SSD ΕΠΊΣΗΣ ΣΥΜΒΑΤΟ

ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΣΩ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΣΥΝΟΛΙΚΉ ΑΠΟΔΩΣΗ ΤΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα
Ήθελα να ρωτήσω άμα πιστεύεται ότι αξίζει να δώσω 20-30 ευρό παραπάνω για να πάρω την 370;;

xfx r7 360:
http://www.skroutz.gr/s/7199278/XFX-Radeon-R7-360-2GB-R7-360P-2SF5.html

http://www.skroutz.gr/s/7199409/XFX-Radeon-R7-360-2GB-R7-360P-2DF5.html
xfx r7 370:
http://www.skroutz.gr/s/7097176/XFX-Radeon-R7-370-2GB-R7-370P-2DF5.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες,

 

Πριν λίγο χάζευα στο mindfactory.de και για χαβαλέ πηγα να παραγγείλω την 1070 strix. Και όταν εννοώ για χαβαλέ, το λέω επειδή έλεγε τιμή 529 και είχα την εντύπωση ότι λόγω capital controls δεν μπορείς να κάνεις αγορές απο το εξωτερικό πανω απο 500 ανα μήνα.

 

Ωστόσο, σε μεγάλη έκπληξη μου, η παραγγελία έγινε κανονικά και η πληρωμή στο mindfactory,de ολοκληρώθηκε μέσω PayPal μιας master card που εχω. Και το ακόμα πιο περίεργο είναι ότι με την ίδια κάρτα δεν μπόρεσα να κάνω αγορές απο το origin, ακόμα και όταν την χρησιμοποίησα μέσω PayPal, διότι η κάρτα ήταν μπλοκαρισμενη η κάτι τέτοιο μου είπαν απο το origin

 

Γνωρίζετε τι ισχύει τελικά με τα capital controls και τις αγορές απο εξωτερικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα το καταστημα ειναι φιλε.Αλλα δεχονται αλλα οχι.Ακρη δεν βγαζεις ετσι οπως τα εκανε ο τσιριζα...Να σε ρωτησω κατι εγω τωρα.Ποσα μεταφορικα θα πληρωσεις για να σου την φερουν απο Γερμανια εδω?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα :D

και να σκεφτεις οτι αλλοι προσπαθουν και δεν μπορουν να παραγγειλουν επειδη δεν υπαρχει στοκ

το στοκ δεν με πειραζει.θα κανουμε λιγη υπομονη μεχρι να ερθουν καινουρια.τα λεφτα ειναι αυτα που προσπαθω να ελαττωσω  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα το καταστημα ειναι φιλε.Αλλα δεχονται αλλα οχι.Ακρη δεν βγαζεις ετσι οπως τα εκανε ο τσιριζα...Να σε ρωτησω κατι εγω τωρα.Ποσα μεταφορικα θα πληρωσεις για να σου την φερουν απο Γερμανια εδω?

Άλλαξα την παραγγελία με την amp extreme της zotac που είναι στα ίδια λεφτά. Την άλλαξα γιατί είδα ότι είχαν παραγγείλει άλλοι 200 την strix πριν από μένα οπότε θα καθυστερούσε να έρθει η σειρά μου ( το πρωτο shipment θα φτάσει 29/6 για όλες τις 1070 και αρκετές 1080 στο mindfactory ). Αυτή που παρήγγειλα εγώ έχεις άλλες 30 προ παραγγελίες οπότε ίσως και να είμαι τυχερός και την πάρω νωρίς

 

529 είχε, με μεταφορικά και λοιπά πήγε 560 περιπου. Τσιμπημενες παρα πολυ οι τιμές αλλά σε σχέση με την Ελλάδα και πάλι γλυτώνεις. την msi 1070 την έχει 660 νομίζω στο Σκρουτζ

 

Πάντως συνιστώ το κατάστημα, δικές φορές απο εκεί παρα απο Ελλάδα και ας έχει 30 ευρω μεταφορικά, οι τιμές του είναι πολυ καλύτερες. Ενδεικτικά να πω:

 

Kfa2 gtx 1070 με blower 459

 

Διάφορες 1070 της palit 460-480

 

H g1 1070 για 520

 

Η απλή amp 1070 της zotac 470

 

Και απο τις 1080 είχε δυο της kfa2/ galax 650 και 670. Σε σχέση με τα 900άρια που τις δίνουν εδώ Ελλάδα συμφέρει σιγουρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...