Προς το περιεχόμενο

gtx 960 - Ποια είναι η καλύτερη;


Στέφανος Ν.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα σου πρότεινα να περιμένεις τις καινούριες Radeon 460 ή 470. H κάρτα που θέλεις να βάλεις δεν έχει πολύ μεγάλη διαφορά από αυτήν που έχεις τώρα. Δες εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σκοπευω να αγοράσω την palit gtx 750 ti 2gb. Είναι καλή; Θα σηκώνει το gta v σε medium grahpics?έχω επίσης fx 6300 και 4gb ram. Στα 80 ευρώ θα την αγοράσω μεταχειρισμενη χωρίς εγγυηση-κουτια κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.

 

Εχω ψαξει αρκετα πριν ανοιξω θεμα εδω αλλα απο οτι φαινεται ανηκω σε πολυ μεγαλη μειοψηφια και δεν βρηκα κατι.

 

Λοιπον, αυτη την στιγμη εχω ενα PC που αποτελειται απο:

 

- Intel i3-6098p

- Nvidia Gtx 950 2gb

- 16 gb DDR4

 

Οχι κατι ιδιαιτερα δυνατο αλλα συγχροης αρχιτεκτονικης και με δυνατοτητα αναβαθμισης.

 

Λογο του οτι παιζω σε projector με native αναλυση 1280Χ800 ρυθμιζω τα παιχνιδια σε 720p αναλυση. Μεχρι τωρα τρεχουν μια χαρα σε High η ισως και κατι περισσοτερο.

 

Το θεμα μου ειναι το εξης: σκεφτομαι να παρω νεα GPU, συγκεκριμενα την RX480. Την χρειαζομαι η για την αναλυση που παιζω ειναι overkill? Επισης για 720p αρκουν 4gb RAM η καλο θα ειναι να παω στα 8gb? Μπορω να την βγαλω και φθηνοτερα (η και να μεινω για καποιο καιρο ακομα με την 950) η ακομα και στην αναλυση που παιζω υπαρχουν και αλλοι παραγοντες που απαιτουν κατι παραπανω (px textures, γεωμετρια, κλπ)??

 

Δηλαδη εκτος απο την αναλυση οθονης τι αλλο ειναι αυτο που ζοριζει καποιο παιχνιδι?

 

Τελος αν εχετε δει καποιο αρθρο σε σχεση με διαφορες στην αποδοση απο τα 720p σε 1080p και πανω αν μπορουσατε να βαλετε link θα σας ημουν υποχρεος.

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξιζει σε καμια περιπτωση,η 950 ειναι καλη καρτα ακομα και για 1080p σε medium high ποσο μαλλον σε 720p.Εγω με την 750τι παιζω σε 720 φουλ ρυθμισεις και 1080 low-medium.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα συνφορουμιτες..σκεφτομαι να αντικαταστησω την sapphire r9 280 dual oc.τι προτεινετε;οι απαιτησεις μου ειναι να παιζω κατα προτιμηση τα περισσοτερα games στα ultra σε 1080p 60+ fps.

Συμπληρωνω:το budget ειναι βαρια 250€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pc Build-Κάρτα γραφικών

 

Καλησπέρα σε  ολη την παρεα 

 

Μόλις έφτιαξα το παρακάτω συστηματακι και αναζητώ κάρτα γραφικών μπορείτε να μου προτείνεται ιδέες.

Ψάχνω maximum γύρω στα 200-250.

 

1  Phanteks Enthoo Evolv (Window) 

2  Intel Core i7 6700 3.4 GHz 4 cores 8 threads 

3  Western Digital Caviar Blue 1TB 3.5" SATA ΙΙΙ

4  PSU SUPER FLOWER GOLDEN GREEN HX SERIES 750W 

5  Motherboard 1151 Gigabyte Z170M-D3H   KAI

6  RAM CORSAIR CMK16GX4M2A2133C13 VENGEANCE LPX BLACK 16GB (2X8GB) 

7  2X Fan Aerocool Lightning 140mm Red Led

Sandisk Ultra II SSD 240GB 75  

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...