Προς το περιεχόμενο

gtx 960 - Ποια είναι η καλύτερη;


Στέφανος Ν.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 199
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι καλός φίλος δεν ξέρει πολύ από τέτοια οπότε είμαι λίγο κακός αλλά τι κάνω. Την αγόρασα και την επόμενη μέρα μου βγάζει ανακοίνωση ότι βγαίνει καινούργια σειρά καλύτερη και οικονομική. Του την δίνω αύριο και περιμένω κάνα μήνα να πάω να τσιμπήσω την άλλη. Ααα ξέχασα δεν θα έχει κάποιο πρόβλημα με τους drivers ετσι;γιατι η AMD έχει πολύ κακή φήμη σε αυτόν τον τομέα

 

Μιλάς για μια κάρτα που μόλις ανακοινώθηκε, δεν ξέρει κανείς παγκοσμίως τι ακριβώς είναι, δεν έχουμε ιδέα καν πότε θα κυκλοφορήσει και αν πότε θα έρθει Ελλάδα και πόσο μάλλον πόσο θα κάνει στην Ελλάδα. Τα 200 δολλάρια ώς γνωστόν στην Ελλάδα μεταφράζονται σε ευρώ με αναλογία 1/1 και καπέλο 20% τουλάχιστον. Κάτω απο 250-270 ευρώ δεν περιμένω να κάνει. Και έφτασες και στους drivers...και τις φήμες.

 

Που τις άκουσες τις φήμες κι απο ποιόν; Έχεις καμιά καλή άκρη μπας και βγάλουμε κανένα λαυράκι;

 

Όσο για τον καλό φίλο που λές, λυπάμαι αλλά ενώ αυτός είναι καλός φίλος...εσύ δεν του είσαι το ίδιο. Απο τα λεγόμενά σου δηλαδή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουμε ιδέα πότε θα κυκλοφορήσει; νομίζω κάνεις λάθος έχει βγει κανονικότατα ημερομηνία διαθεσιμότητας πάνε δεστο. Τώρα στο θέμα των χρημάτων 270 μου φαίνονται πολλά δεν νομίζω. Για τους drivers το λέω από προσωπική εμπειρία δεν τα βγάζω από το μυαλό μου,εκανα μια λογική ερώτηση που κάθε ενδιαφερόμενος αγοραστής θα αναρωτιόταν. Τέλος τι σε νοιάζει τι κάνει ο άλλος στο κρεβάτι του; το πας σε προσωπικο επίπεδο και ξεφεύγεις από τα όρια της συζήτησης η οποία είναι καθαρά για λόγους βοήθειας από κάποιον που ίσως γνωρίζει αυτά που ρωτάω. Και φίλε αν θες να ξες το παιδί μου το πρότεινε ,ήθελε να την αγοράσει και η δικιά μου ήταν μιας εβδομάδας οπότε γλίτωσε και 20 ευρώ (220 σκρουτζ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας ενδιαφερει η ηθικη του θεματος,δεν ειμαστε φιλοσοφικο site.

 

Ναι σε καρασυμφερει,η RX 480 θα την ξεσκισει την 960.Δωστην οσο το δυνατο γρηγοροτερο και αν εναι φιλος σου δωστου την 180 για να μετριασεις τις τυψεις σου. :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι θα κάνω. Ελπίζω να έρθει το σύντομοτερο δυνατό Ελλάδα σε καλή τιμή αλλιώς θα πάρω μια 970 της οποίας η τιμή θα πέσει όταν θα βγει η 1080

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα φίλε μου; θα είναι καλύτερη;

Επίσης σκρουτζ πότε θα βγει και σε τι τιμη περίπου στην Ελλάδα;

 

 

Είναι καλός φίλος δεν ξέρει πολύ από τέτοια οπότε είμαι λίγο κακός αλλά τι κάνω. Την αγόρασα και την επόμενη μέρα μου βγάζει ανακοίνωση ότι βγαίνει καινούργια σειρά καλύτερη και οικονομική. Του την δίνω αύριο και περιμένω κάνα μήνα να πάω να τσιμπήσω την άλλη. Ααα ξέχασα δεν θα έχει κάποιο πρόβλημα με τους drivers ετσι;γιατι η AMD έχει πολύ κακή φήμη σε αυτόν τον τομέα

 

 

Δεν έχουμε ιδέα πότε θα κυκλοφορήσει; νομίζω κάνεις λάθος έχει βγει κανονικότατα ημερομηνία διαθεσιμότητας πάνε δεστο. Τώρα στο θέμα των χρημάτων 270 μου φαίνονται πολλά δεν νομίζω. Για τους drivers το λέω από προσωπική εμπειρία δεν τα βγάζω από το μυαλό μου,εκανα μια λογική ερώτηση που κάθε ενδιαφερόμενος αγοραστής θα αναρωτιόταν. Τέλος τι σε νοιάζει τι κάνει ο άλλος στο κρεβάτι του; το πας σε προσωπικο επίπεδο και ξεφεύγεις από τα όρια της συζήτησης η οποία είναι καθαρά για λόγους βοήθειας από κάποιον που ίσως γνωρίζει αυτά που ρωτάω. Και φίλε αν θες να ξες το παιδί μου το πρότεινε ,ήθελε να την αγοράσει και η δικιά μου ήταν μιας εβδομάδας οπότε γλίτωσε και 20 ευρώ (220 σκρουτζ)

 

Αυτά ... Έυχομαι με το καλό να την αγοράσεις τέλος πάντων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι θα κάνω. Ελπίζω να έρθει το σύντομοτερο δυνατό Ελλάδα σε καλή τιμή αλλιώς θα πάρω μια 970 της οποίας η τιμή θα πέσει όταν θα βγει η 1080

Ή 1080 βγήκε και υπάρχει και Ελλάδα, κάπου έχεις μπερδευτεί :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω γιατι ολοι λενε οτι η AMD εχει κακους drivers, μαλλον εννοουν την ενιοτε κακη υποστηριξη του Crossfire. Προσωπικα ειχα μια 6950 5 χρονια και δεν αντιμετωπισα το παραμικρο προβλημα με τους drivers ενω ακουω συνεχεια παραπονα απο nVidia χρηστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακή μάλλον το αναφέρουν γιατί αργεί σε υποστήριξη παιχνιδιών.

Βέβαια ή Nvidia έχει άλλα θέματα BSOD,low performance κτλπ

Οπότε αν τα βάλεις κάτω καλύτερα το Α παρά το Β.

Προσωπικά μετά από καμμένη 580 λόγο drivers δεν ξαναγυρίζω πίσω, να μην αναφέρω την 780ti φίλου το performance hit που έφαγε όταν άρχισαν οι drivers των 9χχ το οποίο λογικά πάλι θα κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατά την 960 και μην βιάζεσαι.Περιμενε λιγο να βγει καμμια καλύτερη υλοποίηση της κάρτας και μετα βλέπεις.Πριν λιγο καιρο πήρα την 960 της msi και ειμαι μια χαρα ευχαριστημένος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν έχουμε ιδέα πότε θα κυκλοφορήσει; νομίζω κάνεις λάθος έχει βγει κανονικότατα ημερομηνία διαθεσιμότητας πάνε δεστο. Τώρα στο θέμα των χρημάτων 270 μου φαίνονται πολλά δεν νομίζω. Για τους drivers το λέω από προσωπική εμπειρία δεν τα βγάζω από το μυαλό μου,εκανα μια λογική ερώτηση που κάθε ενδιαφερόμενος αγοραστής θα αναρωτιόταν. Τέλος τι σε νοιάζει τι κάνει ο άλλος στο κρεβάτι του; το πας σε προσωπικο επίπεδο και ξεφεύγεις από τα όρια της συζήτησης η οποία είναι καθαρά για λόγους βοήθειας από κάποιον που ίσως γνωρίζει αυτά που ρωτάω. Και φίλε αν θες να ξες το παιδί μου το πρότεινε ,ήθελε να την αγοράσει και η δικιά μου ήταν μιας εβδομάδας οπότε γλίτωσε και 20 ευρώ (220 σκρουτζ)

19o δολάρια/ευρω αναφέρει η AMD για κάποιο χαζό λόγο αρκετές εταιρίες το πάμε αναλογία 1:1 αυτή η τιμή είναι χωρίς φόρους, στην καλύτερη περίπτωση μην περιμένεις κάτω από 250 (24% ΦΠΑ μόνο) αν υπολογίσεις λειτουργικά έξοδα επιχείρησης, τεκωνεια και κέρδος μαγαζιού ο φίλος πιο πάνω μια χαρά είπε γύρω στα 270 εγώ πιστεύω ότι θα πάει και παραπάνω
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακή μάλλον το αναφέρουν γιατί αργεί σε υποστήριξη παιχνιδιών.

Βέβαια ή Nvidia έχει άλλα θέματα BSOD,low performance κτλπ

Οπότε αν τα βάλεις κάτω καλύτερα το Α παρά το Β.

Προσωπικά μετά από καμμένη 580 λόγο drivers δεν ξαναγυρίζω πίσω, να μην αναφέρω την 780ti φίλου το performance hit που έφαγε όταν άρχισαν οι drivers των 9χχ το οποίο λογικά πάλι θα κάνουν.

Να το περιμένω από χρήστες που σχολιάζουν τώρα τελευταία να το δεχτώ αλλά και εσύ πας να το κάνεις VS το θέμα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...