Προς το περιεχόμενο

TV Tuner iCube Tivizen Pico Android DVB-T (τηλεόραση σε συσκευές που τρέχουν Android OS από 4.3 και πάνω και διαθέτουν micro USB θύρα) 23 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είχα πάρει 3 τέτοια απο ebay και δεν δούλεψε κανένα. Δεν ξέρω αν έπεσα στην περιπτωση

Πολλα μπορει να παιζουν. Το σημαντικoτερο ειναι να ειναι συμβατο το κινητο σου. Να υποστηριζει δηλαδη otg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποθέτω οτι εννοείς τα hd,γιατι αλλιως δεν εχει θέμα με mpeg2-mpeg4

δεν ξερω αν εχει, αλλα νομιζω πρεπει να εχει συμβατοτητα με dvb-t2 ..και δε γραφει κατι τετοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω μηπως ξερει καποιος αν χρειαζεται να ειναι usb host το τηλεφωνο? Γιατι το δικο S4 mini δεν ειναι, θα λειτουργει?

 

Πρεπει να διαχωρησουμε αυτα που θελει wifi και αυτο που απλα κουμπωνει κατω, ειναι διαφορετικη λειτουργια και πρακτικοτητα!

 

Το συγκεκριμενο δεν θελει wifi, της wind θελει...

 

---

 

Οσο για αυτο το gearbest:

 

Το συγκεκριμενο μαλλον ειναι mpeg-2

 

Question:

hello does the product work in Greece

 

Reply:

 

Hello kostas,

This item does not work in Greece. Please feel free to ask if you have further presale questions.

 

---

 

ΥΣ: Και για να απαντησω στην ερωτηση μου η εταιρια απαντησε σε σχολιο στο playstore οτι θελει usb host! Αρα δεν φτανει να εχει θυρα micro usb αλλα να υποστηριζει usb host (να δουλευει ποντικι, στικακι κτλ οταν βαζεις...)

 

Αρα δεν κανει για το κινητο μου... Η αληθεια ειναι οτι το ειχα ψηλιαστει...

Παιζει ελλαδα αυτο..Σας ειπα οτι παιζει στο tablet μου..για καποιο θεμα συμβατοτητας δεν παιζει στο κινητο μου

εδω εισαι http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_188375.html?vip=166696 παιζει Ελλαδα

Αυτο δεν πρεπει να παιζει αφου ειναι dvb-t (δηλαδη mpeg2) Και οχι dvb-t2 (δηλαδη mpeg4)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δεν πρεπει να παιζει αφου ειναι dvb-t (δηλαδη mpeg2) Και οχι dvb-t2 (δηλαδη mpeg4)

το dvb-t δεν σημαίνει απαραίτητα κωδικοποίηση σε mpeg2, στην Ελλάδα έχουμε dvb-t σε mpeg4

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

Στην νέα Ιωνία, στο κατάστημα της wind, εχει με 10 ευρώ, ένα κινέζικο TVman.

Ειναι αυτόνομο με μπαταρία και παίζει μεσω wifi, android & iOS και τα HD Σας επισυνάπτω φωτό. Καλο θα ήταν να τους καλέσετε για διαθεσιμόΚκ

Καλησπερα,

καλεσα στο καταστημα και μου ειπαν οτι δεν το πουλανε. Δεν ξερω αν αλλος το βρηκε αλλα αν ναι ας κανει μια ενημερωση παρακαλω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βολο σημερα το πρωι Ιασωνος ειχε ενα και το πηρα στα 9,90. το δοκιμασα ηδη σε λαπτοπ οκ,πισι οκ, κινητο οκ, ταμπλετ ανδροιντ οκ, ταμπλετ γουιν10 οχι οκ(πιθανως λογω αναλυσης). κλεψιμο για 9,90!!!

 

εντιτ: δεν βρισκει ολα τα καναλια βρηκε μονο αλφα αντ1 αρτ  ε μ.τβ. μεγκα σκαι σταρ

εντιτ 2 : αν συνδεθει με τον ανταπτορα σε κανονικη κεραια τα βρισκει ολα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα χθες, πανω σε xiaomi redmi note 3 pro, παίζει άψογα. Με την κεραιουλα του μέσα στο μαγαζί μου (ισόγειο) βρήκε 34 κανάλια. Πριν είχα το tivizen με το καλώδιο για κεραία, το οποίο είχε χειροτερη λήψη και το είχα πληρώσει και ενα πενηνταρικο.

Συμπέρασμα : μια χαρά για τα λεφτά του, παίζει άψογα και τα HD, θέλει προσοχή με την κεραία του, μοιάζει πολύ ευαίσθητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...