Προς το περιεχόμενο

FIFA 17 [PC]


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επαιζα seasons εχθες, ειχα την πορτο και ο αλλος τον ολυμπιακο (δεν ξερω αν ηταν Ελληνας). Ο τυπος ηταν λες και ειχε την manchester, ο cambiasso ετρεχε σαν τρελος πανω κατω και τα σουτ του ιντεγε ηταν κινδυνος θανατος. Μια φορα που επαιξα με τον ολυμπιακο δεν μπορουσαν να παρουν τα ποδια τους οι παικτες. Ηρθαμε ισοπαλια 1-1 αλλα δεινοπαθησα 

 

Την Πόρτο την έχω κερδίσει κι εγώ με τον ΠΑΟ, οπότε μάλλον δεν είναι πολύ δυνατή φέτος. Τουλάχιστον στο FIFA.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το μόνο μικρό παράπονο που έχω είναι το πόσο scripted είναι το Journey.

 

Ας πούμε μου φαίνεται λίγο χαζό να σκοράρω στο ντεπούτο μου Χατ τρικ απέναντι στην Λιβερπουλ και μετά να σκοράρω σε κάθε αγώνα σχεδόν και παρόλα αυτά να μην μου δίνει χρόνο συμμετοχής και μετά να με στέλνουν και δανεικό στο Championship (μέχρι εκεί έχω φτάσει).

 

Φρόνιμα με τα spoilers  :X !!

 

Υγ. Τόσο scripted ; Εγώ φαντάστηκα ότι η αιτία του υποβιβασμού μου στη Championship ήταν το γεγονός ότι ήμουν χασογκόλης ολκής... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, οποίος θέλει ας με κάνει add στο origin το nickname μου είναι rosgr

 

Κάτι άλλο έχει κάνεις πρόβλημα με το gamepad και τα βελάκια;

 Είναι γενικό πρόβλημα μιας και βρήκα αρκετούς που αναφέρουν οτι το κάτω βελάκι λειτουργεί σαν να πατάνε το δεξί (είμαι και εγώ ένας από αυτούς), το ίδιο συμβαίνει και αν κάνεις εναλλαγή τα βελάκια με το αναλογικό με αποτέλεσμα να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω τις τακτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που δεν εχω καποιο απο τα πολυ γνωστα gamepad (και δε παιζω με τετοιο- παιζω με keyboard) , στην προσπαθεια μου να αλλαξω key bindings ,απετυχα. Και καπου ειδα αυτο που λες, οτι το κατω λειτουργει σα δεξια , το δεξια σα κατω κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που δεν εχω καποιο απο τα πολυ γνωστα gamepad (και δε παιζω με τετοιο- παιζω με keyboard) , στην προσπαθεια μου να αλλαξω key bindings ,απετυχα. Και καπου ειδα αυτο που λες, οτι το κατω λειτουργει σα δεξια , το δεξια σα κατω κλπ. 

 

Άσε μεγάλη φόλα, με παίζουν ολοι με taktics και εγώ παλεύω χωρίς να μπορώ να αλλάξω τίποτα.Το Logitech cordless rumblepad 2 εχω. Τα κουμπιά πάντως μπόρεσα να τα αλλάξω στο gamepad πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια λυση στο προβλημα σας ειναι να πατε στα documents μεσα στο φακελο του φιφα 17 και να βρειτε 2 αρχεια λεγονται buttondata.ini και buttondatasetup.ini δε θυμαμαι ακριβως ειναι 2 αρχεια ini. Θα τα ανοιξετε με wordpad και θα ψαξετε να βρειτε τα χειριστηρια σας. Οταν τα βρειτε απο κατω θα εχει σε κωδικα το καθε κουμπι πως το αντιλαμβανεται το παιχνιδι. Πχ button 2 θα λεει κατι και μετα θα γραφει Y . Εσας αυτο που σας ενδιαφερει ειναι το "d-pad" . Καντε δοκιμες μεσα στο παιχνιδι αν οπως ειπατε το κατω κανει δεξια πρεπει να πατε να βαλετε στο d-pad down να λεει right και το αναποδο. Καντε δοκιμες και θα το καταφερετε δεν ειναι τιποτα.

 

ΥΓ1 επειδη εχω καιρο να το κανω αυτο απο εποχη φιφα 12 μπορει τα αρχεια να μη βρισκονται εκει αλλα στο φακελο που εχει εγκατασταθει το φιφα.

 

ΥΓ2 ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΛΛΑΓΗΣ ΤΩΝ ΑΡΧΕΙΩΝ ΚΡΑΤΑΜΕ BACK UP ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΛΑΘΟΥΣ (με κεφαλαια γιατι θελει προσοχη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α τώρα θέλεις αποδείξεις ε;Πόσο γελοίο μου ακούγεται,σόρι κιολας,αλλά είναι.Μην παρεξηγηθείς και με κάνεις ριπορτ.

Όταν όμως κατηγορείτε τον άλλον είναι καλά χωρίς αποδείξεις;

Όταν γράφετε τις θεωρίες συνωμοσίας που δεν πατάνε πουθενά είναι καλά;

Λίγο σοβαροί να είμαστε.

Γελάω μαζί σας τόσο πολύ από το περσινό φιφα αυτό είναι το μόνο σίγουρο,αλλά σας αγαπώ αφού μαζί σας παίζω και γω <3 .

 

-----

και για την ιστορία,όχι δεν γίνεται να τσιταρεις σε κονσόλα.Γιατί δε μπορείς να φορτώσεις τίποτα επάνω τους εκτός από τα λογισμικά των παιχνιδιών.

 

ΥΓ χωρίς πλάκα, προτείνω να αφήσετε την γκρίνια με τα τσιτς και να πάτε ESL να παίξετε,έχει δικό του antihack system,θα ανέβει και το skill σας και θα συναντήσετε καλούς παίχτες.

Οποιος διαβασει προσεκτικα τα ποστ μου θα καταλαβει οτι ΔΕΝ ΤΣΙΜΠΗΣΑ/ΠΙΣΤΕΨΑ  οτι μπορει καποιος να τσιταρει σε κονσολα και μαλιστα σε διαγωνισμο. Αν νομιζει καποιος οτι ψαρωσα ΟΚ να μην του το χαλασω  :-D

 

Επισης, ΜΗΝ μπερδευεσαι...ο πανθηρας καποια στιγμη βγηκε ΜΟΝΟΣ του και παραδεχτηκε οτι το κανει (τσιταρει) επειδη αρκετος κοσμος που παιζει φιφα ετσι κανει  :-D ψαξε να βρεις το ποστ.....δεν ειναι πολυ παλιο. Απλα δεν θυμαμαι σε ποιο φορουμ ειναι...

Επισης(2)  καμια γκρινια απο μερους μου...το οτι προσπαθω να βγαλω ακρη με το παιχνιδι δεν σημαινει οτι γκρινιαζω....

Δεν θα σου πω οτι βγαζεις λαθος συμπερασματα διοτι δεν με απασχολει καθολου,

 

υγ δες τι λεει ο φιλος γαυρος10.....για να καταλαβεις απο που πηγαζουν οι θεωριες συνωμοσιας!

Κι εγω σε παλιοτερο τιτλο του φιφα στο UT επαιζα με αγγλικη κοντρα στον κομπλε σιλβερ Ολυμπιακο και ιδρωσα να φερω  3-3.

Οταν ο αντιπαλος ειναι 3 ταχυτητες πανω (οπως φαινομαι  κι εγω σε αλλους σε καποια ματς καθως και καποια ματς ειναι απολυτως φυσιολογικα και το χαρακτηριστικο τους ειναι οτι ΔΕΝ γινεται quit) καθως και αλλα περιεργα οπως ανοιχτα ποδαρακια εγω να περναει η μπαλα απο κατω ενω ο αντιπαλος ολοσωστες πασες, να παιρνει ολες τις κεφαλιες και τις κοντρες, χαλια κοντρολ οι παιχτες μου κλπ )....καλα κρασα! :-(  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στήνατε τουρνουα στο fifa 16 , γιατι όχι τώρα στο fifa 17?

κάτσε ντε,νωρίς είναι..2 βδομάδες έχει που κυκλοφόρησε.

Και δε φαίνεται να το χουμε ούτε 10 άτομα

Οποιος διαβασει προσεκτικα τα ποστ μου θα καταλαβει οτι ΔΕΝ ΤΣΙΜΠΗΣΑ/ΠΙΣΤΕΨΑ  οτι μπορει καποιος να τσιταρει σε κονσολα και μαλιστα σε διαγωνισμο. Αν νομιζει καποιος οτι ψαρωσα ΟΚ να μην του το χαλασω  :-D

 

Επισης, ΜΗΝ μπερδευεσαι...ο πανθηρας καποια στιγμη βγηκε ΜΟΝΟΣ του και παραδεχτηκε οτι το κανει (τσιταρει) οπως αρκετος κοσμος που παιζει φιφα  :-D ψαξε να βρεις το ποστ.....δεν ειναι πολυ παλιο. Απλα δεν θυμαμαι σε ποιο φορουμ ειναι...

Επισης(2)  καμια γκρινια απο μερους μου...το οτι προσπαθω να βγαλω ακρη με το παιχνιδι δεν σημαινει οτι γκρινιαζω....

Δεν θα σου πω οτι βγαζεις λαθος συμπερασματα διοτι δεν με απασχολει καθολου,

 

υγ δες τι λεει ο φιλος γαυρος10.....για να καταλαβεις απο που πηγαζουν οι θεωριες συνωμοσιας!

Κι εγω σε παλιοτερο τιτλο του φιφα στο UT επαιζα με αγγλικη κοντρα στον κομπλε σιλβερ Ολυμπιακο και ιδρωσα να φερω  3-3.

Οταν ο αντιπαλος ειναι 3 ταχυτητες πανω (οπως φαινομαι  κι εγω σε αλλους σε καποια ματς καθως και καποια ματς ειναι απολυτως φυσιολογικα και το χαρακτηριστικο τους ειναι οτι ΔΕΝ γινεται quit) καθως και αλλα περιεργα οπως ανοιχτα ποδαρακια εγω να περναει η μπαλα απο κατω ενω ο αντιπαλος ολοσωστες πασες, να παιρνει ολες τις κεφαλιες και τις κοντρες, χαλια κοντρολ οι παιχτες μου κλπ )....καλα κρασα! :-(  

ο πάνθηρας όπως και γω,σας δουλεύουμε.Επειδή πρήζετε μπάλες.

Απορώ αυτό γιατί δε το καταλάβατε ακόμα μετά από 2 χρόνια.Αλλά βλέπεις αν κάτι θέλεις πολύ να το πιστεύεις..

 

Ο gauros δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα,γιατί είχε να παίξει πόσα χρόνια και το ξανα έπιασε τώρα.

Σε μεταξύ μας παιχνίδια, θα σου πω τί έγινε:

 

ΕΓΩ-ΑΥΤΟΣ

leicester-man u

0-1

nantes-olympiakos

2-1

real m-bayern

2-0

 

στο μόνο παιχνίδι που δυσκολεύτηκα τρελά ήταν το πρώτο,στα άλλα δύο ήμουν άνεμος.

Ειδικά με bayern ήταν λες και έπαιζα με την αεκ ξέρω γω ή καμία ομάδα με 2 αστέρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια λυση στο προβλημα σας ειναι να πατε στα documents μεσα στο φακελο του φιφα 17 και να βρειτε 2 αρχεια λεγονται buttondata.ini και buttondatasetup.ini δε θυμαμαι ακριβως ειναι 2 αρχεια ini. Θα τα ανοιξετε με wordpad και θα ψαξετε να βρειτε τα χειριστηρια σας. Οταν τα βρειτε απο κατω θα εχει σε κωδικα το καθε κουμπι πως το αντιλαμβανεται το παιχνιδι. Πχ button 2 θα λεει κατι και μετα θα γραφει Y . Εσας αυτο που σας ενδιαφερει ειναι το "d-pad" . Καντε δοκιμες μεσα στο παιχνιδι αν οπως ειπατε το κατω κανει δεξια πρεπει να πατε να βαλετε στο d-pad down να λεει right και το αναποδο. Καντε δοκιμες και θα το καταφερετε δεν ειναι τιποτα.

 

ΥΓ1 επειδη εχω καιρο να το κανω αυτο απο εποχη φιφα 12 μπορει τα αρχεια να μη βρισκονται εκει αλλα στο φακελο που εχει εγκατασταθει το φιφα.

 

ΥΓ2 ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΛΛΑΓΗΣ ΤΩΝ ΑΡΧΕΙΩΝ ΚΡΑΤΑΜΕ BACK UP ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΛΑΘΟΥΣ (με κεφαλαια γιατι θελει προσοχη)

 

 

To πρόβλημα είναι ότι στην πραγματικότητα το κάτω το αντιλαμβάνεται σαν κάτω και δεξιά ταυτόχρονα και το δεξιά σαν πάνω και δεξιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά πάντως ακόμα δεν έχω βρεί το σωστό τρόπο να σουτάρω σωστά και δυνατά έξω απο την περιοχή .Ξέρει κανείς το συνδιασμό κουμπιών? Με το xbox 360 χειριστήριο παίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xtr δε θελω να σε στεναχωρησω αλλα ο μονος που δουλευει ο πανθηρας εισαι πλεον εσυ.

 

Οσο για το χειριστηριο φιλε τοτε πρεπει να στο αναγνωριζει ως αλλο υπαρχει διαδικασια να του δωσεις να καταλαβει το δικο σου αλλα ειναι πιο δυσκολη ψαξε για ενα προγραμματακι που φτιαχνει τα κουμπια παλιοτερα εχει αναφερθει στο φορουμ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια οταν σου κανουν φαουλ ας πουμε λιγο μετα το κεντρο

αυτο σου βγαζει το κυκλακι που θες να παει η μπαλα (σεντρα) 

αν εσυ θες να σουταρεις πως το κανεις ?

το εκανα μια φορα καταλαθος και δεν καταλαβα πως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια οταν σου κανουν φαουλ ας πουμε λιγο μετα το κεντρο

αυτο σου βγαζει το κυκλακι που θες να παει η μπαλα (σεντρα)

αν εσυ θες να σουταρεις πως το κανεις ?

το εκανα μια φορα καταλαθος και δεν καταλαβα πως

Με το L3. Πατας μεσα το αριστερο αναλογικο το λεει και στα κουμπια πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...