Προς το περιεχόμενο

FIFA 17 [PC]


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ένα έχω να πω,ΑΓΚΟΥ!

και πάω να γυρίσω κάνα ματσ από το 0-3 σε 3-3 πάλι :P

 

 

αααααα BTW,το χειρότερο bug δε το έχετε αναφέρει ακόμα!

Όταν ο αμυντικός παίρνει μπάλα στην περιοχή,που μένει κάγκελο! και μόνο με σουτ-πασα-σέντρα γλυτώνεις από το να σου κλέψουν την μπάλα και να φας γκολ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδια σορρυ κι ολας αλλα επειδη σας παρακολουθω, σας διαβαζω δλδ..

Εδω σε παλιοτερο τιτλο του φιφα εχω μιλησει στο οριτζιν πριβε με τον Μιχαλη Ηελλας (την προηγουμενη μερα ενας ξενος αραβας προσπαθησε να μου στειλει μεσω μαιλ ενα προγραμματακι ωστε να νικαω χωρις να παιζω-μαλιστα το ειχα ποσταρει και τοτε στο φορουμ οποτε ΔΕΝ το βγαζω απο το μυαλο μου ουτε ψευδομαι) του ειπα λοιπον το περιστατικο και μου απαντησε  οτι το ειχε κι ο ιδιος το προγραμματακι (χωρις να το χρησιμοποιει) ... οποτε καταλαβα τι γινεται τουλαχιστον σε ενα βαθμο σε ενα μηχανισμο απο τους πολλους στο φιφα.

Το θεμα ειναι ΤΙ ΚΑΝΕΙ Η ΕΑ  για το προιον της....ΑΡΑ αφου δεν κανει τπτ και τα επιτρεπει ολα αυτα σημαινει οτι καποιο λογο εξυπηρετουν ολα αυτα τα τσιτοπρογραμματα ...κι οπως εχω ξαναγραψει η απαντηση ειναι FIFA POINTS=λεφτακια στην τσεπη της ΕΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ να τα βαζουμε με τον καθε πανθηρα....δεν χαλαει αυτος το παιχνιδι....το παιχνιδι ειναι ηδη ''χαλασμενο'' απο την πηγη.

Αν σου πει καποιος κοιτα αυτα τα 300 ευρο πανω στο τραπεζι, παρτα και δεν θα το μαθει κανεις....οι 7 στους 10 θα τα παρουν...ε εκει στηριζεται η ΕΑ και αυτο ειναι το επιχειρημα του καθε πανθηρα (το χε ποσταρει και ο ιδιος) ΟΛΟΙ ετσι παιζουν γιατι οχι κι εγω.

Στα εξηγω ωραια ? μαθε μπαλιτσα  B)

 

υγ Οταν λεμε εμεις για ισχυρα account καποιοι ποσταρουν ''βουρτσες συννεφακια''. Τεσπα νομιζουν οτι κατι λενε...

by the way εγω στο 16 που εφτασα καποια στιγμη να νικαω στο λετζενταρι μολις εκανα κακη διαχειριση και εμεινα ταπι και ψυχραιμος απο κοινς (σιγα τα πολλα που ειχα βεβαια) στο UT που ασχολουμαι (δεν ειχα ουτε για συμβολαια πλεον!!!!) ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΩ ουτε στο προφεσιοναλ τουρνουα ΟΦΛΑΙΝ με επαθλο 1.200 κοινς!!!!! :-D  :-D  :-D εφτανα ημιτελικο κοντρα στον Παοκ με αγγλικη πρεμιερ λιγκ με ρουνει, Οταμεντι κλπ κλπ και εχανα 2-0 απο την αλανθαστη ΑΙ στο προφεσιοναλλλλλλλλ!!!!!!!

νταξξξξξξ το καταλαβαμε ΕΑ πολυ καλα τωρα....ΟΚ..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@platini η δικια σου θεωρια για τους τσιτερς ειναι τα ισχυρα ακαουντ των υπολοιπων γκειμερ η θεωρια ειναι οτι ο τσιτερ το κανει για να καλυψει προσωπικα ψυχολογικα και αμπαλοσυνη-αχρηστοσυνη.

 

Επισης και το μαχαιρι δημιουργηθηκε για να κοβουμε πραγματα αλλα καποιος το χρησιμοποιει και σκοτωνει με τη θεωρια σου φταιει αυτος που ανακαλυψε το μαχαιρι.

 

Οσο για το αλλο θεμα των ακαουντς, σου ξανα λεω εχω ενα πολυ ισχυρο ακαουντ θεωρω με μεγαλο λεβελ 5 χρονια σιζονς και πανω στο ακαουντ φετος ειναι 2 φιφα 17 στο πσ4 και στο pc. Οποτε μπορω να στο δωσω για δοκιμες. Αλλα θα συμμετασχω κ εγω σε μερικες απο αυτες.

 

@xtr ωραια μας καλυψες με την απαντηση σου μας και το πως ξερεις να μιλας και τα τρανα σου επιχειρηματα.

 

@ekte αυτος ειναι λογικα που μα δεις τι pm μου ειχε στειλει οταν κερδισα το τουρνουα.

 

ΥΓ πανθηρα αφου μας διαβαζεις τωρα που το πηρα και στο pc θελω ματς μαζι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αααααα BTW,το χειρότερο bug δε το έχετε αναφέρει ακόμα!

Όταν ο αμυντικός παίρνει μπάλα στην περιοχή,που μένει κάγκελο! και μόνο με σουτ-πασα-σέντρα γλυτώνεις από το να σου κλέψουν την μπάλα και να φας γκολ!

 

Νομίζω ότι δεν είναι bug, αλλά μία συνειδητή προσπάθεια της ΕΑ να επαναφέρει το DDDDDD που λέγαμε παλιά στο προ (δηλαδή το να πατάς σαν παλαβός το D που αντιστοιχεί στο σουτ για όσους παίζαμε με το πληκτρολόγιο τότε) για να τη διώξεις να πάει στα τσακίδια. Βέβαια και πάλι πολλοί προσπαθούν να ξεκινήσουν οργανωμένη επίθεση από εκεί, αλλά γενικά ισχύει αυτό που είχε γράψει παλιότερα ο Παντελής, ότι δηλαδή πρέπει να σπαμάρεις το σουτ εκεί για να τη διώξεις. Προσωπικά αν το είχαν εφαρμόσει σωστά θα το επικροτούσα γιατί μου τη σπάει να αλλάζει πασούλες ο άλλος στην περιοχή του λες και τα CB του είναι ο Μπεκεμπάουερ και ο κλώνος του. Κανονικά αυτά τα ρίσκα θα έπρεπε να τιμωρούνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@platini η δικια σου θεωρια για τους τσιτερς ειναι τα ισχυρα ακαουντ των υπολοιπων γκειμερ η θεωρια ειναι οτι ο τσιτερ το κανει για να καλυψει προσωπικα ψυχολογικα και αμπαλοσυνη-αχρηστοσυνη.

 

Επισης και το μαχαιρι δημιουργηθηκε για να κοβουμε πραγματα αλλα καποιος το χρησιμοποιει και σκοτωνει με τη θεωρια σου φταιει αυτος που ανακαλυψε το μαχαιρι.

 

Οσο για το αλλο θεμα των ακαουντς, σου ξανα λεω εχω ενα πολυ ισχυρο ακαουντ θεωρω με μεγαλο λεβελ 5 χρονια σιζονς και πανω στο ακαουντ φετος ειναι 2 φιφα 17 στο πσ4 και στο pc. Οποτε μπορω να στο δωσω για δοκιμες. Αλλα θα συμμετασχω κ εγω σε μερικες απο αυτες.

 

oχι οχι διαφωνω, το να τσιταρει καποιος με τον γνωστο τροπο δλδ με το να παιρνει νικες χωρις να παιζει τους αγωνες ναι ΟΚ του δινει νικες και φαινεται πρωτος, δευτερος και δεν ξερω γω τι αλλο σε μια καταταξη αλλα σιγουρα κερδιζει πολλα περισσοτερα μεσα στο παιχνιδι και σιγουρα στην τσεπη του.

 

Το να νικας συνεχεια χωρις να χανεις σε ενα ποδοσφαιρακι ας ξεχασουμε για λιγο την λεξη τσιτερ ...ερμηνευεται οτι εισαι ο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ football gaming player....σορρυ αυτο απο μονο του προκαλει  γελια!!!  :-D

 

Μην μπερδευεσαι το να εισαι πρωτος πανθηρας τελικα οπως λετε δεν χρειαζεται να παιζεις αγωνες.

Το να νικας (οχι παντα) ομως τον Τζιμ, τον Εκτε και τον Παντελη ονλαιν μεσω οριτζιν......ισως υπαρχει κι αλλος τροπος περα απο το να εισαι καλος παιχτης (εδω ερχεται η θεωρια μας την οποια ειτε την αποδεχεσαι ειτε οχι, δεκτον). Στο σημειο αυτο να θυμισω αγωνες ονλαιν (σε ολους μας εχει τυχει) που εχεις πατησει τον αντιπαλο κι ομως εχεις χασει για...ανεξηγητο λογο. Οπως επισης αγωνες που εισαι ΚΟΜΠΑΡΣΟΣ λες και παιζεις πρωτη φορα και δεν μπορεις να αλλαξεις μια πασα σωστη. :-D

 

ΜΟΝΟ οφλαιν ειναι δικαια, αξιοκρατικα και καθαρα τα πραγματα σε ενα 1vs1.

 

Ατυχες το παραδειγμα σου  :-D  και με το δισκακι του φιφα μπορεις να σφαξεις καποιον αμα το παμε ετσι σιγουρα δεν θα φταιει η ΕΑ .....δεν ειπα αυτο....προφανως δεν καταλαβες τι εγραψα.

Αν ησουν ΕΑ και δεν γουσταρεις τους τσιτερς που κανουν τα παραπανω που εγραψα τοτε παιρνεις τα μετρα σου, τελος.

Εφοσον δεν τα παιρνεις ΚΑΤΙ εξυπηρετει. Το να ειναι 1ος ενας πανθηρας τσιτερ (στην τυχη το λεω) αυτο δεν ειναι διαφημιση του προιοντος σου....απο τη στιγμη λοιπον που δεν σε νοιαζει αφου τα εσοδα σου παραμενουν στα υψη γι αυτο ποσταρα οτι ποσταρα πριν. Its all about the money.....

 

Ε ναι αυτο δεν φωναζω τοσον καιρο ΜΠΙΠ τα ακαουντ μου μεσα χα χα χα  :-D  :-D  :-D

...........εχεις παρει 4 φορες το παιχνιδι??????!!!!!!!!!!!!!!!! ντοινννννννννγγγγγγγγγγκκκκκκκκκκ  :eek:  :eek:  :eek:

 

yg πιο πριν δεν ειδες κατι που εγραψα.....επειδη χρειαστηκε να πουλησω πολλους παιχτες για να βγαλω λιγα κοινς να παρω κανα συμβολαιο αποδυναμωσα ΤΟΣΟ το ακαουντ μου το οποιο δεν ηταν δα και τπτ τρομερο  που λες και ''ξανακλειδωσε'' το παιχνιδι......το προφεσιοναλ εγινε ξαφνικα τρελα δυσκολο για μενα!!!!! το προφεσιοναλ  :-D  ελεος!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα σταθω στη θεωρια σου στα εχω ξανα πει :) απλα κοιτας τι κανει αν κανει κατι η cpu-ai και οχι εσυ.

 

Δυο φορες βρε μια στο πσ4 και μια στο pc.

 

Το ειδα αυτο που εγραψες αλλα δεν το σχολιασα γιατι δεν εχω ιδεα απο UT. Για αυτο το λογο δεν φερω και γνωμη ακουσον ακουσον. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι δεν είναι bug, αλλά μία συνειδητή προσπάθεια της ΕΑ να επαναφέρει το DDDDDD που λέγαμε παλιά στο προ (δηλαδή το να πατάς σαν παλαβός το D που αντιστοιχεί στο σουτ για όσους παίζαμε με το πληκτρολόγιο τότε) για να τη διώξεις να πάει στα τσακίδια. Βέβαια και πάλι πολλοί προσπαθούν να ξεκινήσουν οργανωμένη επίθεση από εκεί, αλλά γενικά ισχύει αυτό που είχε γράψει παλιότερα ο Παντελής, ότι δηλαδή πρέπει να σπαμάρεις το σουτ εκεί για να τη διώξεις. Προσωπικά αν το είχαν εφαρμόσει σωστά θα το επικροτούσα γιατί μου τη σπάει να αλλάζει πασούλες ο άλλος στην περιοχή του λες και τα CB του είναι ο Μπεκεμπάουερ και ο κλώνος του. Κανονικά αυτά τα ρίσκα θα έπρεπε να τιμωρούνται.

ε να τιμωρούνται,αλλά να μου έρθει έτσι μια μπαλιά από το πουθενά σε λάθος σέντρα του επιθετικού και να φριζάρει ο αμυντικός,και από κει που χει ελεύθερο πεδίο μπροστά του, να βρεθεί να χάνει την μπάλα ή να την πετάει όπου να ναι..ξέρω γω δε χάνει αυτή την ισορροπία; 

 

edited

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα σταθω στη θεωρια σου στα εχω ξανα πει :) απλα κοιτας τι κανει αν κανει κατι η cpu-ai και οχι εσυ.

 

Δυο φορες βρε μια στο πσ4 και μια στο pc.

 

Το ειδα αυτο που εγραψες αλλα δεν το σχολιασα γιατι δεν εχω ιδεα απο UT. Για αυτο το λογο δεν φερω και γνωμη ακουσον ακουσον. :)

TΙ ΜΠΟΡΕΙ να κανω λαθος βρε Παντελη ....εδω ειχα φτασει να παιζω και να κερδιζω στο λετζενταρι πλεον.....by the way αναμεσα στο προφεσιοναλ και στο λετζενταρι υπαρχει και το world class χα χα χα χα χα (νικουσα ΚΙ ΕΚΕΙ) 

Επισης η ΑΙ επαιζε με ΠΑΟΚ και εγω με αγγλικη πρεμιερ λιγκ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ να κανω και πολλα.....σορρυ κι ολας χωρις να θελω να απαξιωσω τον ΠΑΟΚ του φιφα  :-D

Μιλαμε για τρελο παιχτικο πισωγυρισμα  ξαφνικα δεν νομιζεις?  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις επαιξα ενα απο τα πιο περιεργα παιχνιδια. Division 7, εγω με την ρομα, ο αλλος με την τοτεναμ. Με ειχε πισω απο την σεντρα ολη την ωρα, ετρεχε απειρα, εκανε φασεις, σουτ μεχρι που μου βαζει το 1ο γκολ στο 37ο λεπτο. Σεντρα, κανω επιθεση και με ενα σουτ εξω απο την περιοχη με φαλτσα ισοφαριζω (το γνωστο bug). Ξεκιναει το 2ο ημιχρονο, γινονται κανα δυο φασεις απο την πλευρα του και σε μια οργανωμενη επιθεση, με ενα σουτ του dzeko που απορω πως το επιασε απο τετοια γωνια εξω απο την μικρη περιοχη, δοκαρι και μεσα. Βρεθηκα να κερδιζω κιολας με τεσσερις φασεις που ειχα κανει. Μετα επαιζα ολο αμυνα, δεν μπορουσα να παρω μπαλα και σε μια ακυρη στιγμη σουταρει ο αντιπαλος, φαινοταν ευκολη αποκρουση, και ο τερματοφυλακας μου μενει ακουνητος! Τελειωσε 2-2 το παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουφ, χάσαμε ρε γμτ την άνοδο στην 1 για ένα παιχνίδι. Γενικά με τάραξε στα mismatches αυτή τη σεζόν, όλο με Μίλαν και Λέστερ. Μου έριξε και μία Γουέστ Χαμ στο τελευταίο που ήθελα οπωσδήποτε νίκη και με αποτέλειωσε, 3-0.

 

Κατά τα άλλα έχουν πάρει ΟΛΟΙ πρέφα ότι passing game = god φέτος, οπότε μιλάμε μερικές φορές στο κέντρο ειλικρινά βαριέμαι και τα παρατάω, απλά γυρίζω όλη την ομάδα πίσω και περιμένω να φτάσει στην περιοχή για να τον μαρκάρω. Αφού να του την κλέψω με πρέσινγκ στο κέντρο δεν υπάρχει περίπτωση. Αντίστοιχα βέβαια κι εγώ κάνω το ίδιο. Απελπιστική κατάσταση. Ουσιαστικά κερδίζει ο πιο υπομονετικός.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια παιζω το φιφα εδω και 2-3 μερες και εχω τα εξης "προβληματα".

 

1) Δεν ακουγεται ο speaker εχω κοιταξει τις ρυθμισεις και ριναι ολα μια χαρα.

 

2)Πολλες φορες ο παιχτης οταν προσπαθω να περπατησω με τη μπαλα δηλαφη χωρις να τρεχω δεν κινειται αλλα βαζει συνεχεια πλατη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουφ, χάσαμε ρε γμτ την άνοδο στην 1 για ένα παιχνίδι. Γενικά με τάραξε στα mismatches αυτή τη σεζόν, όλο με Μίλαν και Λέστερ. Μου έριξε και μία Γουέστ Χαμ στο τελευταίο που ήθελα οπωσδήποτε νίκη και με αποτέλειωσε, 3-0.

 

Κατά τα άλλα έχουν πάρει ΟΛΟΙ πρέφα ότι passing game = god φέτος, οπότε μιλάμε μερικές φορές στο κέντρο ειλικρινά βαριέμαι και τα παρατάω, απλά γυρίζω όλη την ομάδα πίσω και περιμένω να φτάσει στην περιοχή για να τον μαρκάρω. Αφού να του την κλέψω με πρέσινγκ στο κέντρο δεν υπάρχει περίπτωση. Αντίστοιχα βέβαια κι εγώ κάνω το ίδιο. Απελπιστική κατάσταση. Ουσιαστικά κερδίζει ο πιο υπομονετικός.

Ekte γινεται να μαρκαρεις με πρεσινκ στο κεντρο μειωσε απο τα custom tactics το team width ωστε να κλεισουν οι χωροι και παιξε με teamate contain, που φανταζομαι ηδη παιζεις. Επισης για να κοπει πασα θελει και τη καταλληλη στιγμη το tackle.

 

Ενας αλλος τροπος μαρκαρισματος στο κεντρο επισης ειναι να μη προσπαθεις να κοψεις τη πασα αλλα να εισαι κοντα στον αποδεκτης της και στο πρωτο κοντρολ που θα κανει πατας το tackle και τη πηρες.

 

 

Εδώ ίσως το καλύτερο μου γκολ φέτος. Ο άλλος πρέπει να έφριξε γιατί τα στατιστικά μας ήταν 15(12) εκείνος και 5(4) εγώ αλλά saves o karius είχε 3 όλα του τα σουτ τα έκοβα με τους αμυντικόυς. Ηταν 1-0 υπέρ μου απο το 37 μου το κάνει 1-1 στο 71 και το γκολ που βλέπετε είναι 2 λεπτά μετά απευθείας μετά τη σέντρα μου έκανα εναν συνδυασμό κοντρόλ sturidge και πάρτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πφφ, γατάκι, αυτά τα έβαζα δέκα - δέκα με τον Μπεργκ πριν νερφάρουν τα σουτ με το patch :P

 

Θνξ για τα tips!

 

Επειδή έχω παίξει και με 4στερη (ΠΑΟ) και με 5στερη (Ρεάλ) ομάδα, οι διαφορές στο stamina είναι ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ. Μιλάμε από το 70 και μετά αν σου ξεφύγει επιθετικός δεν τον φτάνεις ούτε με νίτρο. Αναβοσβήνουν τα τριγωνάκια πάνω από τα κεφάλια των CB σαν να πάτησες αλάρμ. Φαντάσου ότι αναγκάζομαι να κάνω αλλαγή CB, πράγμα που δεν έκανα ποτέ μέχρι τώρα. Μόνο CM και επιθετικούς άλλαζα. Οπότε φοβάμαι ότι αν αυξήσω το pressure θα έχω πρόβλημα μετά στο stamina.

 

Θα δοκιμάσω να μειώσω το width, αλλά φοβάμαι ότι δεν είναι αυτό το πρόβλημα γιατί έχω ήδη αρκετά γεμάτο κέντρο. Επίσης, όπως είπες, προσπαθώ να κλείνω διαδρόμους, να προβλέπω πάσες και κινήσεις και μερικές φορές είναι αποτελεσματικό αυτό, αλλά σε συνδυασμό με το φαινόμενο των αυτόματων πασών που έχουμε αναλύσει με τον Τζιμ, και πάλι είναι απίστευτα πιο δύσκολο να κόψεις το passing game του άλλου φέτος. Βέβαια εικάζω ότι διαφέρει τόσο η εμπειρία μας γιατί εσύ παίζεις με Liverpool κι εγώ με ΠΑΟ, αλλά και πάλι όταν αξιωθούμε επιτέλους να παίξουμε ένα ματσάκι μαζί, έχω μεγάλη περιέργεια να δω την πίεση που ασκείς στο κέντρο ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μην αυξησεις το pressure το team width να μειώσεις. Για την ακρίβεια εγώ στην άμυνα παίζω 10-70-10. Εγώ ειμαι online αν θες να πάμε κανένα. Αν και θέλω practice ξανα με το χειρ του xbox γιατί συνήθισα στο ps4. Ισως συνδέσω του ps2 που είναι κάτω απο το κρεβάτι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια παιζω το φιφα εδω και 2-3 μερες και εχω τα εξης "προβληματα".

 

1) Δεν ακουγεται ο speaker εχω κοιταξει τις ρυθμισεις και ριναι ολα μια χαρα.

 

2)Πολλες φορες ο παιχτης οταν προσπαθω να περπατησω με τη μπαλα δηλαφη χωρις να τρεχω δεν κινειται αλλα βαζει συνεχεια πλατη.

αν έχεις άλλο gamepad ή joystick βγάλτο.

Επίσης με ποιο gamepad παίζεις;

 

Τσέκαρε τις ρυθμίσεις ήχου που έχει ο launcher του fifa..και αν θες ξαναβάλε τους drivers της κάρτας ήχου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...