Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi 5 Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τωρα το γιατι η MIUI θεωρειται καλη ΡΟΜ, ιδεα δεν εχω. Οταν πρεπει να παλευω με ROM και αλχημειες για να μην μου κλεινει εφαρμογες (το οποιο ειναι βασικοτατη αστοχια σε smartphone), δεν θα μπορουσα σε καμια περιπτωση να το περασω στα θετικα. Δεν αναφερομαι καν στην ελλειψη app drawer...

 

το προβλημα με τα χιαομι ειναι οτι οι resellers περνανε κακες ρομ με τα δικα τους προγραμματα εγκατεστημενα μεσα καθως εχουν κερδος απο αυτα...το κακο ειναι οτι κανουν κακη δουλεια, με αποτελεσμα το κινητο συνηθως να μη δουλευει σωστα...οποτε πρεπει μεν να ψαχτεις με το κινητο με ρομ (οχι ιδιαιτερα απλα μπαινεις στο miui και περνας οτι υπαρχει διαθεσιμο), αλλα δεν φταιει αμεσα συνηθως ουτε η χιαομι ουτε το μιυι γι αυτο...εξαιρεση λιγο οι πολυ φρεσκες συσκευες, που υπαρχουν μερικα χαζομπαγκς, αλλα αναμενομενα πραγματα...

 

τωρα η ελλειψη συρταριου ειναι κατι που κινουνται οι περισσοτεροι κατασκευαστες πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και απο που και ως που η ελλειψη app drawer το κανει κακο κινητο??βλεπεις τι γραφεις?ουτε το iphone εχει.και αν θες βαλε εναν launcher πια.

και δεν χρειαζεται να περνας ρομ οπως λες.που τα βλεπεις αυτα?απορω.και οτι κλεινουν οι εφαρμογες.πολυ παραπληροφορηση εχει πεσει μου φενεται και λετε οτι θελετε.πιαστε το στα χερια σας δοκιμαστε το εσεις και μετα μπορειτε να εχετε αποψη γιαυτο που λετε.

Aσε να ρίξουν τη λάσπη τους. Όσοι το έχουν ξέρουν τι διαμαντάκι είναι ;) Σε διπλανά φόρουμ μπορείς να διαβάσεις αντικειμενικές γνώμες με βάση την εμπειρία και όχι την ημιμάθεια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία συσκευη αλλά η xiaomi επιμένει η camera Να είναι στην μετριότητα δυστυχώς..............

ειναι και ο λογος που αποφεύγω την xiaomi

Και γω στην ιδια φαση ειμαι. Απο οτι βλεπω η καμερα του ειναι μετρια σε συγκριση με κινητα του τυπου s6 edge. Ετσι βλεπω και διαβαζω φυσικα. Αν γνωριζει καποιος ας με κατατοπισει περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαμαντακι made in china το οποίο δεν βγαίνει εκτός κινας κ υποστήριξη από forum...εγώ επιμενω...με xiaomi δεν ρίχνεις γκομενα ...καλό είναι για να παιζεις με τους φίλους σου αλλά αν το γκομενακι δεν δει samsung, apple δεν πέφτει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβό. Πάνω από 200 ευρώ δεν είναι να δίνεις χωρίς να έχεις άμεση εγγύηση.

Το πλεονέκτημά τους ήταν η τιμή. Ειδικά το "μεγάλο" μοντέλο δεν αξίζει να το αγοράσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω εδώ και 2+ μήνες.

* πολύ γρήγορο - σίγουρα ο,τι πιο δυνατό σε αυτό το price range

* το app drawer δεν μου λειπει καθόλου (προήν heavy user του nova launcher pro)

* τα notifications του MIUI είναι απαράδεχτα (σε σχέση με stock android)

* με πτώση μποστά (με θήκη!) το πίσω τζαμι έσπασε σε πολλά σημεία. Μπροστά είχα glass protector (highly recomended - ταιριάζει τέλεια) και σώθηκε. Αρα η κατασκευή αν και πολύ όμορφη δεν ειναι ανθεκτική.

* χαμηλή σχετικά ένταση ακουστικών αλλά καλή ποιότητα (ειδικά με xiaomi ακουστικα)

* το QuickCharge 3 είναι απίθανο και δουλεύει τελεια με τον stock φορτιστή

* camera: πολυ καλή σε φώς, όχι τόσο σε σκοτάδι

* προσέξτε να έχετε Global Stable ROM (έχει διαφορά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μουαχαχα υπάρχει παλαβός που λυγίζει τα κινητά μέχρι να σπάσουν και το βαφτίζει "τεστ"? χαχααχ 

 

τι γελοιότητα...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...