Προς το περιεχόμενο

Αγορες απο Amazon. Τι παιζει ?


KnightRider1996

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βασικα ψαχνω για tracking number γιατι κατα 90% τις εκατο οπως προειπες εχει κολλησει ελλαδα οποτε με ενα τηλ και αναφορα στην ημερησια αποζημιωση των 6 ευρω ισως ερθει τελικα το πακετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 429
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ηθελα να παραγγειλω αυτη την οθονη απο Αμαζον Γερμανιας..
ASUS ProArt PA278QV
το ΣΚ που τη κοιταγα ειχε 19 διαθεσιμα κομματια (νομιζω πωλητης Αμαζον ελεγε) και τιμη 372+μεταφορικα σημερα βλεπω:

Available from these sellers.
New (4) from €427.11 + €38.48 Shipping

εξαφανιστηκαν ολα και τωρα πουλανε μονο αλλοι πωλητες σε υψηλοτερες τιμες;;
επειδη δεν εχω μεγαλη γνωση απο Αμαζον, ξερει κανεις τι παιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MasterX είπε

ηθελα να παραγγειλω αυτη την οθονη απο Αμαζον Γερμανιας..
ASUS ProArt PA278QV
το ΣΚ που τη κοιταγα ειχε 19 διαθεσιμα κομματια (νομιζω πωλητης Αμαζον ελεγε) και τιμη 372+μεταφορικα σημερα βλεπω:

Available from these sellers.
New (4) from €427.11 + €38.48 Shipping

εξαφανιστηκαν ολα και τωρα πουλανε μονο αλλοι πωλητες σε υψηλοτερες τιμες;;
επειδη δεν εχω μεγαλη γνωση απο Αμαζον, ξερει κανεις τι παιζει;

Ναι, ακριβώς αυτό. Γενικά αν δεις κάτι σε προσφορά δεν πρέπει να το σκεφτείς πολύ, θα τελειώσει σε δευτερόλεπτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

Ναι, ακριβώς αυτό. Γενικά αν δεις κάτι σε προσφορά δεν πρέπει να το σκεφτείς πολύ, θα τελειώσει σε δευτερόλεπτα.

μα δε νομιζω οτι ηταν προσφορα..και πιστευω δεν ειναι και μια οθονη για ολους.. υπαρχουν και φθηνοτερες/καλυτερες επιλογες για το περισσοτερο κοσμο..τωρα για αυτους που ενδιαφερονται για photo/video μαλλον ηταν μια budget επιλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, MasterX είπε

μα δε νομιζω οτι ηταν προσφορα..και πιστευω δεν ειναι και μια οθονη για ολους.. υπαρχουν και φθηνοτερες/καλυτερες επιλογες για το περισσοτερο κοσμο..τωρα για αυτους που ενδιαφερονται για photo/video μαλλον ηταν μια budget επιλογη

Αφου δεν ήταν προσφορά και δεν ήταν για πολλούς ( εδω γέλασα ,η Ελλάδα είναι ένας μικροκοςμος) γιατί γράφεις την στεναχώρια σου εδω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, slk200gr είπε

Αφου δεν ήταν προσφορά και δεν ήταν για πολλούς ( εδω γέλασα ,η Ελλάδα είναι ένας μικροκοςμος) γιατί γράφεις την στεναχώρια σου εδω ?

γιατι δεν βρισκω οθονη σε αυτα τα χρηματα να κανω τη δουλεια που θελω, γιατι εδω δεν ειναι θεμα προσφορων, αλλα το νημα για αγορες απο Αμαζον και προφανως οσοι το κοιτανε εχουν κανει αγορες απο αυτο και εχουν καποια παραπανω εμπειρια.. που το περιεργο;

(δεν ειναι για πολλους εννοουσα οτι ειναι μια budget οθονη που κυριως θα παρουν καποιοι που τη θελουν για φωτο βιντεο και δεν μπορουν να πανε σε πιο επαγγελματικες, δηλαδη πιο ακριβες.. οι πιο πολλοι αγοραζουν gaming οθονες η productivity)

Επεξ/σία από MasterX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως γίνεται να μην έχουν κάνει ακόμα dispatch από το amazon.de το iPad Air και να εμφανίζει ότι θα έρθει 4 με 5 Ιανουαρίου;

Update:

Τελικά έγινε dispatch σήμερα με αναμενόμενη ημερομηνία άφιξης τις 8 Ιανουαρίου.

Με ups το έστειλαν άρα Λάρισα θα έρθει με Γενική Ταχυδρομική.

Επεξ/σία από skiabox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, skiabox είπε

Πως γίνεται να μην έχουν κάνει ακόμα dispatch από το amazon.de το iPad Air και να εμφανίζει ότι θα έρθει 4 με 5 Ιανουαρίου;

Update:

Τελικά έγινε dispatch σήμερα με αναμενόμενη ημερομηνία άφιξης τις 8 Ιανουαρίου.

Με ups το έστειλαν άρα Λάρισα θα έρθει με Γενική Ταχυδρομική.

Amazon UK δεν εχουν κανει ακομα dispatch (απο τις 17/12), με εκτιμωμενη ημερομηνια παραδοσης 29 Δεκ- 5 Ιανουαριου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Alphagamerz είπε

Amazon UK δεν εχουν κανει ακομα dispatch (απο τις 17/12), με εκτιμωμενη ημερομηνια παραδοσης 29 Δεκ- 5 Ιανουαριου...

Συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια.

Με άλλα λόγια ρωτάς για iPhone και amazon.uk και εγώ αναφέρομαι σε iPad και amazon.de

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, skiabox είπε

Συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια.

Με άλλα λόγια ρωτάς για iPhone και amazon.uk και εγώ αναφέρομαι σε iPad και amazon.de

Δεν έχει σχέση αυτό, τα ευρωπαϊκά amazon συνεργάζονται μεταξύ τους και πολλές φορές βλέπεις η αποστολή να γίνεται από διαφορετική χώρα στην οποία έχει αποθήκες το amazon, π.χ. Ισπανία, Ιταλία, Αγγλία κτλ. Γενικώς όλα τα amazon έχουν καθυστερήσεις αυτό το διάστημα, βάσει των estimated που δίνουν.

Επεξ/σία από LaMereda
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MessatsuRoku είπε

Και εγω εχω 3 παραγγελιες με estimated 5 με 8 Ιανουαριου και κανενα δεν εχει γινει dispatched

μολις το ειπα εγινε dispatch η μια με UPS...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερουμε γιατι απο amazon.de με express shipping εχει estimated 19/1?
Δηλαδη ενταξει εγω εχω refund επειδη δεν ηρθε ποτε το προηγουμενο προιον,αλλα γενικα 17 ευρω για 20 μερες απο Γερμανια ειναι εξπρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, TheTourist098 είπε

Ξερουμε γιατι απο amazon.de με express shipping εχει estimated 19/1?
Δηλαδη ενταξει εγω εχω refund επειδη δεν ηρθε ποτε το προηγουμενο προιον,αλλα γενικα 17 ευρω για 20 μερες απο Γερμανια ειναι εξπρες;

εγω πληρωσα εξπρες και μου ερχεται με στανταρ (το γραφει στο σιτε)ξεκινησε 22/12 απο ρουμανια,πηγε τσεχια μετα απο 4 μερες σβησαν την τσεχια και γραψαν πολονια και χτες σβησαν την πολονια και γραψαν σοφια βουλγαριας ,εδω και 5 μερες καθε μερα λεει οτι θα το παραλαβω την ιδια μερα,τετοιο μπαχαλο πρωτη φορα βλεπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...