Προς το περιεχόμενο

Αγορες απο Amazon. Τι παιζει ?


KnightRider1996

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, slk200gr είπε

εγω πληρωσα εξπρες και μου ερχεται με στανταρ (το γραφει στο σιτε)ξεκινησε 22/12 απο ρουμανια,πηγε τσεχια μετα απο 4 μερες σβησαν την τσεχια και γραψαν πολονια και χτες σβησαν την πολονια και γραψαν σοφια βουλγαριας ,εδω και 5 μερες καθε μερα λεει οτι θα το παραλαβω την ιδια μερα,τετοιο μπαχαλο πρωτη φορα βλεπω

Το ειδες να ερχεται με στανταρ αφου εγινε dispatch?Γιατι εμενα σην αρχη λεει expedited

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 429
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, TheTourist098 είπε

Το ειδες να ερχεται με στανταρ αφου εγινε dispatch?Γιατι εμενα σην αρχη λεει expedited

εκει που λεει σοφια χτες εγραφε τσεχια και πριν απο λιγες μερες πολονια Screenshot_1.jpg.0c53ddcc42dd3551352dded9fb5e5565.jpg

Screenshot_1.jpg.d04c0dbcf66141c0fabc1309d7c8989e.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, slk200gr είπε

εκει που λεει σοφια χτες εγραφε τσεχια και πριν απο λιγες μερες πολονια Screenshot_1.jpg.0c53ddcc42dd3551352dded9fb5e5565.jpg

Screenshot_1.jpg.d04c0dbcf66141c0fabc1309d7c8989e.jpg

Πραγματικο μπαχαλο...Ζαλιστηκα χαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, TheTourist098 είπε

Πραγματικο μπαχαλο...Ζαλιστηκα χαχα

μιλησα με το chat θα μου αφαιρεσουν τα μεταφορικα ,ζητησαν συγνωμη εγινε λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, slk200gr είπε

μιλησα με το chat θα μου αφαιρεσουν τα μεταφορικα ,ζητησαν συγνωμη εγινε λαθος

Ενταξει το σαπορτ δουλευει τουλαχιστον.
Παραγγελια μου με εκτιμωμενη αφιξη 17 και τελευταια διορια 24 δεν ηρθε,στις 17 μου εβαλαν μεταφορικα και ειπαν στις 24 αν δεν εχει ερθει πληρες refund και καλυψη εξπρες μεταφορικων για νεα παραγγελια σου.Ολοι εξυπηρετικοι
Αρκετα τιμιο μπορω να πω,αντε να στα κανει αυτα κινεζομαγαζο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TheTourist098 είπε

Ενταξει το σαπορτ δουλευει τουλαχιστον.
Παραγγελια μου με εκτιμωμενη αφιξη 17 και τελευταια διορια 24 δεν ηρθε,στις 17 μου εβαλαν μεταφορικα και ειπαν στις 24 αν δεν εχει ερθει πληρες refund και καλυψη εξπρες μεταφορικων για νεα παραγγελια σου.Ολοι εξυπηρετικοι
Αρκετα τιμιο μπορω να πω,αντε να στα κανει αυτα κινεζομαγαζο...

ποια κινεζομαγαζα και χρεωση στην καρτα την ημερα αποστολης και οχι με την παραγγελια απως οι κινεζοι,παρειγγειλα νοεμβριο με εγγυηση να ερθει 22-12 και ακομα δεν ξερω που ειναι αλλα η χρεωση στην καρτα ηρθε κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To δικό μου iPad Air (παραγγελία από amazon.de) είναι Ιταλία πλέον οπότε φαντάζομαι ότι σύντομα θα μπει Ελλάδα.

Εχει εκτιμώμενο χρόνο παράδοσης 8 Ιανουαρίου (expedited delivery).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έφτασε Αθήνα οπότε λογικά μέσα στην ημέρα θα το στείλουν στη Γενική Ταχυδρομική με την οποία συνεργάζεται η UPS μιας και δεν υπάρχει ξεχωριστό υποκατάστημα στη Λάρισα.

Ξέρει κανείς αν η Γενική Ταχυδρομική δουλεύει με το tracking code της ups ή της δίνει καινούριο η UPS για αποστολές στην επαρχία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, skiabox είπε

Σήμερα έφτασε Αθήνα οπότε λογικά μέσα στην ημέρα θα το στείλουν στη Γενική Ταχυδρομική με την οποία συνεργάζεται η UPS μιας και δεν υπάρχει ξεχωριστό υποκατάστημα στη Λάρισα.

Ξέρει κανείς αν η Γενική Ταχυδρομική δουλεύει με το tracking code της ups ή της δίνει καινούριο η UPS για αποστολές στην επαρχία;

Η Γενική βγάζει νέο, δικό της. Ομως δοκίμασε το Tracking ups απευθείας στη Γενική. Ισως δουλεψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα έναν σκληρό δίσκο από amazon.de και τον έστειλαν με Royal Mail (Λογικα από Αγγλική αποθήκη) στις 9/12 και μου είχαν δώσει εκτιμώμενη ημερομηνία 29/12 και μέχρι σήμερα δεν έχει έρθει. Να περιμένω καμιά βδομάδα ακόμα η να μιλήσω με την υποστήριξη;; Τracking δεν εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Αγόρασα έναν σκληρό δίσκο από amazon.de και τον έστειλαν με Royal Mail (Λογικα από Αγγλική αποθήκη) στις 9/12 και μου είχαν δώσει εκτιμώμενη ημερομηνία 29/12 και μέχρι σήμερα δεν έχει έρθει. Να περιμένω καμιά βδομάδα ακόμα η να μιλήσω με την υποστήριξη;; Τracking δεν εχω.

Μίλα με την εξυπηρετηση τωρα. Δεν ειναι υπερβολικό το παραπάνω διάστημα απο 29/12 αλλά καλό είναι να τους ρωτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Αγόρασα έναν σκληρό δίσκο από amazon.de και τον έστειλαν με Royal Mail (Λογικα από Αγγλική αποθήκη) στις 9/12 και μου είχαν δώσει εκτιμώμενη ημερομηνία 29/12 και μέχρι σήμερα δεν έχει έρθει. Να περιμένω καμιά βδομάδα ακόμα η να μιλήσω με την υποστήριξη;; Τracking δεν εχω.

μιλα αλλα το μονο που θα σου κανουν ειναι να αφαιρεσουν τα μεταφορικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Αγόρασα έναν σκληρό δίσκο από amazon.de και τον έστειλαν με Royal Mail (Λογικα από Αγγλική αποθήκη) στις 9/12 και μου είχαν δώσει εκτιμώμενη ημερομηνία 29/12 και μέχρι σήμερα δεν έχει έρθει. Να περιμένω καμιά βδομάδα ακόμα η να μιλήσω με την υποστήριξη;; Τracking δεν εχω.

Είχα παραγγελία από Amazon UK από 27/11, με εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης 26/12 χωρίς tracking όπως εσύ.

28/12 μίλησα με το support, και 30/12 μου είχαν κάνει refund όλο το ποσό (αξία εμπορευμάτων και μεταφορικά) χωρίς μα μου σου του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αποφάσισα να περιμένω μέχρι και το τέλος της επόμενης εβδομάδας, αφου δεν το βιάζομαι και έχουν συμπέσει και οι αργίες με ότι αυτό συνεπάγεται. Και επειτα θα μιλήσω με την υποστήριξη. Το πολύ πολύ να μου επιστρέψουν τα κοντά 7 ευρώ περίπου των μεταφορικών.  Εντωμεταξυ είδα το άρθρο που ποστάρε κάποιος με τα βουνά δεμάτων της Royal και τρόμαξα.

Τουλάχιστον να ξέρω που βρισκεται το δέμα. Δηλαδή αν έχει μπει Ελλάδα. Όσοι δεν είχατε Tracking μετά από επικοινωνία με την υποστήριξη δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να σας πουν περισσότερα στοιχεία. Δηλαδή δεν καταγράφονται πουθενά τα δέματα χωρίς Tracking;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...