Προς το περιεχόμενο

Αγορες απο Amazon. Τι παιζει ?


KnightRider1996

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Στις 5/1/2021 στις 11:49 ΜΜ, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Τουλάχιστον να ξέρω που βρισκεται το δέμα. Δηλαδή αν έχει μπει Ελλάδα. Όσοι δεν είχατε Tracking μετά από επικοινωνία με την υποστήριξη δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να σας πουν περισσότερα στοιχεία. Δηλαδή δεν καταγράφονται πουθενά τα δέματα χωρίς Tracking;;;;

 

Στις 4/1/2021 στις 8:51 ΜΜ, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Αγόρασα έναν σκληρό δίσκο από amazon.de και τον έστειλαν με Royal Mail (Λογικα από Αγγλική αποθήκη) στις 9/12 και μου είχαν δώσει εκτιμώμενη ημερομηνία 29/12 και μέχρι σήμερα δεν έχει έρθει. Να περιμένω καμιά βδομάδα ακόμα η να μιλήσω με την υποστήριξη;; Τracking δεν εχω.

Σε καθε περιπτωση μιλα μαζι τους και θα σου δωσουν μια τελικη καταληκτικη ημερομηνια οπου εαν δεν εχει ερθει μεχρι τοτε θα παρεις πληρως τα χρηματα σου πισω
Οσον αφορα royal mail untracked δεν υπαρχει κανενας τροπος(η δεν μας τον λενε τουλαχιστον) να καταλαβεις που βρισκεται το δεμα σου η αν εχει χαθει καθως δεν υπαρχει καμια πληροφορια απτη στιγμη που φευγει για το που βρισκεται περαν της τελικης παραδοσης υποθετω οπου και καταγραφεται
Εγω πηρα full refund και φαντασου ακομα δεν εχω δει χαρτακι ελτα για καποιο δεμα αρα η χαθηκε η θα εμφανιστει μετα απο κανα διμηνο
 

Επεξ/σία από TheTourist098
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 429
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 8/1/2021 στις 3:36 ΜΜ, nemesi54 είπε

Γνωρίζει κάποιος, οι αποστολές από Amazon.com με Aramex, με ποια εταιρία έρχονται Ελλάδα;

Χμμ πρωτη φορα την ακουω
Παρολα αυτα εντοπισα γραφεια στην Ελλαδα
Θα ηθελες να ριξεις μια ματια εδω μηπως οντως τα φερνει η ιδια στην Ελλαδα;
https://www.aramex.com/gr/en/support/find-office

image.png.19415c4a9260f5e82c484c6772f68c47.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, TheTourist098 είπε

Χμμ πρωτη φορα την ακουω
Παρολα αυτα εντοπισα γραφεια στην Ελλαδα
Θα ηθελες να ριξεις μια ματια εδω μηπως οντως τα φερνει η ιδια στην Ελλαδα;
https://www.aramex.com/gr/en/support/find-office

Δεν τα παραδίδουν οι ίδιοι, όχι πάντα τουλάχιστον, απο ότι έχω καταλάβει.

Βρήκα αναφορές σχετικά με acs αλλά ήταν posts 4 ετών, γι αυτό και ρώτησα μήπως κάποιος έλαβε τον τελευταίο καιρό κάτι.

Βλέποντας τα reviews στο google πάντως, για το Ελληνικό τμήμα, δεν σου κρύβω ότι με έπιασε μια φοβία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nemesi54 είπε

Δεν τα παραδίδουν οι ίδιοι, όχι πάντα τουλάχιστον, απο ότι έχω καταλάβει.

Βρήκα αναφορές σχετικά με acs αλλά ήταν posts 4 ετών, γι αυτό και ρώτησα μήπως κάποιος έλαβε τον τελευταίο καιρό κάτι.

Βλέποντας τα reviews στο google πάντως, για το Ελληνικό τμήμα, δεν σου κρύβω ότι με έπιασε μια φοβία...

Ελπιζω τουλαχιστον αν ειναι ελληνικο τμημα να παραλαβεις γιατι αν περιμενεις acs...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/1/2021 στις 3:36 ΜΜ, nemesi54 είπε

Γνωρίζει κάποιος, οι αποστολές από Amazon.com με Aramex, με ποια εταιρία έρχονται Ελλάδα;

courier center το έφερε σε μένα (με μεγάλο αγώνα)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, stratos979 είπε

courier center το έφερε σε μένα (με μεγάλο αγώνα)

Αγώνα απο πλευράς σου με την Aramex για παράδοση εννοείς?

Λόγω καραντίνας?

Επεξ/σία από nemesi54
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγώνα με την courier center, για να μου φέρει αυτό που πήρα από amazon.com (US Amazon)

 

δεν έχει καμία σχέση η καραντίνα με το πως λειτουργούν, είναι απλά μια βολική καραμέλα για να καλύψουν το χάλι τους

δεν σηκώνουν τηλέφωνα και η συνεννόηση (για μένα) ήταν αδύνατη, έβλεπα από το τράκινγκ το πακέτο να πηγαίνει βόλτες για 6 μέρες και δεν μπορούσα να ρωτήσω στο τηλέφωνο για ποιον λόγο γίνεται αυτό (αφού δεν το σηκώνουν), αφού και διεύθυνση υπήρχε καθώς και κινητό τηλ

Επεξ/σία από stratos979
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/1/2021 στις 3:36 ΜΜ, nemesi54 είπε

Γνωρίζει κάποιος, οι αποστολές από Amazon.com με Aramex, με ποια εταιρία έρχονται Ελλάδα;

Εγω τον Δεκέμβριο που παρέλαβα από Amazon.com και αποστολή με aramex, Κόρινθο που μένω μου το παρέδωσε η speedex

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι βλέπω η κανονική αποστολή από amazon (όχι expedited) θα πάρει κανένα μήνα.

Μιλάμε για μια θήκη για ipad Air που αγοράστηκε από το amazon.de 18 Δεκεμβρίου (και καλά ήταν expected να το παραλάβω 5 Ιανουαρίου)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα τα Sennheiser Game One 17 Δεκεβρίου και ως 7 Ιανουάριου δεν ήρθαν. Royal Mail untracked.

Το περίεργο ήταν ότι έκαναν dispatched την επόμενη μέρα.

Μου τα ξαναστείλουν. Τώρα 5 μέρες ακόμα δεν έχουν γίνει dispatched - και είναι και expedited delivery.

Λες να έρθουν τα πρώτα; Πλάκα θα έχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορουμε να κανουμε κατι οταν απο ολες τις πλευρες και τα μειλ το γερμανικο αμαζον υποσχονταν καλυψη μεταφορικων για να παραγγειλω μια θηκη λογω προηγουμενης αποτυχημενης παραγγελιας και τωρα λενε δεν βρισκουν τιποτα οσες φορες κ αν τους εστειλα reference mail που μου ειπαν κιολας να κρατησω;
Κατι σαν αναφορα σε καποιο κεντρο επιλυσης οτιδηποτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/1/2021 στις 8:51 ΜΜ, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Αγόρασα έναν σκληρό δίσκο από amazon.de και τον έστειλαν με Royal Mail (Λογικα από Αγγλική αποθήκη) στις 9/12 και μου είχαν δώσει εκτιμώμενη ημερομηνία 29/12 και μέχρι σήμερα δεν έχει έρθει. Να περιμένω καμιά βδομάδα ακόμα η να μιλήσω με την υποστήριξη;; Τracking δεν εχω.

Ακριβώς τα ίδια έπαθα. Στο chat γερμανικού Amazon τους ρώτησα γιατί στέλνουν untracked ακριβά προϊόντα εκατοντάδων ευρώ και μου είπαν πως τα δέματα μικρού όγκου ταχυδρομούνται χωρίς tracking number. Δηλαδή ανάλογα με τον όγκο επιλέγουν και τον τρόπο αποστολής. Ας κοστίζει και 1000€ αν είναι ας πούμε 10Χ10 εκ. το στέλνουν unregistered. Απαράδεκτο. Ίσως (λέω ίσως) όσοι είναι prime members της Amazon να έχουν καλύτερη μεταχείριση στον τρόπο αποστολής δεμάτων.

Επεξ/σία από aristarhos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, aristarhos είπε

Ακριβώς τα ίδια έπαθα. Στο chat γερμανικού Amazon τους ρώτησα γιατί στέλνουν untracked ακριβά προϊόντα εκατοντάδων ευρώ και μου είπαν πως τα δέματα μικρού όγκου ταχυδρομούνται χωρίς tracking number. Δηλαδή ανάλογα με τον όγκο επιλέγουν και τον τρόπο αποστολής. Ας κοστίζει και 1000€ αν είναι ας πούμε 10Χ10 εκ. το στέλνουν unregistered. Απαράδεκτο. Ίσως (λέω ίσως) όσοι είναι prime members της Amazon να έχουν καλύτερη μεταχείριση στον τρόπο αποστολής δεμάτων.

να τους μιλησεις στο chat ,να σου επιστρεψουν τα μεταφορικα τουλαχιστον,δεν ειμαι prome αλλα παντα ειχα εγω tracking με γρηγορη αποστολη.μικρο-μεγαλο δεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα στην παρεα, τελικα απο αμαζον uk εχουμε τελωνειο πλεον η οχι?

Αλλου διαβαζω ναι, αλλου οχι..δεν ξερω τι ισχυει, εχουμε κατι σιγουρο?

Επισης αν βαλω π.χ 3-4 προιοντα μαζι, εφοσον ειναι fulfilled by amazon ερχονται ολα μαζι?

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...