Προς το περιεχόμενο

Αγορες απο Amazon. Τι παιζει ?


KnightRider1996

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, MessatsuRoku είπε

Και τι νομιζεις οτι τα λεφτα που θα παρουν θα τα χρησιμοποιησουν για να αναβαθμισουν τις υπηρεσιες τους? 

Ας γινει ιδιωτικη αυτη η εταιρεια να τελιωνουμε... ολο κατι βρισκεται και καθυστερη η ιδιωτικοποιηση

Νομίζω ότι δεν επιλογή πλέον. Έχει ήδη κλείσει αρκετά καταστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 429
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω ένα μικρό θέμα με το amazon.com , θετικό να πω, απλώς δεν ξέρω τι έχει γίνει.

Είχα αγοράσει ένα laptop τον Νοέμβριο ,το είχα τον Δεκέμβριο είχα πληρώσει και φυσικά και το Import Fees Deposit το οποίο ήταν γύρω στα 85 € , το οποίο όμως σήμερα μου επέστρεψαν το ποσό . Μου ήρθε σήμερα email με refund το ποσό . Τί έχει γίνει ξέρει κανείς;

1 λεπτό πριν, stefanidisg είπε

 

Να πω ότι ποτέ δεν ζήτησα πίσω χρήματα ειδικά τα τελωνειακά εξοδα

Επεξ/σία από stefanidisg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, stefanidisg είπε

Έχω ένα μικρό θέμα με το amazon.com , θετικό να πω, απλώς δεν ξέρω τι έχει γίνει.

Είχα αγοράσει ένα laptop τον Νοέμβριο ,το είχα τον Δεκέμβριο είχα πληρώσει και φυσικά και το Import Fees Deposit το οποίο ήταν γύρω στα 85 € , το οποίο όμως σήμερα μου επέστρεψαν το ποσό . Μου ήρθε σήμερα email με refund το ποσό . Τί έχει γίνει ξέρει κανείς;

Να πω ότι ποτέ δεν ζήτησα πίσω χρήματα ειδικά τα τελωνειακά εξοδα

Για κάποιον λόγο, πήγε ενημέρωση στο amazon ότι τα import fees που πληρώθηκαν τελικά δεν ήταν ούτε αυτά τα 85Ε όπου είχε προυπολογίσει κατά το checkout και σε χρέωσε και απλά στα επέστρεψαν, μια χαρά δηλαδή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, tonypapadovic είπε

Για κάποιον λόγο, πήγε ενημέρωση στο amazon ότι τα import fees που πληρώθηκαν τελικά δεν ήταν ούτε αυτά τα 85Ε όπου είχε προυπολογίσει κατά το checkout και σε χρέωσε και απλά στα επέστρεψαν, μια χαρά δηλαδή

Δηλαδή μετά από 6 μήνες ; Παράξενο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα... έκανα για πρώτη φορά παραγγελία απο Αμαζον Ισπανίας ενα κινητό, ενώ στην αρχή δεν δεχόταν την κάρτα μου, με τα πολλά τη δέχτηκε και τώρα μου έστειλε κωδικό παραγγελίας, και οτι θα παραδοθεί 19 Μαΐου. 

Ερωτώ χρέωση δεν έχει γίνει ακόμα, θα γίνει όταν αποστείλουν το δέμα ή παίζει κάτι άλλο?? 

Screenshot_2021-05-08-09-48-24-86.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Eldir13 είπε

Καλημέρα... έκανα για πρώτη φορά παραγγελία απο Αμαζον Ισπανίας ενα κινητό, ενώ στην αρχή δεν δεχόταν την κάρτα μου, με τα πολλά τη δέχτηκε και τώρα μου έστειλε κωδικό παραγγελίας, και οτι θα παραδοθεί 19 Μαΐου. 

Ερωτώ χρέωση δεν έχει γίνει ακόμα, θα γίνει όταν αποστείλουν το δέμα ή παίζει κάτι άλλο?? 

Screenshot_2021-05-08-09-48-24-86.jpg

Έχουν δεσμευθεί και όταν αποσταλεί θα χρεωθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ερώτηση που τους έκανα, μεταξύ άλλων μου είπαν και αυτό... 
In this case, please let me confirm you that the payment authorization process has been done effectively. Right now there is a manual review pending, as soon as this is done the shipment will be made and Amazon will charge the authorization previously confirmed and in that moment you will reflect the respective deduction, but at the current everything seems to be in perfect order with your purchase.

Άρα λογικά είμαι οκ... για να δούμε...

αυτό που λέει manual review pending ξέρει κανείς τι είναι? 

Επεξ/σία από Eldir13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! 

Ξερει κανεις τι γινετε με το αμαζον αν περασει η ημερομηνια της αποστολης-παραδοσης και δεν το εχει στειλει ακομα?

Ευχαριστω!

C67291EB-1595-4CC8-BA5B-429ED0F65B28.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/4/2021 στις 11:55 ΠΜ, slk200gr είπε

πραγματι ,τωρα κουφαθηκα και εγω ,παντως αν υπαρξουν παραπονα ,που θα υπαρξουν ,δεν θα τους γιορτασει ο αμαζον

Μια χαρα ηρθε απο γερμανια σε 6 μερες με ελτα courier, για την ακριβεια το εφερε στην ελλαδα η αμαζον και το παρεδωσε μια μερα μετα η  ελτα κουριερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vasilismf είπε

Μια χαρα ηρθε απο γερμανια σε 6 μερες με ελτα courier, για την ακριβεια το εφερε στην ελλαδα η αμαζον και το παρεδωσε μια μερα μετα η  ελτα κουριερ

εμενα παντως το δεμα της παρασκευης ηρθε με acs (aplh apostolh)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/4/2021 στις 1:38 ΠΜ, MessatsuRoku είπε

Ας γινει ιδιωτικη αυτη η εταιρεια να τελιωνουμε... ολο κατι βρισκεται και καθυστερη η ιδιωτικοποιηση

Μια ιδιωτικη εταιρεια θα χρεωνει πολυ ακριβα για τις υπηρεσιες της

Τα ΕΛΤΑ ειναι ζημιογονα γιατι -εκτος των αλλων- δεν θελουν να χρεωσουν τον κατοικο στο Καστελοριζο την πραγματικη αξια της υπηρεσιας.

Ακομα και στην αμερικη η amazon κατηγορειται οτι βγαζει λεφτα στην πλατη των αντιστοιχων ΕΛΤΑ,εκμεταλλευεται τις τιμες που εχουν θεσπιστει με στοχο να ειναι φτηνη η υπηρεσια για ολους

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Kostas Savvidis είπε

Πάντως σε εμάς εδώ στα Γρεβενά 2 φορές που παρήγγειλα από amazon.de ήρθαν στην ώρα τους τα πράγματα, και μου παραδόθηκαν από την speedex.

αυτο με τα ελτα εγινε τις τελευταίες 2 εβδομαδες, παλια θα έστελνε με dhl οποτε επαρχία θα ερχοταν με speedex

8 ώρες πριν, stratos979 είπε

Από amazon.de, 5 εργάσιμες και παράδοση στην πόρτα με ΕΛΤΑ κούριερ, τέλεια (Αθήνα).

πλεον το amazon.de κανει πιο πολλες μερες μεχρι να τα στειλει, σε σχεση τις μερες που χρειάζονται για να φτασουν εδω.

16 ώρες πριν, slk200gr είπε

εμενα παντως το δεμα της παρασκευης ηρθε με acs (aplh apostolh)

μηπως ηταν amazon.co.uk?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 8/5/2021 στις 9:48 ΠΜ, Eldir13 είπε

Καλημέρα... έκανα για πρώτη φορά παραγγελία απο Αμαζον Ισπανίας ενα κινητό, ενώ στην αρχή δεν δεχόταν την κάρτα μου, με τα πολλά τη δέχτηκε και τώρα μου έστειλε κωδικό παραγγελίας, και οτι θα παραδοθεί 19 Μαΐου. 

Ερωτώ χρέωση δεν έχει γίνει ακόμα, θα γίνει όταν αποστείλουν το δέμα ή παίζει κάτι άλλο?? 

Screenshot_2021-05-08-09-48-24-86.jpg

Ενώ έχει γίνει dispatched, φυσικά δεν έφτασε σήμερα, γιατί η UPS δεν έχει παραλάβει το δεμα ακόμα....

Το Amazon έγραψε να περιμένω απο 20-5 έως 31-5 και αν δεν λάβω σε αυτές τις ημερομηνίες, θα γίνει επιστροφή χρημάτων, εγώ θέλω όμως το κινητό που έχω παραγγείλει, κάνω κάτι??  ή περιμένω???  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...