Προς το περιεχόμενο

Αγορες απο Amazon. Τι παιζει ?


KnightRider1996

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μπορείς να κάνεις τίποτε σ' αυτή τη διαδικασία, απλά, θα περιμένεις.

Ούτε η τράπεζα, ούτε ο πωλητής, μπορούν να παρέμβουν. Είναι αυτοματοποιημένη διαδικασία, ξεκινάει και ολοκληρώνεται μόνη της.

Δεν πρόκειται να χάσεις τα χρήματά σου, και μην αγχώνεσαι.

Επεξ/σία από makfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 429
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα εκανα μια αγορα απο αμαζον γαλλιας πριν 2 ώρες αλλα δεν μ εχει δεσμευτει ακομη το ποσό απο τον λογαριασμο μου. Ξερετε ποση ωρα κανει να δεσμευτει γτ στο e-banking το βλεπω διαθεσιμο ακομη το ποσό

Επεξ/σία από masterone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ολοκληρωμενη μου την βγαζει ακομη και στην πληρωμη και να περιμενω να την στείλουν. Τους εστειλα και ενα email τωρα να δω τι θα μ απαντησουν

Επεξ/σία από masterone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλα για μην γινει καμια βλακεια κ χασω την προσφορα. Μαλλον υπαρχει προβλημα επειδη αυτο τον μηνα αλλαχτηκε η χρεωστικη καρτα μου με νεα και εγω εβαλα την παλια γτ δεν εχω ενεργοποιησει ακομα την καινουρια και η παλια δεν εχει ληξει αλλα τωρα που εβαλα την καινουρια μ δεσμευσε το μεγαλυτερο μερος του ποσου αλλα οχι ολο απο τα 232 ευρω μ δεσμευσε τα 196 και το ενα αντικειμενο π παρηγγειλα το βγαζει σε κατασταση προετοιμασιας και το αλλο οτι δεν εχει αποσταλε

Υ.γ Μετα απο επικοινωνία μαζι τους λύθηκε το προβλημα

Επεξ/σία από masterone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκινησε να προετοιμαζεται και δεσμευτηκε το ποσο ολα καλα. Απλα ηταν η πρωτη φορα που παρηγγειλα απο αμαζον γτ συνηθως παραγγελνω απο gearbest bangood ή alliexpress για μικροαντικείμενα και μ δεσμευουν κατευθειαν τα χρηματα

Επεξ/σία από masterone
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, αγόρασα χθες ένα ρολόι και τραβήχτηκαν τα χρήματα ήδη.βλέπω σήμερα ότι η παραγγελία μου έχει ακυρωθεί από τον πωλητή χωρίς να έχουν επιστρέφει τα χρήματα πίσω.Ο πωλητής δεν είναι το αμαζον και πλήρωσα με ππ.refund θα λάβω ή τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vrwmiaris είπε

Καλησπέρα, αγόρασα χθες ένα ρολόι και τραβήχτηκαν τα χρήματα ήδη.βλέπω σήμερα ότι η παραγγελία μου έχει ακυρωθεί από τον πωλητή χωρίς να έχουν επιστρέφει τα χρήματα πίσω.Ο πωλητής δεν είναι το αμαζον και πλήρωσα με ππ.refund θα λάβω ή τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω.

Έχει αναφερθεί πάρα πολλές φορές ότι η ακύρωση μιας παραγγελίας ΔΕΝ συνεπάγεται την αυτόματη επιστροφή του δεσμευμένου και όχι αναληφθέντος ποσού.

Θα χρειαστούν 10 μέρες περίπου για να ολοκληρωθεί η διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paypal, εγώ τα έστειλα τα χρήματα και νωρίτερα τράβηξε ένα ευρώ το αμαζον, όμως τώρα είδα ότι στη ρεβο γράφει εκκρεμεί η συναλλαγή του ενός ευρώ και η δεύτερη του υπολοίπου ποσού το ίδιο.γιατί δεν ξέρω, μάλλον δεν τα έχουν δεχθεί ή απορρίψει ο πωλητής.πρώτη φορά γίνεται αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vrwmiaris είπε

Paypal, εγώ τα έστειλα τα χρήματα και νωρίτερα τράβηξε ένα ευρώ το αμαζον, όμως τώρα είδα ότι στη ρεβο γράφει εκκρεμεί η συναλλαγή του ενός ευρώ και η δεύτερη του υπολοίπου ποσού το ίδιο.γιατί δεν ξέρω, μάλλον δεν τα έχουν δεχθεί ή απορρίψει ο πωλητής.πρώτη φορά γίνεται αυτό

πως πλήρωσες με paypal στο amazon??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vrwmiaris είπε

Paypal, εγώ τα έστειλα τα χρήματα και νωρίτερα τράβηξε ένα ευρώ το αμαζον, όμως τώρα είδα ότι στη ρεβο γράφει εκκρεμεί η συναλλαγή του ενός ευρώ και η δεύτερη του υπολοίπου ποσού το ίδιο.γιατί δεν ξέρω, μάλλον δεν τα έχουν δεχθεί ή απορρίψει ο πωλητής.πρώτη φορά γίνεται αυτό

Έχεις μπλέξει πολλά σ' αυτή την ιστορία.

Γράψε αναλυτικά ποιες κάρτες έχεις συνδέσει στο paypal, με ποια κάρτα πλήρωσες το Amazon και ότι άλλο σχετικό, για να βγάλουμε άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...