Προς το περιεχόμενο

Redmi note 3 pro 32gb Gold 164€/Gray 168€ Gearbest


afairesths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άρα αγοράζουμε απο geekbying που το έχει ποιο φθηνά και εχει την επίσημη International ROM ? (Όσοι απο εμας θέλουμε να περάσουμετην Ελληνική RΟΜ)

 

Αν σκοπεύεις να ασχοληθείς και να περάσεις την ROM από Xiaomi Hellas, τότε από όπου και να το πάρεις είναι το ίδιο. Αν από την άλλη δεν σε ενδιαφέρουν τα Ελληνικά μενού, τότε επίσης από όπου και να το πάρεις είναι το ίδιο. Γενικά από όπου και να το πάρεις είναι το ίδιο και όλα τα γνωστά καταστήματα που το πουλάνε, παρέχουν επαρκή εγγύηση. Προσωπική άποψη να προτιμήσεις να το πάρεις από ένα κατάστημα με καλή φήμη ώστε σε περίπτωση βλάβης εντός της εγγύησης να εξυπηρετηθείς καλύτερα και γρηγορότερα. 

 

Υπόψιν το Vickmall που τόσο πολύ το υποστηρίζουν κάποιοι (για άγνωστο λόγο, πιθανώς λόγω συνεργασίας με γνωστό Ελληνικό φόρουμ), υποστηρίζει δωρεάν επιστροφή συσκευής μόνο κατά τους πρώτους έξι μήνες, τους επόμενους έξη πληρώνεις όλα τα έξοδα αποστολής και επιστροφής από επισκευή εσύ (http://www.vickmall.com/customer-service). Σε αντίθεση το Gearbest (που δεν είναι και το καλύτερο, αρκετοί έχουν παράπονα) πληρώνει τα έξοδα επιστροφής από επισκευή για 12 μήνες από την ημερομηνία αγοράς. Ψάξτο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 370
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

gearbest έχω πάρει αρκετά πράγματα και ήδη 2 τέτοια κινητά έρχονται (τα είχα πάρει για φίλους πριν λίγες μέρες στην παλιά τιμή  :cry: )

 

Μια χαρά είναι. Απλά βάλε αποστολή με NL Post και αν θες πάρε και την επιπλέον ασφάλεια αποστολής

 Το Gearbest έχει ενα είδος εγγύησης για κάποιες μέρες μετά την παραγγελία αν πέσει η τιμή σου επιστρέφουν την διαφορά.Ψάξε το.

 

Από το 1ο μαγαζί που έχει στο Κιμοβιλ παρήγγειλα εγώ μια μέρα πριν το βάλουν εδώ.Περιμένω τώρα να το στείλουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το Gearbest έχει ενα είδος εγγύησης για κάποιες μέρες μετά την παραγγελία αν πέσει η τιμή σου επιστρέφουν την διαφορά.Ψάξε το.

 

Από το 1ο μαγαζί που έχει στο Κιμοβιλ παρήγγειλα εγώ μια μέρα πριν το βάλουν εδώ.Περιμένω τώρα να το στείλουν

εγω το παραγγειλα το χρυσο στην τιμη 202€ προχθες την Δευτερα , να προχωρησω σε επικοινωνια να ζητησω refund εως την τιμη 163€ ? ;) 

Edit : Βασικα μπηκα ηδη , και φτιαχνω το τικετ ;) 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 (για άγνωστο λόγο, πιθανώς λόγω συνεργασίας με γνωστό Ελληνικό φόρουμ),

Απλα ειναι το πιο αξιοπιστο.

Δεν υπαρχουν παρα ελαχιστα ατομα με παραπονα.

Στελνει γρηγορα,στελνουν οτι λενε,κανουν δωρα ενω και στο after sales ειναι το καλυτερο.

Δε χρειαζεται να παιρνεις ποσοστα για να τους υποστηριξεις οταν κανουν σωστα αυτο που υποτιθεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί να μου πει κάποιος που το παράγγειλε πόσο βγαίνει συνολικά; Δηλαδή πόσα του τράβηξε από το Paypal το κατάστημα. Κατά προτίμηση σε €. Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από ulb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα ειναι το πιο αξιοπιστο.

Δεν υπαρχουν παρα ελαχιστα ατομα με παραπονα.

Στελνει γρηγορα,στελνουν οτι λενε,κανουν δωρα ενω και στο after sales ειναι το καλυτερο.

Δε χρειαζεται να παιρνεις ποσοστα για να τους υποστηριξεις οταν κανουν σωστα αυτο που υποτιθεται.

 

Το γεγονός ότι από το κινέζικο/παγκόσμιο αυτό site, ψωνίζουν σχεδόν αποκλειστικά και μόνο Έλληνες (δες τα σχόλια κάτω από κάθε κινητό) δεν σε παραξένεψε ποτέ; Ούτε το ότι αναφέρει στις πληροφορίες μια συσκευής ότι με συγκεκριμένη ROM δεν έχει ειδικά την Ελληνική Γλώσσα (ενώ σίγουρα λείπουν και άλλες); Ίσως να είμαι εγώ ο καχύποπτος τότε...

 

 

EaTJvfH.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονός ότι από το κινέζικο/παγκόσμιο αυτό site, ψωνίζουν σχεδόν αποκλειστικά και μόνο Έλληνες (δες τα σχόλια κάτω από κάθε κινητό) δεν σε παραξένεψε ποτέ; Ούτε το ότι αναφέρει στις πληροφορίες μια συσκευής ότι με συγκεκριμένη ROM δεν έχει ειδικά την Ελληνική Γλώσσα (ενώ σίγουρα λείπουν και άλλες); Ίσως να είμαι εγώ ο καχύποπτος τότε...

Sorry για την παρέμβαση, έχεις παράπονο από το site σε κάποια αγορά που έκανες?

Έχεις κακή εμπειρία γενικά?

Όντως δείχνει προσανατολισμένο στην ελληνική αγορά, αλλά πού είναι το παράξενο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονός ότι από το κινέζικο/παγκόσμιο αυτό site, ψωνίζουν σχεδόν αποκλειστικά και μόνο Έλληνες (δες τα σχόλια κάτω από κάθε κινητό) δεν σε παραξένεψε ποτέ; Ούτε το ότι αναφέρει στις πληροφορίες μια συσκευής ότι με συγκεκριμένη ROM δεν έχει ειδικά την Ελληνική Γλώσσα (ενώ σίγουρα λείπουν και άλλες); Ίσως να είμαι εγώ ο καχύποπτος τότε...

 

 

 

Οντως η πλειοψηφια ειναι Ελληνες και οποτε λογικο ειναι να επικεντρωνονται εκει.

Το νοημα ποιο?

Εχεις οντως καποιο παραπονο και τα συγκαλυπτουμε οι υπολοιποι?

Καχυποπτος για ποιο πραγμα?

Αφου αυτο που λενε το κανουν τοτε τι?

Δε καταλαβαινω καν το προβληματισμο σου βασικα.

Εγω ξερω οτι εχω κανει 5 αγορες και στα παντα ηταν αψογοι,οποτε γιατι να μην το προτιμησω και γιατι να μην το προτεινω?

Και εφοσον βλεπω οτι ειναι απειροι και αυτοι που εχουν ιδια εμπειρια,τοτε να ειμαι καχυποπτος για ποιο λογο?

Επισης συνεργασια με ποιο φορουμ κανουν?το Myphone?γιατι εκει εχουν σχεδον ολα τα κινεζομαγαζα λογαριασμους,οποτε δε μπορεις να πεις οτι το προωθουν.και καθε αλλο παρα διαφημιζουν στην αρχικη τους το vickmall,οπως γινεται με αλλα ιντερνετοκαταστηματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως καταφερνετε πάντα να λερωνετε τις προσφορές με κόντρες για μαγαζιά δεν μπορώ να το καταλάβω.

Εκτός αν έχει καλύτερη τιμή το Vickmall όλοι οι υπερμαχοι του άδικα χαλάτε το σάλιο σας.

Όταν βγάλει καμιά προσφορα τα ξαναλεμε.

Έχει ελληνική αποθήκη στην θεσ/νικη και το πώς γίνεται το μάρκετινγκ στην Ελλαδα λίγο πολύ το ξέρουμε ίσως γιαυτό ο καρασαρδελας μυρίστηκε κάτι ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως καταφερνετε πάντα να λερωνετε τις προσφορές με κόντρες για μαγαζιά δεν μπορώ να το καταλάβω.

 

Εκτός αν έχει καλύτερη τιμή το Vickmall όλοι οι υπερμαχοι του άδικα χαλάτε το σάλιο σας.

 

Όταν βγάλει καμιά προσφορα τα ξαναλεμε.

 

Έχει ελληνική αποθήκη στην θεσ/νικη και το πώς γίνεται το μάρκετινγκ στην Ελλαδα λίγο πολύ το ξέρουμε ίσως γιαυτό ο καρασαρδελας μυρίστηκε κάτι ;)

 

 

Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ... να έχει καλύτερη τιμή σε κάποιο προϊόν, να χαρώ τα φιλαράκια μου... Μέχρι τώρα όμως πάντα έβρισκα καλύτερες τιμές στα άλλα κινεζομάγαζα. Όχι μεγάλη διαφορά, αλλά αρκετή για να τα προτιμήσω. Από την άλλη, το σθένος και η μανία με την οποία κάποιοι "πελάτες" υπερασπίζονται το συγκεκριμένο μαγαζί, με κάνει ακόμα ποιο καχύποπτο. Εντάξει κι εγώ προτιμώ να αγοράζω από κάποια μαγαζιά, αλλά δεν "μάχομαι" για το δίκιο τους... στην τελική, όλα κινέζοι τα έχουν :) :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόψιν το Vickmall που τόσο πολύ το υποστηρίζουν κάποιοι (για άγνωστο λόγο, πιθανώς λόγω συνεργασίας με γνωστό Ελληνικό φόρουμ), υποστηρίζει δωρεάν επιστροφή συσκευής μόνο κατά τους πρώτους έξι μήνες, τους επόμενους έξη πληρώνεις όλα τα έξοδα αποστολής και επιστροφής από επισκευή εσύ (http://www.vickmall.com/customer-service). Σε αντίθεση το Gearbest (που δεν είναι και το καλύτερο, αρκετοί έχουν παράπονα) πληρώνει τα έξοδα επιστροφής από επισκευή για 12 μήνες από την ημερομηνία αγοράς. Ψάξτο...

Εμένα πάντως ή εμπειρία μου από το gearbet σε ελλατωματικο τηλέφωνο στο 4 μηνο (που είχε βγάλει καμπάνια ή ίδια ή εταιρία για αλλαγή digitizer) δεν ήταν ούτε να μου προσφέρουν να μου το φτιάξουν και να το στείλουν δωρεάν, ούτε τίποτα τετοιο φανταστικό... αλλά να μου πουν τσακω 20$ και μην μας ζαλιζεις και φτιαχτο μόνος σου... μετά πήγαμε σε despute +claim στο paypal... και οι αλήτες δεν παραδέχονται ότι παρέλαβαν το δεμα...

Τέσσερις μήνες μετά αφού είχα βίντεο την συσκευασία και την ταχυδρομική και πήρα χαρτί από τα ταχυδρομεία κλπ ή paypal μα δικαίωσε και πήρα πίσω 170$

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ... να έχει καλύτερη τιμή σε κάποιο προϊόν, να χαρώ τα φιλαράκια μου... Μέχρι τώρα όμως πάντα έβρισκα καλύτερες τιμές στα άλλα κινεζομάγαζα. Όχι μεγάλη διαφορά, αλλά αρκετή για να τα προτιμήσω. Από την άλλη, το σθένος και η μανία με την οποία κάποιοι "πελάτες" υπερασπίζονται το συγκεκριμένο μαγαζί, με κάνει ακόμα ποιο καχύποπτο. Εντάξει κι εγώ προτιμώ να αγοράζω από κάποια μαγαζιά, αλλά δεν "μάχομαι" για το δίκιο τους... στην τελική, όλα κινέζοι τα έχουν :) :D

Ποιο σθενος?Ειπε κανεις vickmall η τιποτα?

Απλα οταν παιρνετε για 5$ το πιο φθηνο απο το αγνωστο κινεζικο η το οχι τοσο αξιοπιστο,μετα γκρινιαζετε εαν κατσει η στραβη.

Εγω προσωπικα αυτο λεω παντα.

Επισης δεν εχει μονο το vickmall αποθηκη στην Ελλαδα αλλα σιγουρα και 1-2 ακομα.το ενα στο αιγαλεω αν θυμαμαι καλα.Αρα?

Εγω ακομα δε βλεπω προβλημα και λογο για να μυριστει κατι.

Τωρα εαν θελετε να βλεπετε δρακους επειδη  προτεινουμε κατι πιο αξιοπιστο,πασο.

Με την ιδια λογικη πηγαιντε να αγοραζετε μητρικες απο το e-shop.και οταν γινει η στραβη,μη βγαινετε μετα να φωναζετε για το αθλιο after sales.

Η πατε και αγοραζετε απο το πιο φθηνο σκρουτζομαγαζο παντα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο  ειναι το Redmi 3 :P 

 

 

Οσο για τα μαγαζια που εχει γινει σαλατα το θεμα...

 

Τι ειναι αξιοπιστο και που ειναι αυτος ο δεικτης να τον συμβουλευτω;

 

Με 5 παραγγελιες συνολο;με 10;Μηπως με τις δικες μου 40 τον μηνα;Του Αγαθοκλη τις 50 ή του Σαρδελα τις 10 τον μηνα;

 

Σοβαρευτειτε λιγο.

 

Ειναι ακομα νωπες οι πληγες του SG Post Vickmall Fiasco ;)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...