Προς το περιεχόμενο

Redmi note 3 pro 32gb Gold 164€/Gray 168€ Gearbest


afairesths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκτός αν έχει καλύτερη τιμή το Vickmall όλοι οι υπερμαχοι του άδικα χαλάτε το σάλιο σας.

 

Όταν βγάλει καμιά προσφορα τα ξαναλεμε.

 

 

 

 

 

φιλε Σωτο αρα με την λογικη αυτη πρεπει να το αγορασουν απο το aliexpress που ειναι ακομη πιο φθηνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 370
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με το sg post δεν εχασε παραγγελιες μονο το vickmall.

Και επισης ,νομιζω γνωριζεις οτι τους μπηκαν στος αποθηκες στο sg post.Πως μπορει να φταιει το vickmall σε αυτο?

 

Που ειναι ο δεικτης?Μπες στα αναλογα θεματα στο myphone και δες τις ψηφοφοριες.

Διαβασε τα διαφορα θεματα.

Τωρα προφανως δε σου απαγορεψε κανεις να παιρνεις απο το καθε κινεζομαγαζο,αλλα οταν καποιος ρωταει απο που να παρω,ε εγω θα του πω vickmall γιατι εχω προσωπικα καλη εμπειρια και γιατι δεν εχω διαβασει για κανεναν παραπονεμενο.Σου αρκει αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο  ειναι το Redmi 3 :P 

 

 

Οσο για τα μαγαζια που εχει γινει σαλατα το θεμα...

 

Τι ειναι αξιοπιστο και που ειναι αυτος ο δεικτης να τον συμβουλευτω;

 

Με 5 παραγγελιες συνολο;με 10;Μηπως με τις δικες μου 40 τον μηνα;Του Αγαθοκλη τις 50 ή του Σαρδελα τις 10 τον μηνα;

 

Σοβαρευτειτε λιγο.

 

Ειναι ακομα νωπες οι πληγες του SG Post Vickmall Fiasco ;)

 

 

προφανως και σε αυτο δεν φταιει το μαγαζι... αλλα η μεταφορικη αφου χαθηκαν και απο αλλα μαγαζια δεματα...

 

 

θανατος στο gearbet και χορος πανω απο τον ταφο του... (τους εχω αχτι :P για ολη την ταλαιπωρια που μου προκαλεσαν... ) στις 15 παραγγελιες που εκανα περυσι απο εκει μεσα σε 5μηνες κοντα στα 600$,  στις μισες ειχα προβλημα... 

φετος στα 12 κινητα που εχω αγορασει απο το vickmall ηρθαν οπως ακριβως τα ζητησα + εξτρα καστομιες σε ρομ που δεν χρεωσαν εξτρα....  εμενα αυτος ειναι ο δεικτης μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε Σωτο αρα με την λογικη αυτη πρεπει να το αγορασουν απο το aliexpress που ειναι ακομη πιο φθηνο...

 

Μονο απο το TopOne με DHL Duty Free ;) 

 

Με το sg post δεν εχασε παραγγελιες μονο το vickmall.

Και επισης ,νομιζω γνωριζεις οτι τους μπηκαν στος αποθηκες στο sg post.Πως μπορει να φταιει το vickmall σε αυτο?

 

Που ειναι ο δεικτης?Μπες στα αναλογα θεματα στο myphone και δες τις ψηφοφοριες.

Διαβασε τα διαφορα θεματα.

Τωρα προφανως δε σου απαγορεψε κανεις να παιρνεις απο το καθε κινεζομαγαζο,αλλα οταν καποιος ρωταει απο που να παρω,ε εγω θα του πω vickmall γιατι εχω προσωπικα καλη εμπειρια και γιατι δεν εχω διαβασει για κανεναν παραπονεμενο.Σου αρκει αυτο?

Για αξιοπιστια δεν μιλαμε;

 

Σε εμενα σκανε 3 μηνυματα την μερα για τα Disputes και τι να κανουν επειδη περιμενουν τα κινητα τους 1,5 μηνα με τα λεφτα δεσμευμενα.

 

Ψηφοφοριες στο Myphone;Το αλλο με τον Τοτο το ξερεις;

 

Εισαστε σαν τους ινδιανους με τα καθρεπτακια,πληρωνεις το τσαμπα δωρο λογω φουσκωμενης τιμης και λες και ευχαριστω.Για το Support να βαζεις τζαμακια και Rom και τον ελεγχο θα συμφωνησω κανει καλη δουλεια το Vickmall αλλα μεχρι εκει.

Αναπηρος δεν ειμαι οποτε τα καταφερνω μονος μου.

 

Δεν θα κατσω να αναλυσω εδω προγραμματα Cashback,Points και απο που συμφερει να αγοραζεις.

 

Ξαναλεω!

Ατομα με πολλαπλασιο ογκο παραγγελιων απο τον δικο σου δεν βαζουμε το χερι μας στην φωτια για καταστηματα και βγαινεις με 5 παραγγελιες να πεις οτι ειναι αξιοπιστο και μετα μου λες για Myphone.

 

Δεν υπαρχει αξιοπιστο ή αναξιοπιστο οταν μιλαμε για τα 4 5 μεγαλα,ροδα ειναι και γυριζει.

 

Και μιας και μιλησες για myphone οι ιδιοι που επαινουσαν το Vickmall και την εφαγαν τωρα το κραζουν.

 

@Agathoklis 

 

Ξερω απο ποιο μαγαζι παρηγγειλες πριν λιγες μερες ;) 

 

προφανως και σε αυτο δεν φταιει το μαγαζι... αλλα η μεταφορικη αφου χαθηκαν και απο αλλα μαγαζια δεματα...

 

 

Και σε εσενα η Elephone μιας και δεν νομιζω να εκανε επισημη ανακληση με δωρεαν μεταφορικα κλπ ;) 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλαω μονο με τις 5 παραγγελιες μου αλλα και με βαση αυτα που διαβαζω.

Προφανως οι 5 δικες μου δεν ειναι τιποτα.

Οποτε εσυ πετας στον αερα οτι γραπτο υπαρχει,λεγοντας το δικο σου.οκ.

Για τα dispute δε καταλαβαινω καν γιατι ακομα συζητιεται το θεμα ενω ειναι γνωστο τι εχει γινει και ποια ειναι η λυση.και προφανως δε φταιει το καταστημα.

Τωρα τα αλλα να χαμε να λεγαμε.

Ξαναλεω ο καθενας παραγγελνει απο οπου θελει,αλλα εγω με βαση την εμπειρια μου και αυτα που διαβαζω προτεινω αυτους.Αν δε του αρεσει ας κανει οτι πιστευει.

Αλλα θα κανω και το παραλληλισμο επειδη μιλας καθαρα για το απο που ειναι πιο συμφερον να αγοραζεις και θα σου πω,μπαινεις σκρουτζ και παιρνεις το πιο φθηνο που θα βρεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιο αξιοπιστο κινεζο μαγαζι δλδ να εχουμε τον 1 χρονο εγγυηση χωρις θεματα?την ειχα πατησει και εγω πολυ παλια με ενα ταμπλετ σε ενα κινεζομαγαζο το ειχα παραλαβει και επαθε ζημια μετα απο καποιους μηνες και αναγκαστικα να το στειλω πισω και το μαγαζι εκλεισε επεσε εξω στην περιοδο που το πακετο ειχε φτασει εκει και το εχασα εντελως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλαω μονο με τις 5 παραγγελιες μου αλλα και με βαση αυτα που διαβαζω.

Προφανως οι 5 δικες μου δεν ειναι τιποτα.

Οποτε εσυ πετας στον αερα οτι γραπτο υπαρχει,λεγοντας το δικο σου.οκ.

Για τα dispute δε καταλαβαινω καν γιατι ακομα συζητιεται το θεμα ενω ειναι γνωστο τι εχει γινει και ποια ειναι η λυση.και προφανως δε φταιει το καταστημα.

Τωρα τα αλλα να χαμε να λεγαμε.

Ξαναλεω ο καθενας παραγγελνει απο οπου θελει,αλλα εγω με βαση την εμπειρια μου και αυτα που διαβαζω προτεινω αυτους.Αν δε του αρεσει ας κανει οτι πιστευει.

Αλλα θα κανω και το παραλληλισμο επειδη μιλας καθαρα για το απο που ειναι πιο συμφερον να αγοραζεις και θα σου πω,μπαινεις σκρουτζ και παιρνεις το πιο φθηνο που θα βρεις?

Ριξε μια ματια στους οδηγους που εφτιαξα και θα σου λυθουν οι αποριες,δεν θα κανω ιδιαιτερα ουτε θα κατσω να αναλυσω στον καθε Casual Buyer τι παιζει και πως.

 

Τα Forums καλα χρυσα αλλα μπλεκεις με τον καθε τρελο σαν εμενα καλη ωρα.

 

Μιλαμε με ογκους παραγγελιων οχι απο τον αερα γιαυτο και ανεφερα σοβαρους αγοραστες του Forum μας πιο πανω και οχι ρε φιλε δεν παιρνω σοβαρα το myphone που παει η κυρα Κατινα διαβαζει 5 λεπτα κανει μια παραγγελια και θα κραξει επειδη δεν της ηρθε στην μια εβδομαδα και θα καταριεται μαγαζια επειδη ο μπαρμπα Σπυρος που παρηγγειλαν μαζι παρελαβε και αυτη οχι.

 

Αν ειχες προτεινει σε καποιον φιλο ή γνωστο σου το Vickmall και του καθοταν η στραβη οπως σε αλλους 50 θα ελεγες τυχαινει ή θα ενιωθες τυψεις επειδη τον πηρες στον λαιμο σου;

 

Εμενα μου εστειλε φακελο με ανθρακα το Vickmall γιαυτο και με βλεπεις ετσι και ενος φιλου μου του εστειλαν μπομπα...ευτυχως ελειπε απο το σπιτι οταν εσκασε και του ανατιναξε την κουζινα.

 

Κατσε να το γραψω και στο myphone να αποκτησει credibility το post μου!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τελει εχεις παραγγειλει και σου εκαναν στραβη?χρειαστηκες το αφτερ και σε κρεμασαν?

Καθαρα απο θεμα αξιοπιστιας.το οτι δεν ειναι το πιο φθηνο παντα,το ξερουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εν τελει εχεις παραγγειλει και σου εκαναν στραβη?χρειαστηκες το αφτερ και σε κρεμασαν?

Καθαρα απο θεμα αξιοπιστιας.το οτι δεν ειναι το πιο φθηνο παντα,το ξερουμε.

Δεν το εχω αναφερει καν στο καναλι μου για να μην αποτρεψω κοσμο (μιας και επηρεαζω αρκετους) αλλα ΝΑΙ ειναι το μονο καταστημα που μου εχει στειλει 3 ελλατωματικα κινητα και μαλιστα σε συντομο χρονικο διαστημα και ταλαιπωρηθηκα.

Αυτο δεν σημαινει οτι δεν το προτεινω οταν μου λενε πες μας 3 4 αξιοπιστα μαγαζια για να αγορασω αναλογα την περιοδο (ακομα και τωρα με την στραβη) στελνω κοσμο που δεν θελει να μπλεκει με Revolut και Paypal Balances και στην Ελληνικη αποθηκη και απεξω.

Δεν βαζω ευκολα Χ σε καταστημα αλλα απο την στιγμη που οι ευκολιες που μου προσφερει και ειναι το Selling Point του σε αντιθεση με την χαμηλη τιμη μου ειναι 10 λεπτα υποθεση δεν το προτιμω οταν ειναι να αγορασω εγω κατι.

Και για να μην παρεξηγηθω,σε αντιστοιχα θεματα με στραβες (δες Geekbuying,Gearbest) ειχαν βγει με τους πυρσους οι χωρικοι και εβριζαν τα καταστηματα,βλεπεις ατομα που ορκιζονταν οτι δεν ξαναπαιρνω απο τους απατεωνες μετα απο 1 μηνα να πεφτουν με τα μουτρα στην επομενη προσφορα.

Γιαυτο και στο πρωτο post σας ελεγα κοφτε το offtopic,εχει κουρασει ολη αυτη η ιστορια και κλειδωνουν θεματα χωρις να βγαινει ακρη στο τελος.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δεν το εχω αναφερει καν στο καναλι μου για να μην αποτρεψω κοσμο (μιας και επηρεαζω αρκετους) αλλα ΝΑΙ ειναι το μονο καταστημα που μου εχει στειλει 3 ελλατωματικα κινητα και μαλιστα σε συντομο χρονικο διαστημα και ταλαιπωρηθηκα.

 

Αυτο δεν σημαινει οτι δεν το προτεινω οταν μου λενε πες μας 3 4 αξιοπιστα μαγαζια για να αγορασω αναλογα την περιοδο (ακομα και τωρα με την στραβη) στελνω κοσμο που δεν θελει να μπλεκει με Revolut και Paypal Balances και στην Ελληνικη αποθηκη και απεξω.

 

Δεν βαζω ευκολα Χ σε καταστημα αλλα απο την στιγμη που οι ευκολιες που μου προσφερει και ειναι το Selling Point του σε αντιθεση με την χαμηλη τιμη μου ειναι 10 λεπτα υποθεση δεν το προτιμω οταν ειναι να αγορασω εγω κατι.

 

Και για να μην παρεξηγηθω,σε αντιστοιχα θεματα με στραβες (δες Geekbuying,Gearbest) ειχαν βγει με τους πυρσους οι χωρικοι και εβριζαν τα καταστηματα,βλεπεις ατομα που ορκιζονταν οτι δεν ξαναπαιρνω απο τους απατεωνες μετα απο 1 μηνα να πεφτουν με τα μουτρα στην επομενη προσφορα.

 

Γιαυτο και στο πρωτο post σας ελεγα κοφτε το offtopic,εχει κουρασει ολη αυτη η ιστορια και κλειδωνουν θεματα χωρις να βγαινει ακρη στο τελος.

 

 

Ενταξει στα ελαττωματικα εχουν εν μερει ευθυνη εφοσον υποτιθεται οτι τα ανοιγουν και τα ελεγχουν.Ακρη εβγαλες σε αυτες τις περιπτωσεις?Εν τω μεταξυ δεν ειχα προσεξει οτι ειχες καναλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο απο το TopOne με DHL Duty Free ;) 

 

Για αξιοπιστια δεν μιλαμε;

 

Σε εμενα σκανε 3 μηνυματα την μερα για τα Disputes και τι να κανουν επειδη περιμενουν τα κινητα τους 1,5 μηνα με τα λεφτα δεσμευμενα.

 

Ψηφοφοριες στο Myphone;Το αλλο με τον Τοτο το ξερεις;

 

Εισαστε σαν τους ινδιανους με τα καθρεπτακια,πληρωνεις το τσαμπα δωρο λογω φουσκωμενης τιμης και λες και ευχαριστω.Για το Support να βαζεις τζαμακια και Rom και τον ελεγχο θα συμφωνησω κανει καλη δουλεια το Vickmall αλλα μεχρι εκει.

Αναπηρος δεν ειμαι οποτε τα καταφερνω μονος μου.

 

Δεν θα κατσω να αναλυσω εδω προγραμματα Cashback,Points και απο που συμφερει να αγοραζεις.

 

Ξαναλεω!

Ατομα με πολλαπλασιο ογκο παραγγελιων απο τον δικο σου δεν βαζουμε το χερι μας στην φωτια για καταστηματα και βγαινεις με 5 παραγγελιες να πεις οτι ειναι αξιοπιστο και μετα μου λες για Myphone.

 

Δεν υπαρχει αξιοπιστο ή αναξιοπιστο οταν μιλαμε για τα 4 5 μεγαλα,ροδα ειναι και γυριζει.

 

Και μιας και μιλησες για myphone οι ιδιοι που επαινουσαν το Vickmall και την εφαγαν τωρα το κραζουν.

 

@Agathoklis 

 

Ξερω απο ποιο μαγαζι παρηγγειλες πριν λιγες μερες ;) 

 

Και σε εσενα η Elephone μιας και δεν νομιζω να εκανε επισημη ανακληση με δωρεαν μεταφορικα κλπ ;)

 

από topone που λες με dhl duty free όπως λες,ποσο είναι το κοστος?του στελνω email  και μου το κανονιζει αυτή την διαδικασια μεσω αλλης ευρωπαικης χωρας?η επιλεγω μονο dhl και είναι στανταρ αυτή η διαδικασια για την ελλαδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από topone που λες με dhl duty free όπως λες,ποσο είναι το κοστος?του στελνω email  και μου το κανονιζει αυτή την διαδικασια μεσω αλλης ευρωπαικης χωρας?η επιλεγω μονο dhl και είναι στανταρ αυτή η διαδικασια για την ελλαδα?

Την Top One την προτεινω μονο αν καποιος καιγεται για κινητο γρηγορα μιας και για Duty Free DHL θελει 26$+ που το επιλεγεις απο το Drop Down menu του Aliexpress.

 

Γενικα προτιμω κινεζομαγαζα για θεματα εγγυησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Top One την προτεινω μονο αν καποιος καιγεται για κινητο γρηγορα μιας και για Duty Free DHL θελει 26$+ που το επιλεγεις απο το Drop Down menu του Aliexpress.

Γενικα προτιμω κινεζομαγαζα για θεματα εγγυησης.

Οπως ποια ειναι αυτα που εχουν καλο service?αν μπορεις απαρυθμισετα αναλογα με την αξιοπιστια τους η αν εχει γινει καποιο thread στο φορουμ ενα λινκ αν το εχεις ευκαιρο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...