Προς το περιεχόμενο

Που βρίσκεται το Android 6.0 Marshmallow μετά από οκτώ μήνες;


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι γιατι εχει μεγαλη διαφορα και το ποσοστο θα ανεβει αποτομα. :P

Δεν το εγραψα με αυτη τη λογικη αλλα με αυτο που διαβαζουμε πρεπει να ειναι και υπευθυνο. 

Τωρα για τα ποσοστα δεν νομιζω να ενδιαφερει και κανεναν τι εκδοση android τρεχει παρα μονο τους technerds δηλαδη εμας του insomnia.

Ανεκαθεν ειχε θεμα το android αλλα δεν ειναι πληγη μονο αυτου αν μπορουμε να το χαρακτηρισουμε ετσι. Το ιδιο συμβαινει και στους υπολογιστες/mac/iphone/wp. σε μεγαλυτερα ή μικροτερα ποσοστα.

Απλα να εχουμε να λεμε η φαση και ετσι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μεσα σε ολα αυτά τα ποσοστά προσμετρουνται ποια κινητά; Πειραγμενα απειραχτα, με custom και οχι rom δηλαδή; Και πως συλλεγονται οι πληροφορίες; Γιατί εγω μπορεί να παω να πειράξω στο build.prop και όπου 5.0 πχ να γραψω 6.0.1...αυτόματα θα προσμετρηθει μια παραπάνω συσκευή σε εκείνες που έχουν Android 6;

Αν οχι ετσι,τοτε πως; Πάντα απορία το είχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μεσα σε ολα αυτά τα ποσοστά προσμετρουνται ποια κινητά; Πειραγμενα απειραχτα, με custom και οχι rom δηλαδή; Και πως συλλεγονται οι πληροφορίες; Γιατί εγω μπορεί να παω να πειράξω στο build.prop και όπου 5.0 πχ να γραψω 6.0.1...αυτόματα θα προσμετρηθει μια παραπάνω συσκευή σε εκείνες που έχουν Android 6;

Αν οχι ετσι,τοτε πως; Πάντα απορία το είχα

Ποιες συσκευες φορανε αυτη την στιγμη την επισημη Android 6 εκδοση. Ασε τις custom rom απεξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά τι συμπεράσματα να βγάλει κάποιος από αυτές τις μετρήσεις όταν ναυαρχίδες και δεν έχουν πάρει ακόμα Μ και το τρέχουν όσοι έχουν Νexus και Moto G & E(2Nd gen και 3). Εγώ με το φθηνό Μοτο g 3rd το οποίο τώρα έχει 125ευρώ το χαίρομαι μια χαρά και το επόμενο κινητό που θα πάρω θα είναι πάλι μοτο ή σε πιο ακριβό μόνο νεξους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nexus 2012 tablet, έτρεχε kit Kat και όλα ήταν μια χαρά. Έρχεται το lollipop επίσημα,το αναβαθμιζω και εκεί ένιωσα το lagging να διαπερνά το πετσί μου. Μιλάμε για καθυστερησάρες όχι αστεία. 30 δευτερόλεπτα να ανοίξει ο chrome, 50 το YouTube,10" η κάμερα. Άντεξα κανα δίμηνο και το ξήλωσα, από τότε είμαι με cm 11 ,ήτοι kit Kat, και έχω επανέλθει στα φυσιολογικά μου.

Μερικές συσκευές απλά δεν είναι για αναβάθμιση. Και κακώς κάνουμε σαν τρελοί γι αυτές,γιατί 5 στις 10 φορές κάνουν τις συσκευές πιο αργές,μη προσφέροντας τους κάτι το αξιοσημείωτο που να αξίζει το τόσο λαγκαρισμα. Άποψή μου φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκτατσες να συγκρίνεις desktop με κινητό και μάλιστα παραξενεύτηκες που βρήκες τέτοιες διαφορές; oh,god

Αυτό που θέλω να πω ότι είναι ότι δε μπορεί ένα Desktop σύστημα να αντλεί λιγότερη RAM απο ένα κινητό που θες να το έχεις για φορητότητα. Μπορεί να θεωρείς ατυχή τη σύγκριση δεδομένου ότι μιλάμε για 2 διαφορετικές γλώσσες προγραμματισμού πάνω στις οποίες βασίζονται κυρίως τα δυο λειτουργικά αλλά πιστεύω ότι το android έχει πολλά περιθώρια να γίνει πιο ελαφρύ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Android Nope για μενα φετος, παω δανικος στην apple για ios με 7+ και τα λεμε με Nexus σε 2-3 χρονια.

Ενα πραγμα σιχαινομαι με το Android. Οι αναβαθμισεις! παιρνεις LG, του αγιου... ανημερα, παιρνεις Samsung, μια απ τα ιδια...τωρα με τα nexus λογικα πρεπει να ειναι πολυ συχνα, αλλα δεν βαριεσαι..μετα απο 5 χρονια android, παμε να δουμε τι λεει και το αντιπαλο δεος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...