Προς το περιεχόμενο

Αύξηση ανδρεναλίνης


GreekMonkey

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα άθλημα να παίξεις, πχ μπάσκετ - ποδόσφαιρο μια χαρά αδρεναλίνη θα έχεις σε στιγμές που χρειάζεται ένταση. Εννοώ σε φάσεις που πορώνεσαι όχι να βαράς σουτάκια ξερωγώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το επικύνδινο ισχύει αλλά να είναι και όσο πιο safe γίνεται ρε παιδί μου :P

Οποιος εχει υψοφοβια παει "αλου" και τα "βλεπει" ολα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μλκ ισχύει. Τι είπες τώρα; Στα λούνα παρκ χέζομαι. Θα το κανονίσω, πέρα από την πλάκα.

Θεωρητικα ειναι ασφαλη ολα τα μηχανηματα τους.

Απ την μια εχω μια υψοφοβια αλλα δεν κολωνω να ανεβω σε δεντρο δεκα μετρων υψους, πχ καστανια καρυδια κλπ.

 

Απ την αλλη ο λογος που φοβαμαι να ανεβω στα μηχανηματα τους ειναι αυτο, το μια στο εκατο/δισεκατομυριο λεμε τωρα να χαλασει κατι να κοπει καμια αλυσιδα και βρεθω στο κενο.

 

Τον ιδιο λογο και στα αεροπλανα, μια στο εκατομυρια μη πεσει (οχι σε κενα αερος).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ιδιο λογο και στα αεροπλανα, μια στο εκατομυρια μη πεσει

 

Είναι πολύ περισσότερες οι πιθανότητες, να βγει στο ρεύμα σου ο αντιθέτως ερχόμενος οδηγός, να σού 'ξηγηθεί μετωπική και να σε κάνει ένα με τις λαμαρίνες, από το να πέσει το αεροπλάνο. Από τη στιγμή όμως που κάποιος έχει στο μυαλό του το φόβο, δε θα πειστεί όσα νούμερα, όσες στατιστικές κι αν τού δείξεις.

 

Για όποια σημασία μπορεί να έχει: Ένας από τους σημαντικότερους - αν όχι ο σημαντικότερος - λόγους, για τους οποίους υπάρχει κόσμος που τρέμει στην ιδέα τού αεροπορικού ταξιδιού, είναι το ότι στο ενδεχόμενο (όσο σπάνιο κι αν είναι στατιστικά) συντριβής ενός μόνο, πλήρους επιβατών αεροσκάφους, αναλόγως τής χωρητικότητάς του, «χαιρετούν» ακόμα και κάποιες εκατοντάδες άτομα μαζί. Βλέποντας αυτό, ο τρόμος ίσως δεν αφήνει κάποιους να αναλογιστούν, ότι από τροχαία δυστυχήματα χάνονται συνολικά πολύ περισσότεροι άνθρωποι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το επικύνδινο ισχύει αλλά να είναι και όσο πιο safe γίνεται ρε παιδί μου :P

Πάρε κανένα oculus rift! :P

 

Θεωρητικα ειναι ασφαλη ολα τα μηχανηματα τους.

Απ την μια εχω μια υψοφοβια αλλα δεν κολωνω να ανεβω σε δεντρο δεκα μετρων υψους, πχ καστανια καρυδια κλπ.

 

Απ την αλλη ο λογος που φοβαμαι να ανεβω στα μηχανηματα τους ειναι αυτο, το μια στο εκατο/δισεκατομυριο λεμε τωρα να χαλασει κατι να κοπει καμια αλυσιδα και βρεθω στο κενο.

 

Τον ιδιο λογο και στα αεροπλανα, μια στο εκατομυρια μη πεσει (οχι σε κενα αερος).

Για τον ίδιο λόγο δεν μπαίνω σε τέτοια παιχνίδια σε λούνα παρκ...δεν έχω εμπιστοσύνη στα μηχανήματα και στη συντήρησή τους...με τα αεροπλάνα δεν έχω θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στον στρατο ειχα κανει ραπελ απο ελικόπτερο εκει να δεις αδρεναλινη.. Αν εισαι μικρος ακομη δηλωσε να πας λοκ.. Αλλιως μαλ (που δν εχει ελικοπτερο) αλλα θα κανεις 5 αλματα περιπου.. Θα γουσταρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Κλείδωσε τη τουαλέτα του σπιτιού κ πετά το κλειδί από το παράθυρο. Πιες ένα μιλκο κ φαε μια μπουγάτσα. Περίμενε 5 λεπτά. Η αδρεναλίνη θα αρχίσει να αυξάνεται ραγδαία, δεν θα ξέρεις που πατάς κ που στέκεις. Μένει μόνο να βρεις plan b όταν θέλεις να σταματήσει η όλη φάση

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...