Προς το περιεχόμενο

Πως έγιναν οι Ρωσοι τόσο δυνατοί;


Tetrabitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσύ δεν ξέρω αν είσαι χαμηλού δείκτη, αλλά σίγουρα είσαι χαμηλού επιπέδου συνομιλητής. Εγώ ούτε πρόσβαλα κανέναν ούτε έχω μιλήσει έντονα.

 

Από εκεί και πέρα τα στοιχεία σου προφανώς δεν ισχύουν. Το 2014 οι εξαγωγές προς Ρωσία ήταν πολλαπλάσιες από αυτές προς Αλβανία και όχι το αντίθετο. Ναι, κάθισα και το έψαξα. Επίσης άλλο η αναγνώριση μίας επίπτωσης και άλλο το συνολικό πρόβλημα. Το ότι η Ευρώπη και η Ελλάδα έχουν οικονομικά προβλήματα, δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν επιπτώσεις από τη διαμάχη με τη Ρωσία. Τι διαφορά έχει αν η Ρωσία είναι η πέμπτη ή έκτη χώρα εξαγωγών, κάτω από την Κύπρο ή την Αλβανία. Τα ευρώ που χάνεις παραμένουν ευρώ.

 

Τώρα επειδή είμαι της άποψης ότι η Ρωσία είναι ακόμα δυνατή, όχι υπερδύναμη, κάτι που άλλωστε φαίνεται από την όλη συζήτηση περί Ουκρανίας, γιατί αν δεν ήταν δε θα ασχολιόταν οι ΗΠΑ, αλλά τέλος πάντων, προκύπτει ότι:

 

είμαι Ρωσολάγνος, Πουτινολάγνος, αμόρφωτος, έχω πιθανές διασυνδέσεις με ακροδεξιούς χώρους, πιστεύω ότι ο Πούτιν θα μας δώσει την Πόλη(γιατί είναι ορθόδοξος), πρέπει να μου αφαιρεθεί το δικαίωμα ψήφου και να καώ στην πυρά, πιστεύω ότι για την οικονομική κρίση στην Ελλάδα φταίει το Ουκρανικό και όλοι εσείς που τα λέτε αυτά είστε the beacon of intellectuality, mmmkkkkk.*

 

*Και χαμηλό IQ όπως λέει ο φίλος trayban.

Δε ξέρω τι θεωρείς τον εαυτό σου Αλλά για να του προσαπτεις ότι του προσαπτεις,έτσι θα ειναι.

Ο σύνδεσμος που βάζω είναι από τη σελίδα του κυβερνητικού εταίρου και μέγιστου πουτινολαγνου καμμένου. https://olympiada.files.wordpress.com/2014/08/wpid-20140807090905.png

Η Ελλάδα υπέστη 80δις ζημία απο την αλλοπρόσαλλη πολιτική μιας ρωσολιγουρικης συγκυβέρνησης,κάτσε εσυ και ψάξε τα έσοδα απο φπα 320εκατομμύριων εξαγωγών,ειδικά τη στιγμή που δίνεις κάποια πολλα δις κάθε χρόνο για ενέργεια από τη Ρωσία,σε υπερ υψηλές τιμές και με ρήτρες χαμηλης κατανάλωσης,τις οποίες φυσικά η φιλευσπλαχνη και ομοδοξη Ρωσία,δεν απέσυρε...Αλλά ξέχασα,οπότε συμφέρει,είναι μεγάλη δύναμη και κοιτάει τα συμφέροντα της,τις υπόλοιπες μέρες σκοτώνει τη Τουρκιά......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...