Προς το περιεχόμενο

(SERIES) Stranger Things


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, yanis13 είπε

Μονο εγω εχω χασει αρκετα το hype ρε παιδια τοσα χρονια μετα;

Όχι δεν είσαι ο μόνος και είναι λογικό μιας και μεσολάβησε σχεδόν μία τριετία από το τελευταίο επεισόδιο. Εγώ θυμάμαι λίγα πάντως από τις προηγούμενες σαιζόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 726
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, SabotazNic είπε

netflix did it again

image.png.f3580fa5d51247e4cd0002e4c5363ca2.png

image.png.efa4ef0895dc97de1563c23f6a74e9da.png

Ναι, και ποιος ο λόγος που σας χάλασε?

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άφησαν μόνο 2 επεισόδια για τον Ιούλιο. Έλεος με αυτήν την τακτική τους. Το στάνταρ τους ήταν ότι έβγαζαν όλη την σεζόν μαζί. 

Προσπάθειες για να κρατήσει συνδρομητές μου φαίνεται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Άφησαν μόνο 2 επεισόδια για τον Ιούλιο. Έλεος με αυτήν την τακτική τους. Το στάνταρ τους ήταν ότι έβγαζαν όλη την σεζόν μαζί. 

Προσπάθειες για να κρατήσει συνδρομητές μου φαίνεται. 

Μόνο αυτό τους νοιάζει πλέον.. Πέρασαν ανεπιστρεπτί οι εποχές που τα έδιναν όλα μαζί τα επεισοδία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/5/2022 στις 3:12 ΠΜ, SabotazNic είπε

Άφησαν μόνο 2 επεισόδια για τον Ιούλιο. Έλεος με αυτήν την τακτική τους. Το στάνταρ τους ήταν ότι έβγαζαν όλη την σεζόν μαζί. 

Προσπάθειες για να κρατήσει συνδρομητές μου φαίνεται. 

Υποψιαζομαι κατι αντιστοιχο με το Better call saul, δηλαδη θελουν υποψηφιοτητα για Emmy και φετος και του χρονου. Συν οτι τα 2 επεισοδια του 2ου μερους θα εχουν πρωτοφανη διαρκεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω δει μόλις 1,5 επεισόδιο και η λογική του χειρότερου 3ου κύκλου δηλαδή αργή εξέλιξη με φιλερ περιεχόμενο συνεχίζεται και εδώ. Να το θυμηθείτε ότι αυτή η σειρά θα καταλήξει ως μια από τις καλύτερες σκηνοθετικές δουλειές εποχής με το απόλυτα τίποτα ως σενάριο. Από τώρα βρωμάει ότι τις όποιες απαντήσεις θα τις δώσουν στο τελευταίο επεισόδιο. I am too old for this kind of shit…. το γύρισα στο stand up του gervais. 😜

Επεξ/σία από Lotof
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/5/2022 στις 10:24 ΜΜ, Bourdoulas είπε

Το ακριβώς... "έκανε"; 

Θα υποθέσω ότι αυτό που "έκανε πάλι το Netflix" ήταν να βάλει ένα ουράνιο τόξο στη διακόσμηση το οποίο επειδή είναι (και) το σύμβολο των LGBT/LGBTQ θεωρείται ως παραπομπή σε αυτό και άρα κατά κάποιους μία ακόμα προσπάθεια wokeness or however the kids today say it. Βέβαια θα μπορούσε να είναι απλά ένα ουράνιο τόξο ως μέρος διακόσμησης δεδομένης της παρουσίας παιδιών στον χώρο προκειμένου αυτά να νιώθουν πιο άνετα. Άλλωστε η σειρά των χρωμάτων δεν λέει και τίποτα μια και τόσο το κλασσικό ουράνιο τόξο όσο και το σύμβολο LGBT/LGBTQ έχουν τα χρώματα στην ίδια σειρά.

Όπως και να έχει πάντως... eh, so what? Κάποιοι θα δουν ένα ουράνιο τόξο, κάποιοι θα δουν ένα σύμβολο και κάποιοι δεν θα το προσέξουν καν ή θα το ξεχάσουν μέχρι την επόμενη σκηνή. Ώρες ώρες νομίζω ότι υπεραναλύουμε κάποια πράγματα.

Επεξ/σία από FCastor
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 8 και το 9 είναι σχεδόν 4 ώρες διάρκεια, σαν 5 "κανονικά" επεισόδια δηλαδή. Σε συνολικό χρόνο, αυτή η σεζόν είναι λίγο-πολύ σαν 2 σεζόν μαζί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, FCastor είπε

Θα υποθέσω ότι αυτό που "έκανε πάλι το Netflix" ήταν να βάλει ένα ουράνιο τόξο στη διακόσμηση το οποίο επειδή είναι (και) το σύμβολο των LGBT/LGBTQ θεωρείται ως παραπομπή σε αυτό και άρα κατά κάποιους μία ακόμα προσπάθεια wokeness or however the kids today say it. Βέβαια θα μπορούσε να είναι απλά ένα ουράνιο τόξο ως μέρος διακόσμησης δεδομένης της παρουσίας παιδιών στον χώρο προκειμένου αυτά να νιώθουν πιο άνετα. Άλλωστε η σειρά των χρωμάτων δεν λέει και τίποτα μια και τόσο το κλασσικό ουράνιο τόξο όσο και το σύμβολο LGBT/LGBTQ έχουν τα χρώματα στην ίδια σειρά.

Όπως και να έχει πάντως... eh, so what? Κάποιοι θα δουν ένα ουράνιο τόξο, κάποιοι θα δουν ένα σύμβολο και κάποιοι δεν θα το προσέξουν καν ή θα το ξεχάσουν μέχρι την επόμενη σκηνή. Ώρες ώρες νομίζω ότι υπεραναλύουμε κάποια πράγματα.

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Καλό είναι να στηλιτεύουμε τα κακώς κείμενα αλλά it’s just a rainbow. Ο φιλος μάλλον θα παρασύρθηκε. Το stranger things είναι από τις καλύτερες δουλειές  στο πως μεταφέρει την pop κουλτούρα και την αισθητική των 80es χωρίς χτυπητά woke στοιχεία. Εδώ κράζανε τους δημιουργούς για τον Χοπερ ότι είναι "τοξικά αρρενωπό αρσενικό" …. δεν ξέρω τι 80es υλοποίηση αρσενικού ήθελαν 💃

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, SabotazNic είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Αυτον με τα πλοκαμια (τον "κακο"), μας τον εχει ξαναδειξει στο παρελθον? Δεν θυμαμαι.

 

 

Spoiler

Nope. Είναι "καινούργιος". Θα καταλάβεις μόλις δεις και το 7ο επεισόδιο. Και μετά αναμονή για τα 2 τελευταία. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι είναι η καλύτερη σεζόν από όλες!

Εχουν και budget βέβαια τώρα και κάνουν ότι θέλουν.

Τι hangover ήταν αυτό που φάγαμε με το volume 2 ρε παιδιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...