Προς το περιεχόμενο

Gran Turismo Sport: Νέο τρέιλερ για την E3 2016


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δόθηκε στη δημοσιότητα από την Polyphony Digital το νέο τρέιλερ του Gran Turismo Sport, το οποίο θα κυκλοφορήσει για την πλατφόρμα του PlayStation 4 στις 15 Νοεμβρίου, με την εταιρεία να διευκρινίζει ότι ο συγκεκριμένος τίτλος δεν είναι το "Gran Turismo 7".

Στο τρέιλερ του δημοφιλούς "eSports-focused racing" προσομοιωτή, παίρνουμε μία πρώτη γεύση από τα εντυπωσιακά γραφικά, τα ρεαλιστικά physics και το gameplay του παιχνιδιού, με τη φράση "Driving Is For Everyone" να μας ανοίγει τις πόρτες των ψηφιακών γκαράζ και να μας οδηγεί στις πίστες του FIA.

 

Το Gran Turismo Sport περιλαμβάνει αρκετά Game Modes (Arcade, Campaign, Brand Central, Sport, Social Features, Livery Editor και Scapes) και 117 ξεχωριστά events (offline), 19 διαφορετικές τοποθεσίες και 27 διαμορφώσεις πιστών (Brands Hatch, Willow Springs, Nürburgring κα.), εξελιγμένες επιλογές εξατομίκευσης και 137 διαφορετικά μοντέλα αυτοκινήτων.

 

Ο νέος τίτλος, ο οποίος δημιουργήθηκε πριν από 15 χρόνια από τον Kazunori Yamauchi και την ομάδα του, επικεντρώνεται περισσότερο στους διαδικτυακούς αγώνες (Sport Mode) - με τις αποδόσεις των παιχτών να αξιολογούνται απευθείας από τον οργανισμό FIA.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από'κει που πριν 10 χρόνια είχε καλά Physics για την εποχή του, πάρα πολλά διαφορετικά μοντέλα και εκδόσεις αυτοκινήτων, χωρίς να'χει έμφαση μόνο στα ακριβά/γρήγορα κλπ, με αστεία challenges (πχ coffee break) κλπ, πλέον είναι κάτι που δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Assetto Corsa μόνο πλέον.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα ξέρω από esports ή γενικά όπως τα σπορ..για να φτάσεις ότι δείχνει το βίντεο,πρέπει να προπονήσε κάθε μέρα 8 ώρες..!Και μόνο το συγκεκριμένο άθλημα/παιχνίδι.

με 2-3 ώρες την μέρα δε γίνεται τίποτα και από δω και από κει.

 

Από κει και πέρα,καλώς να μας έρθει το νέο GT.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογος του να βγαζει νεο τιτλο μια εταιρια ειναι για να βελτιωσει τον προηγουμενο και να φερει νεα πραγματα. Ειναι νωρις για να μιλησω αλλα που ειναι τα νεα πραγματα; Που ειναι η εναλλαγη μερας-νυχτας; Βροχη; Μοντελο ζημιων; Ειναι μερικα πραγματα που καθε συγχρονο racing παιχνιδι εχει. Που ειναι η βελτιωση στον ηχο; Που ειναι τα 1000+ αυτοκινητα που ειχαν τα προηγουμενα GT; Αντιθετως εχουμε 140 αυτοκινητα, τα 20+ ειναι VGT δηλαδη φουτουριστικα και αλλα ειναι εκδοσεις τον ειδη αυτοκινητων σε αλλη κατηγορια. Το gran turismo ειναι ενας απ'τους λογους που πηρα PS, αλλα νιωθω απογοητευμενος απ'οσα εχω δει.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογος του να βγαζει νεο τιτλο μια εταιρια ειναι για να βελτιωσει τον προηγουμενο και να φερει νεα πραγματα. Ειναι νωρις για να μιλησω αλλα που ειναι τα νεα πραγματα; Που ειναι η εναλλαγη μερας-νυχτας; Βροχη; Μοντελο ζημιων; Ειναι μερικα πραγματα που καθε συγχρονο racing παιχνιδι εχει. Που ειναι η βελτιωση στον ηχο; Που ειναι τα 1000+ αυτοκινητα που ειχαν τα προηγουμενα GT; Αντιθετως εχουμε 140 αυτοκινητα, τα 20+ ειναι VGT δηλαδη φουτουριστικα και αλλα ειναι εκδοσεις τον ειδη αυτοκινητων σε αλλη κατηγορια. Το gran turismo ειναι ενας απ'τους λογους που πηρα PS, αλλα νιωθω απογοητευμενος απ'οσα εχω δει.

Ίσως επειδή, όπως έχουν πει, δεν είναι το GT 7 αλλά ένα βελτιωμένο Prologue. Βέβαια δεν έχω ασχοληθεί με τη σειρά, οπότε δεν ξέρω αν αυτό διακαιολογεί το περιεχόμενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλος ένας λόγος που η επόμενη μου κονσόλα θα είναι Xbox.Φανατικος GT παίκτης,άλλαζα PS σε κάθε αλλαγή Gran Turismo.Το 6 καλά που βγήκε στο PS3 και δεν πήρα το 4....

 

Παμε για Forza λοιπόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...