Προς το περιεχόμενο

Gran Turismo Sport: Νέο τρέιλερ για την E3 2016


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ένα ξέρω από esports ή γενικά όπως τα σπορ..για να φτάσεις ότι δείχνει το βίντεο,πρέπει να προπονήσε κάθε μέρα 8 ώρες..!Και μόνο το συγκεκριμένο άθλημα/παιχνίδι.

με 2-3 ώρες την μέρα δε γίνεται τίποτα και από δω και από κει.

 

Από κει και πέρα,καλώς να μας έρθει το νέο GT.

λίγο υπερβολικό σε βρίσκω,έχω τημονιέρα του 50άρικου και παίζω GT6,μια χαρά τρέχω τα περισσότερα αυτοκίνητα σχεδόν στα όρια τους χωρίς να παίζω 8 ώρες την ημέρα,με εξαίρεση να αποτελούν κάτι formula 1 και κάτι lemans στα 1000 άλογα που εκεί όντως θες εκτός απο προπόνηση και σβέλτα αντανακλαστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To οτι σας αρεσουν αυτα τα γραφικα που ειναι απλα απαραδεκτα, ουτε 3D skybox, ουτε ζημιες, ουτε καλους ηχους , ουτε καριερα,ουτε high polygon cars, ουτε 3D trees,ουτε καιρικα φαινομενα, ουτε real time,ουτε high res tarmac, το γρασιδι ειναι λες και ειναι απο παιχνιδι 7 χρονια πρην, ο φωτισμος ειναι ελαχιστα καλυτερος,το περιεχομενο ειναι το μισο του μισου κτλ κτλ κτλ.

Πραγματικα με κανει να νομιζω οτι ο κοσμος εχει παροπιδες και κατεβαζει αμασητο οτι και να του δωσουν.

Υπαρχουν παιχνιδια πολυ ανωτερα σε Physics και μαλιστα ενα απο αυτα θα παει και στις κονσολες , Και υπαρχουν racing παιχνιδια πολυ πιο παλια και εχουν σαφος ανωτερα γραφικα .

​Περιμεναμε 6 χρονια μετα το GT5 για αυτό ?  Πλακα μου κάνετε ?

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα ξέρω από esports ή γενικά όπως τα σπορ..για να φτάσεις ότι δείχνει το βίντεο,πρέπει να προπονήσε κάθε μέρα 8 ώρες..!Και μόνο το συγκεκριμένο άθλημα/παιχνίδι.

με 2-3 ώρες την μέρα δε γίνεται τίποτα και από δω και από κει.

 

Από κει και πέρα,καλώς να μας έρθει το νέο GT.

 

Πιο ευκολο Online Από το GT Απλα Δεν υπαρχει ολοι παιζουν με χειριστήριο και τιμονια των 200-300 ευρο και συνήθως ασχετοι , Μια χαρα είναι προσιτο σε ολους .

 

Δλδ Που να εισουν στα πραγματικα racing games Iracing,Rfactor2,Raceroom,Assetto corsa Που εκει οντος τρεχουν σοβαρα και όχι συγκρουόμενα  , Και μάλιστα με εξοπλισμούς πανω από 2.000 ευρο .

To GT Είναι ότι καλυτερο για να ξεκινήσει ενας αρχαριος ολοι μας από εκει είχαμε ξεκινησει , δεν χρειαζετε να εισαι κανας τρομεος οδηγος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογος του να βγαζει νεο τιτλο μια εταιρια ειναι για να βελτιωσει τον προηγουμενο και να φερει νεα πραγματα. Ειναι νωρις για να μιλησω αλλα που ειναι τα νεα πραγματα; Που ειναι η εναλλαγη μερας-νυχτας; Βροχη; Μοντελο ζημιων; Ειναι μερικα πραγματα που καθε συγχρονο racing παιχνιδι εχει. Που ειναι η βελτιωση στον ηχο; Που ειναι τα 1000+ αυτοκινητα που ειχαν τα προηγουμενα GT; Αντιθετως εχουμε 140 αυτοκινητα, τα 20+ ειναι VGT δηλαδη φουτουριστικα και αλλα ειναι εκδοσεις τον ειδη αυτοκινητων σε αλλη κατηγορια. Το gran turismo ειναι ενας απ'τους λογους που πηρα PS, αλλα νιωθω απογοητευμενος απ'οσα εχω δει.

Ετσι είναι  όπως τα λες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από'κει που πριν 10 χρόνια είχε καλά Physics για την εποχή του, πάρα πολλά διαφορετικά μοντέλα και εκδόσεις αυτοκινήτων, χωρίς να'χει έμφαση μόνο στα ακριβά/γρήγορα κλπ, με αστεία challenges (πχ coffee break) κλπ, πλέον είναι κάτι που δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Assetto Corsa μόνο πλέον.

 

Οντος πρην 10 χρονια ηταν κατι παρα πολύ καλο, Πλεον όμως το μονο καλο είναι το ονομα του.

Το Assetto corsa  Σε σχεση με το GT Είναι σαν να συγκρινεις , 2 διααφορετικα παιχνδια.

Forza VS GT Είναι πιο λογικο.... Το Assetto είναι κλασεις ανώτερο με τιμονι τις προκοπης.

Και από Ελληνες .......

1 Ελληνας Εφτιαξε τα Physics στο Assetto , Που είναι 10 φορες ανωτερα από το GT Που το εφτιαξαν μιλιούνια Γιαπονεζακια με ένα καρο χρημα , αυτό μου λεει πολλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γραφικά μου φαίνονται και μένα μία απογοήτευση! Δυστυχώς, ένας από τους λόγους αγοράς της κονσόλας μοιάζει με μεγάλη "μάπα το καρπούζι". Και, βέβαια, μπορεί να πρόκειται για απλά έναν εισαγωγικό τίτλο σε σχέση με το πραγματικό GT, αλλά η αρχή είναι το ήμισυ του παντός και δυστυχώς από γραφικά/ήχο/χαρακτηριστικά το GT Sport φαίνεται σαν μία απλή συνέχεια των αμφιλεγόμενων GT 5/6 και όχι ένα restart το οποίο επειγόντως χρειαζόταν ο τίτλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντος πρην 10 χρονια ηταν κατι παρα πολύ καλο, Πλεον όμως το μονο καλο είναι το ονομα του.

Το Assetto corsa  Σε σχεση με το GT Είναι σαν να συγκρινεις , 2 διααφορετικα παιχνδια.

Forza VS GT Είναι πιο λογικο.... Το Assetto είναι κλασεις ανώτερο με τιμονι τις προκοπης.

Και από Ελληνες .......

1 Ελληνας Εφτιαξε τα Physics στο Assetto , Που είναι 10 φορες ανωτερα από το GT Που το εφτιαξαν μιλιούνια Γιαπονεζακια με ένα καρο χρημα , αυτό μου λεει πολλα.

 

Κακως σου λεει πολλα γιατι προφανως το GT απευθυνεται σε αλλο κοινο και θελει να ειναι προσιτο σε πολλα ατομα. Αν το GT ειχε τα physics του AC ποσοι νομιζεις θα το αγοραζανε? Σιγουρα οχι 5+m που χει πουλησει το mainline GT με τις λιγοτερες πωλησεις.

 

Το GT πρεπει να παιζεται ευκολα και με dualshock για να διασκεδαζει ευκολα ο κοσμος και να πουλαει πολυ.

Εκτος αν πιστευεις οτι ολοκληρη PD με τεραστιο budget δεν μπορει να δωσει physics σαν των 13-15 Ιταλων του AC ή του rfactor. Δεν θελουνε να δωσουνε τετοια physics γιατι θα μειωθει το target group τους.

 

Mην συγκρινουμε ανομια πραγματα. Τωρα πλεον με Project Cars και AC στις κονσολες πλεον το GT δεν θα ειναι ο πιο simulation racing τιτλος.

 

 

 

Το ειρωνικο για τα γιαπωνεζακια και τους γαματους ελληνες το αφηνω στην ακρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τί η απογοήτευση απο μερικούς; Αφού το τονίζουν πως  δεν είναι το "Gran Turismo 7". Είναι μια έκδοση που αφορά μόνο αγωνιστικά αυτοκίνητα. 

Να μην υπαρχει δηλαδη απογοητευση που μετα απο 3 χρονια μας παρουσιαζουν ενα prologue σε αντιθεση με το xbox που ετοιμαζουν το 5ο τιτλο στο one?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην υπαρχει δηλαδη απογοητευση που μετα απο 3 χρονια μας παρουσιαζουν ενα prologue σε αντιθεση με το xbox που ετοιμαζουν το 5ο τιτλο στο one?

Ναι. Έχεις δίκιο σε αυτό. Όμως αν έβγαζαν τώρα το 7 πως θα πουλήσει το νέο PS όταν το βγάλουν; Οπότε σου λέει πάρτε τώρα μιa "νέα έκδοση" και όταν θα βγει το νέο PS αγοράστε το για να παίξετε το GT7. Προσωπικά είχα αγοράσει το PS1 μόνο και μόνο για το GT και το MGS. Μεγάλο κόλλημα με το GT. Βέβαια δεν ξανα αγόρασα άλλη κονσόλα (ήμουν και ηλικιακά λίγο μεγάλος τότε για να ασχοληθώ περισσότερο), όμως τώρα τις ξαναβλέπω καθότι πατήρ δυο τέκνων τα οποία σε μερικά χρόνια θα ζητούν PS, X-BOX ή ότι άλλο θα κυκλοφορεί μετά απο καμια 5 χρονια περίπου απο τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

khr1s συμφωνώ και δε συμφωνώ.Αν ενα παιχνίδι εχει πολύ καλα physics που θεωρείται stimulation,δε το κανει απαραίτητα πιο δύσκολο.το δυσκολότερο δε σημαίνει δλδ και πιο καλο.

 

Όσο για την κατηγορία, το gt ανήκει στην κατηγορία των forza και αντίστοιχα pcars για πισι.Το ac σε κατηγορία stimulation Όπως rf2,iracing,raceroom κλπ.

 

απλά δικαιολογώ ότι λύσεις όπως pcars,gt,forza ειναι πιο ολοκληρωμένα παιχνίδια και για αυτο τα προτιμάει ο κόσμος.Δεν γίνονται προσιτά λόγω έλλειψη physics αλλά ότι έχει πάρα πολλές επιλογές για offline mode.

 

Γιατί εξαφανίστηκες απο το AC εσυ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το στιμιουλάτιον είναι πιο διεγερτικό.

Ασε που το κατεβάζεις και απο το steam.

:P

Πάντως τα GT που εχω παίξει κατά καιρούς δεν ήταν άσχημα και μπορούσες να τα οδηγήσεις και αρκετά ρεαλιστικά.

Αρκεί να μην έκανες τους αντιπάλους μπαριέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το στιμιουλάτιον είναι πιο διεγερτικό.

Ασε που το κατεβάζεις και απο το steam.

:P

Πάντως τα GT που εχω παίξει κατά καιρούς δεν ήταν άσχημα και μπορούσες να τα οδηγήσεις και αρκετά ρεαλιστικά.

Αρκεί να μην έκανες τους αντιπάλους μπαριέρες.

αρκετά ρεαλιστικό είναι αλλά όταν παίζεις έτσι λίγο και μου μπαίνεις με ανοιχτό traction control,asm,esp κλπ όλα ανοιχτά απο default τι ρεαλισμό να δείς?

ετσι σχεδόν οδηγάει μόνο του το αμάξι και για να γνωρίσεις το παιχνίδι δεν παίζεις 5 φορές και αυτό ήταν το έμαθες,εγώ κόλπα και ρυθμίσεις στο gran turismo έμαθα πρόσφατα και παίζω απο τότε που βγήκε το gt4.

πάντως επειδή δοκίμασα το αυτοκίνητο μου μέσα (starlet) με κλειστά τα πάντα το ίδιο π@υτ@$α φεύγει με τα 4 άμα το ζορίσεις σε στροφές :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...