Προς το περιεχόμενο

Devil Inside - Game Trailer


KouMasGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Βρήκα ένα τελικά, Devil Among Us και θελω να ενημερωσω πως το παιχνιδι βρισκεται σε πολυ καλο δρομο, ενα προβληματακι με τα fps εχω αλλα πιστευω θα το διορθωσω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με source engine το κανεις το game? μου το θυμισε λιγο.

θα ειναι επι πληρωμη;

 

τελειωσε το, ή βγαλε μια beta-alpha και εγω θα το κανω review αν θες. εχω πιασει διαφορα horror games τελευταία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι το αναπτύσσω με την Unreal Engine 4. Φυσικά, δεν θα είναι επί πληρωμή γιατί το παιχνίδι είναι μικρό και γι' αυτό δεν θα υπάρχει beta-alpha.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Από εδώ μπορείτε να κατεβάσετε την πρώτη μου προσπάθεια στο να δημιουργήσω ένα μικρό παιχνίδι. Όλες οι απόψεις είναι αποδεκτές. Μπορείτε αν το κατεβάσετε είτε για Windows με 32-bit είτε για Windows με 64-bit. Ευχαριστώ όσους με στήριξαν και ελπίζω να συνεχίσω σε αυτό που ξεκίνησα.



 


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια για την δουλειά σου. Απλά καλό είναι να ζητήσεις να μεταφερθεί το θέμα στην ενότητα PC Games για να το δουν περισσότεροι.

Απο που το ζηταω ομως αυτο; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το γραφει μεσα στο blog θα το πω καιεδω. Αν υπαρχει προβλημα με τα frames βαλτε στο low τα shadows και αυτο θα το λυσει. Η διαφορα δεν ειναι μεγαλη στην ποιοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το γραφει μεσα στο blog θα το πω καιεδω. Αν υπαρχει προβλημα με τα frames βαλτε στο low τα shadows και αυτο θα το λυσει. Η διαφορα δεν ειναι μεγαλη στην ποιοτητα.

με μια πρόχειρη ματια που έριξα (αυριο θα το παιξω, οταν θα ειμαι μονος, με κλειστα φωτα. hardcore player here)

1)δεν βρηκα επιλογη για fullscreen-window mode στις ρυθμίσεις, μονο με alt+enter στο main menu μπορουσα να αλλαξω mode. it's ok though, αλλα μια επιλογη θα ηταν καλη στα settings.

2)εχω 4:3 monitor (ξερω παιζει να ειμαι και ο μονος) με το που το ετρεξα ολα ηταν κομπλε, full screen σε 1280χ1024

οταν πηγα και το εβαλα σε 1280x720, ειδα πως δεν υπήρχε επιλογη για 1280x1024 για να το ξαναβαλω εκει που ηταν. που και παλι εμενα δεν με επηρεάζει γιατι θα το παιξω σε windows mode 1280x720 ετσι και αλλιώς για να το γυρίσω σε 720p

3) αυτο που λες για τα shadows καλο ειναι να υπαρχει ενα text που να το λεει μεσα στο game καλου κακου μεχρι να φτιαχτει.

 

αυτα τα λιγα προς το παρόν, κυρίως για το τεχνικό κομματι, τα υπόλοιπα σε βιντεο :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...