Προς το περιεχόμενο

Facebook: Εγκατάσταση της εφαρμογής Moments ή διαγραφή των συγχρονισμένων φωτογραφιών σας


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ιδιο το παθαινω και εγω οταν μιλάω με την κοπέλα μου. so what? το να εχεις φβ δεν παει να πει οτι αυτομάτως κάνεις και καταχρηση και εισαι κολλημενος μονιμα απο πανω του.. Μην βλέπουμε παντου μάγισσες και κασσανδρες..

 

Οπως σου ανεφερε και πιο πανω ενα παιδι, τι διαφέρει στο θεμα κοινωτικοτητας/ιδιωτικότητας το να εχεις φωτο των παιδιων σου εδω, με το να εχεις ενα λογαριασμο φβ που δεν κανεις καταχρηση;

 

Τωρα μιλαμε για ενα αβαταρ 15Χ15 και σε διπλανο φορα πολλοι εχουν βαλει φωτογραφια τα παιδια τους σε αναλυση για να την κανεις αφισα.

 

Δηλαδη οταν μου ζητησαν την κορη να την παω για φωτομοντελο τι επρεπε να τους πω να της φορανε μια κουκουλα στο κεφαλι;

 

Και ολα αυτα επειδη εγω και καποιος αλλος ειπαμε οτι ειμαστε μια χαρα που δεν εχουμε facebook :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Λογοπαίγνια και αστειάκια τύπου "φατσοβιβλίο", αυτή η μάστιγα.

μόνο αυτά? τα χειρότερα είναι όταν κάποιοι επίτηδες κατακρεουργούν την ελληνική γλώσσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην προκειμένη περίπτωση μιλάμε καθαρά για ζήτημα επιλογής. Όσοι είναι εξαρτημένοι από την υπηρεσία του Mark, θα υποστηρίξουν την επιλογή τους απέναντι σε όσους δε σχετίζονται με την εν λόγω υπηρεσία. Το θέμα δεν είναι τι χρησιμοποιεί ο καθένας, αλλά κατά πόσο συμφωνεί με την τακτική των Mark & Co.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα μιλαμε για ενα αβαταρ 15Χ15 και σε διπλανο φορα πολλοι εχουν βαλει φωτογραφια τα παιδια τους σε αναλυση για να την κανεις αφισα.

 

Δηλαδη οταν μου ζητησαν την κορη να την παω για φωτομοντελο τι επρεπε να τους πω να της φορανε μια κουκουλα στο κεφαλι;

 

Και ολα αυτα επειδη εγω και καποιος αλλος ειπαμε οτι ειμαστε μια χαρα που δεν εχουμε facebook :-)

Δεν καταλαβες την ουσια των πραγματων προφανως. Οταν μιλας για ιδιωτικότητα και κράζεις το φβ, το να έχεις ταυτόχρονα φωτό των παιδιών σου, οσο μικρή και να ειναι, ειναι σχήμα οξύμωρο.. εκει αντεδρασε το αλλο παιδι και σου την "ειπε".

 

Και επισης αντιδρασε/σαμε στο αλλο παιδι επειδη ειναι το λιγότερο αστειο να βλεπεις ΣΥΝΕΧΕΙΑ σχολια τυπου το εσβησα και ειμαι καλά, ΑΣΧΕΤΑ αν μιλάει το αρθρο για την ιδιωτικότητα ή την αλλαγή μιας υπηρεσίας του facebook. Λες και ήταν αλκοολικος και ψαχνει απεγνωσμένα την επιβραβευση του, να του πουν μπραβο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε ξεφύγει από το θέμα του άρθρου. Ο καθένας μας έχει την άποψη του και κάνει τις επιλογές του. Όπως έλεγε και το Imp στο WoW: "Can't we all just get along?"......

 

On topic:

Το messenger το καταλαβαίνω να το έχει κανείς στο κινητό αλλά το Facebook app παίζει να είναι το χειρότερο app που έχει φτιαχτεί ποτέ. Ρουφάει τη μπαταρία όπως ένα 15άχρονο διακοσίων κιλών ρουφάει παγωτό χωνάκι τον Αύγουστο στους 40 βαθμούς. Ποιός ο λόγος να το έχεις;;;;;; Και ποιος ο λόγος να βάλεις άλλη μια μπαταριορουφήχτρα που τη μια φορά που θα χρειαστεί πραγματικά να πάρεις τηλέφωνο δε θα έχεις μπαταρία εξαιτίας της......

 

Όξω από τη παράγκα ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεειιιιιιιιιιιιιιιι!!!

 

EDIT: Moments???? Σα τίτλος φτηνής σαπουνόπερας ακούγεται :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε ξεφύγει από το θέμα του άρθρου. Ο καθένας μας έχει την άποψη του και κάνει τις επιλογές του. Όπως έλεγε και το Imp στο WoW: "Can't we all just get along?"......

 

On topic:

Το messenger το καταλαβαίνω να το έχει κανείς στο κινητό αλλά το Facebook app παίζει να είναι το χειρότερο app που έχει φτιαχτεί ποτέ. Ρουφάει τη μπαταρία όπως ένα 15άχρονο διακοσίων κιλών ρουφάει παγωτό χωνάκι τον Αύγουστο στους 40 βαθμούς. Ποιός ο λόγος να το έχεις;;;;;; Και ποιος ο λόγος να βάλεις άλλη μια μπαταριορουφήχτρα που τη μια φορά που θα χρειαστεί πραγματικά να πάρεις τηλέφωνο δε θα έχεις μπαταρία εξαιτίας της......

 

Όξω από τη παράγκα ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεειιιιιιιιιιιιιιιι!!!

 

EDIT: Moments???? Σα τίτλος φτηνής σαπουνόπερας ακούγεται :P

Πολυ σωστη τοποθέτηση! Προσωπικά εχω απενεργοποιησει τον συγχρονισμό του fb μεσα από τις ρυθμισεις και το εχω μπλοκάρει από το να τρέχει στο παρασκηνιο οποτε δεν μου ρουφάει μπαταρια. Όλες αυτές οι εφαρμογές συγχρονισμου, σου ρουφάνε την μπαταρια στο πι και φι. Ειχα κατεβασει ενα φεγγάρι το google photos και το ξίλωσα αμμέσως όταν είδα πως μου ρουφαγε την μπαταρια πριν πεις κυμινο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβες την ουσια των πραγματων προφανως. Οταν μιλας για ιδιωτικότητα και κράζεις το φβ, το να έχεις ταυτόχρονα φωτό των παιδιών σου, οσο μικρή και να ειναι σχήμα οξύμωρο.. εκει αντεδρασε το αλλο παιδι και σου την "ειπε".

Δεν κραζω την ιδιωτικοτητα του facebook και των χρηστων του λαθος καταλαβες. Εγω στο πρωτο μου ποστ εδω ειπα οτι ειμαστε μια χαρα αυτοι που δεν εχουμε social media χωρις να αναφερω κατι για τις φωτογραφιες που βαζει η δεν βαζει ο καθε ενας δεξια και αριστερα.

 

Το θεμα ναι μεν εχει να κανει με τις φωτογραφιες του facebook και με το προγραμμα που πλασαρει ο δημιουργος του αλλα αυτο δεν παει να πει πως οσες περισσοτερες φωτογραφιες εχεις στα social media τοσο ποιο πολυ εισαι κολλημενος με αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με το facebook δεν είναι ότι έχει τα στοιχεία σου η NSA αλλά κάτι ρουφιάνικα "seen by" που σημαίνει ότι έχουν πρόσβαση απλοί χρήστες στα προσωπικά σου δεδομένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως εισαι και vegan?

 

Ουαου μιλαμε για πτυχιο ψυχολογιας οχι παιξε γελασε. Διαφημισε το και στο facebook να γινεις γνωστος. Δεν απαντησες ακομα ομως, την κατεβασες την εφαρμογη η θα κανεις τον επαναστατη;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κραζω την ιδιωτικοτητα του facebook και των χρηστων του λαθος καταλαβες. Εγω στο πρωτο μου ποστ εδω ειπα οτι ειμαστε μια χαρα αυτοι που δεν εχουμε social media χωρις να αναφερω κατι για τις φωτογραφιες που βαζει η δεν βαζει ο καθε ενας δεξια και αριστερα.

 

Το θεμα ναι μεν εχει να κανει με τις φωτογραφιες του facebook και με το προγραμμα που πλασαρει ο δημιουργος του αλλα αυτο δεν παει να πει πως οσες περισσοτερες φωτογραφιες εχεις στα social media τοσο ποιο πολυ εισαι κολλημενος με αυτα.

Ο τροπος που απαντας εσυ ειναι φυσιολογικος και δεν αγγιζει τα επιπεδα "attention-whore" του εταιρου χρηστη που βριζει τον κακο Μαρκ..

 

 

Τρεχάτε όλοι και όλες, θα χάσετε τα λάικς και τα ταγκαρίσματα και η ζωή θα είναι δίχως νόημα μετά...Πόσο χαίρομαι που απέχω συνειδητά από τα social media...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τροπος που απαντας εσυ ειναι φυσιολογικος και δεν αγγιζει τα επιπεδα "attention-whore" του εταιρου χρηστη που βριζει τον κακο Μαρκ..

 

Ο Μαρκ δεν ειναι κακος, επιχειρηματιας ειναι που εχει ενα "μαγαζι" και ψαχνει να βρει τροπο να βγαζει οσο μπορει περισσοτερα λεφτα.

 

Απλα ελα στην θεση μου οταν μου ζητανε Facebook και με κοιτανε σαν εξωγηϊνο οταν τους λεω σορρυ παιδια δεν εχω. :lol: :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μαρκ δεν ειναι κακος, επιχειρηματιας ειναι που εχει ενα "μαγαζι" και ψαχνει να βρει τροπο να βγαζει οσο μπορει περισσοτερα λεφτα.

 

Απλα ελα στην θεση μου οταν μου ζητανε Facebook και με κοιτανε σαν εξωγηϊνο οταν τους λεω σορρυ παιδια δεν εχω. :lol: :P

χαχαχα! ναι βρε και εγω μαζι σου ειμαι. στην ουσια ιδια αποψη εχουμε με μονο διαφορετικό σημειο αυτό του ότι είτε εδω, ειτε στο φβ, όταν εχεις φωτο προσωπικες, η ιδιωτικοτητα πάει περίπατο (βασικα παει περιπατο έτσι και αλλιως με το που ανοιγεις τον υπολογιστή και μπαινει στο διαδικτυο). Απ ότι κατάλαβα, πήρε και εσενα η μπάλα λογω του πρώτου που σου παρεθεσα και το ποστ πριν..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα! ναι βρε και εγω μαζι σου ειμαι. στην ουσια ιδια αποψη εχουμε με μονο διαφορετικό σημειο αυτό του ότι είτε εδω, ειτε στο φβ, όταν εχεις φωτο προσωπικες, η ιδιωτικοτητα πάει περίπατο (βασικα παει περιπατο έτσι και αλλιως με το που ανοιγεις τον υπολογιστή και μπαινει στο διαδικτυο). Απ ότι κατάλαβα, πήρε και εσενα η μπάλα λογω του πρώτου που σου παρεθεσα και το ποστ πριν..

 

 

Μα δεν το ξερεις; Μυστικο που το ξερουν δυο δεν ειναι μυστικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@LLLEFTERIS εγώ φίλε μου σε προσέχω στις διάφορες συζητήσεις εδώ και συνήθως συμφωνώ μαζί σου, ταιριάζουμε δηλαδή σε νοοτροπία (και μάλλον και σε ηλικία) αλλά θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω με την επιλογή σου να βάλεις φωτο των παιδιών στο avatar, και μόνο το γεγονός οτι έχει βγάλει σχετική σύσταση η Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος νομίζω θα ήταν αρκετό να σου αλλάξει γνώμη.

 

Επί του θέματος τώρα (μπας και το σώσω το off topic), εγώ τσαντίστικα πολύ τότε με το τσατσιλίκι του messenger - μέχρι και το facebook light είχα κατεβάσει να δοκιμάσω, αλλά για τη συγκεκριμένη δυνατότητα ούτε που με νοιάζει, και ίσως όντως γίνεται σε προσπάθεια ελάφρυνσης του κύριου app.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως επειδη πρεπει να παρακολουθω καποιες ομαδες, κραταω ακομα και το facebook, αλλιως θα ειχε φαει delete το λιγοτερο 4 χρονια τωρα. Εχει καταντησει πολυ εκνευριστικο, ειδικα με το νταβατζιλικι που εκανε τελευταια με το messenger.
Κριμα που ο κοσμος ταιζει την ματαιοδοξια του απο αυτο, δινοντας ο ιδιος στο facebook και το μαχαιρι και το πεπονι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...