Προς το περιεχόμενο

GWENT: The Witcher Card Game


noFEARgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Yπάρχει περίπτωση να παίξεις αξιοπρεπώς σαν f2p ή θέλει και αυτό να τα σκάς?Γιατι εδώ και 2 χρόνια έχω επενδύσει στο hearthstone και δε με ψήνει 2η ευρορουφήχτρα :P

 

3 packs την ημέρα αν κάνεις όλα τα daily. Αυτό τα λέει όλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις Συμβουλές πες μου. παίζω Μόνο skellige

Yπάρχει περίπτωση να παίξεις αξιοπρεπώς σαν f2p ή θέλει και αυτό να τα σκάς?Γιατι εδώ και 2 χρόνια έχω επενδύσει στο hearthstone και δε με ψήνει 2η ευρορουφήχτρα :P

CDPR Και blizzard η μέρα με την νύχτα. Μην συγκρίνεις ανομοια πράγματα
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις τελειωσα τα challenges, εφτιαξα και το πρωτο μου deck.

 

Εχω συνειδητοποιησει οτι χαρη πχ στα 30 φυλλα που κρατας, παιζεις ουσιαστικα ~15 καρτες εκει γυρω, μπορεις να προσαρμοστεις αναλογα με τον αντιπαλο leader... 

 

Σε αντιθεση με το Hearthstone οπου αμα ειχε ο αλλος anti-deck , τελειωσες απο την αρχη.

 

Νομιζω οτι ο ιδανικος αριθμος φυλλων ειναι 30 , ναι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 παίζω εγω. το θεωρώ καλύτερο Γιατί έχεις μεγαλύτερη πιθανότητα να τραβήξεις αυτό που θέλεις.

 

Λογικο, 1/25 = 4%, ενω με 1/30 = 3,3% και 1/40 = 2,5%. Αλλα για να προσαρμοζεσαι πιο ευκολα με τον αντιπαλο.. Χμ. Θα το ψαξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nομίζω είναι universal ο νόμος στα card games να έχεις ντεκ με τις ελάχιστες δυνατές κάρτες.Oταν έχουν συγκεκριμένη στρατηγική,γίνονται πιο συνεπή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πφφφφ...

 

Άλλο παιγνίδι άφησα, άλλο βρήκα.

 

Καμμία σχέση.

 

Έχουν αλλάξει και βασικότατα πράγματα, πια.

 

Αλλά Ok, την έχει τη θέση του στην καθημερινή απόλαυση.

 

Μια ώρα όμως μόνο, δεν υπάρχει παραπάνω γμτ.

 

Το bug, να μην περνάνε τα fps τα 10 με κάρτα και επεξεργαστή να καααθονται, οφείλεται στο "half v-sync".

 

Σε full, είναι μια χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μερικοι οταν τους κερδιζω δεν μου στελνουν +5 ores.. Τι κομπλεξικοι! :P

 

Εντω μεταξυ, τα dusts λεω να τα φυλαξω για καποιους μηνες, οταν θα εχω ανοιξει καμποσα kegs θα κανω mill τις λοιπες καρτες.. Τι λετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερθηκε πιο πισω οτι τελη του χρονου θα βγει και στο steam to Gwent. Υπαρχει καμια ανακοινωση αν το progress/καρτες αν το ξεκινησεις τωρα θα μπορουν να μεταφερθουν σε αυτο του steam λογω διαφορετικου client?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε mill καρτες απο factions που δε θελεις και κρατα μονο του δικου σου..

 

Dusts εννοεις τα meteorite μαλλον..

Ναι κρατα τα..εγω σκοπεύω στο τελος να εχω μονο premium εκδόσεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε δεν το παιξα στο game το gwent. Βαριόμου άπειρα να ασχοληθώ με τις κάρτες κτλ. Πως το έφερε ομως η τυχη και ξαναπαιζω το παιχνιδι απο την αρχή με τα dlc όμως τωρα γιατι δεν τα ειχα παιξει και αγάπησα το γκουεντ. Και τωρα βγηκε και σε card game online. Αν ειναι διαφορετικο απο το Hearthstone θα το δοκιμασω 100% τοτε. Πως το βλεπετε μεχρι τωρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερθηκε πιο πισω οτι τελη του χρονου θα βγει και στο steam to Gwent. Υπαρχει καμια ανακοινωση αν το progress/καρτες αν το ξεκινησεις τωρα θα μπορουν να μεταφερθουν σε αυτο του steam λογω διαφορετικου client?

 

Δεν παιζει ρολο ο client... Οι λογαριασμοι αποθηκευονται νομιζω στα servers της εταιρειας.. Ειτε στο steam ειτε στο gog δε θα αλλαξει τιποτα...

 

 

Κανε mill καρτες απο factions που δε θελεις και κρατα μονο του δικου σου..

 

Dusts εννοεις τα meteorite μαλλον..

Ναι κρατα τα..εγω σκοπεύω στο τελος να εχω μονο premium εκδόσεις :P

 

Και γιατι να μη μαζεψω σιγα σιγα και για τα αλλα factions; 

 

 

Ποτε δεν το παιξα στο game το gwent. Βαριόμου άπειρα να ασχοληθώ με τις κάρτες κτλ. Πως το έφερε ομως η τυχη και ξαναπαιζω το παιχνιδι απο την αρχή με τα dlc όμως τωρα γιατι δεν τα ειχα παιξει και αγάπησα το γκουεντ. Και τωρα βγηκε και σε card game online. Αν ειναι διαφορετικο απο το Hearthstone θα το δοκιμασω 100% τοτε. Πως το βλεπετε μεχρι τωρα;

 

Ειναι 100% διαφορετικο, ελαχιστο RNG, θελει πολυ μυαλο και στρατηγικη.. ειναι απλα ομορφο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...