Προς το περιεχόμενο

GWENT: The Witcher Card Game


noFEARgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν παιζει ρολο ο client... Οι λογαριασμοι αποθηκευονται νομιζω στα servers της εταιρειας.. Ειτε στο steam ειτε στο gog δε θα αλλαξει τιποτα...

Κατι τετοιο φανταζομαι οτι ισχυει αλλα θελω να το σιγουρεψω μην καθησω και αφιερωσω τσαμπα χρονο και μετα οταν βγει στο steam ξεκινησω παλι απο την αρχη,γιαυτο ειπα να το ρωτησω μπας και γνωριζεις καποιος κατι παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι να μη μαζεψω σιγα σιγα και για τα αλλα factions;

 

Οτι θελεις κανε απλα με mill καρτων των υπόλοιπων factions φτιαχνεις πιο γρηγορα τις καρτες που θες..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείωσα τα challenges και έπαιξα μερικά casuals.Nταξ,τι να λέμε τώρα...σαφώς ό,τι καλύτερο έχω δει σε card game.

 

Aπό ποικιλία σε decks πώς πάει?Σε τί βαθμό παίζει το netdecking?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, αν καταλαβα οι τετραπλες duplicated καρτες γινονται mill.. στα bronzes...

 

Τα silver; x2; βασικα ποια ειναι τα ορια για το bronze, silver και gold; (προφανως εδω 1)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τριαδα Wild hunt Rider στο Monster deck,για να μεινει στο επομενη γυρο πρεπει να εχεις λιγοτερο score απο τον αντιπαλο στο τελος του γυρου σου?

 

Το καταευχαριστιεμαι το game,δεν το περιμενα να εχουν κανει τοσο σοβαρη δουλεια. Tα artwork animation οταν βγαζεις 3αδες ειναι ολα τα λεφτα για οποιον τo παρατηρησε :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, αν καταλαβα οι τετραπλες duplicated καρτες γινονται mill.. στα bronzes...

 

Τα silver; x2; βασικα ποια ειναι τα ορια για το bronze, silver και gold; (προφανως εδω 1)

Silver και gold απο 1 και bronze 3

 

Γιαυτο οτι εχεις bronze πανω απο 3 και silver,gold πανω απο 1 κατευθειαν mill..

 

Κανω trio με hunter στους βορειους αλλα δε βλεπω να μειώνετε στο μισο το highest unit του αντιπαλου...μου ξεφευγει κατι;μηπως θελει να βρισκονται στο ιδιο row;

 

Επισης το reload δουλεύει εαν ξαναπαιξεις την καρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κανω trio με hunter στους βορειους αλλα δε βλεπω να μειώνετε στο μισο το highest unit του αντιπαλου...μου ξεφευγει κατι;μηπως θελει να βρισκονται στο ιδιο row;

 

 

Ναι πρεπει να είναι στο ιδιο row! Ετσι την ειχα πατησει και εγω στην αρχη :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω από την closed beta αλλά δυστυχώς ποτέ δεν έκατσα να ασχοληθώ. Έχω την εξής ερώτηση, αν μπορεί να απαντήσει κάποιος :

 

Σε σχέση με το MtG, πως είναι από άποψη δυσκολίας και βάθους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω από την closed beta αλλά δυστυχώς ποτέ δεν έκατσα να ασχοληθώ. Έχω την εξής ερώτηση, αν μπορεί να απαντήσει κάποιος :

 

Σε σχέση με το MtG, πως είναι από άποψη δυσκολίας και βάθους?

 

Καμία σχεση με MTG, το ένα είναι trading card game με τεράστιο βάθος και πολυπλοκότητα ενώ το Gwent είναι πολύ πιο απλό και σε κανόνες και σε κάρτες και ειδικά τώρα που το pool των καρτών είναι μικρό μπορείς άνετα να το παίξεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχεση με MTG, το ένα είναι trading card game με τεράστιο βάθος και πολυπλοκότητα ενώ το Gwent είναι πολύ πιο απλό και σε κανόνες και σε κάρτες και ειδικά τώρα που το pool των καρτών είναι μικρό μπορείς άνετα να το παίξεις.

 

Σε ευχαριστώ, απλά επειδή με το MtG έχω ασχοληθεί σε βάθος, το έχω ως σημείο αναφοράς και σύγκρισης, και όπως καταλαβαίνεις, εξαιτίας αυτού οποιοδήποτε νέο card game το αντιμετωπίζω με λίγο "φόβο" για το learning curve του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Gwent είναι ένα card game μοναδικό στο είδος του, δεν υπάρχει κάτι ανάλογο όπου και αν ψάξεις και σε συνδυασμό με τον dark fantasy κόσμο του Witcher είναι δεδομένο ότι θα κάνει πάταγο. Με αυτά που βλέπω πιθανολογώ ότι σε 1-2 χρόνια ίσως να κοντραρει στα ίσια το Hearthstone.

 

Φαντάσου το σαν μίξη Hearthstone με Solitaire που έχει σκοπό να βγάλεις μεγαλύτερο score από τον αντιπαλό σου σε 2 από τους 3 γύρους. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...