Προς το περιεχόμενο

GWENT: The Witcher Card Game


noFEARgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην ουσία σου λέει οτι π.χ. στην 1η στήλη για 7 μέρες να παίζεις κάνοντας το 6 round reward στο τέλος παίρνεις 8.6 kegs, scrap κτλ. Είναι πίνακας που σου δείχνει το progress για το free to play μοντέλο.

χαχαχα Σωραίος!

 

Σπανια κανω και τα 42 rounds αλλα γενικα νομιζω αν κανεις τουλαχιστον τα 18 μαζευεις μπολικο πραμα. Που και που να κανεις λιγο παραπανω farming και θα μαζεψεις σχεδον 200 kegs στο τελος της σεζον που σημαινει ολα τα commonx3, μαλλον ολα τα rarex3, πανω απο 50 epic καρτες και στα scrap δεν υπολογιζει τα εξτρα απο τα kegs. 

Οποτε στο expansion θα εισαι απολυτα κομπλε εκτος απο legendary που ειναι το πραγματικο money sink, αλλα και παλι θα σου πεσουν μερικες και θα κραφταρεις τις εξτρα. 

Και αν κανεις και τα 42 rounds δεν χρειαζεται να σκασεις χρημα γιατι μπορεις να μαζεψεις ore και για το expansion.

 

Not bad at all, ακομα και οσοι δεν παιζουν καθε μερα μπορουν να φτιαξουν 2-3 competitive decks και να ανεβουν high rank.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 902
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια σκεφτομαι να ξεκινησω το παιχνιδι και ελεγα αν μπορειται να μου δωσετε κανα tip και καποιο deck για αρχη

 

Αν εισαι f2p, σε συμβουλευω να ξεκινησεις τα challenge και μετα να παιζεις για καμια εβδομαδα με τα starters decks στο casual (ετσι και αλλιως μεχρι lvl 10 εκει θα παιζεις), να τα μαθεις σιγα σιγα και μετα θα φτιαξεις ενα καλυτερο deck απο τα kegs.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σκεφτομαι να ξεκινησω το παιχνιδι και ελεγα αν μπορειται να μου δωσετε κανα tip και καποιο deck για αρχη

Συμπληρώνω, ξεκινά με monster deck. Είναι το πιο starter friendly

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον σημερα εφτιαξα ενα deck με οσες καρτες διαθετα (ουτε το 20% του collection εχω) και ειχα σκορ 7 νικες - 1 ηττα, 88% winrate, αλλα υποθετω οτι ειναι λογω low rank (ειμαι 1057 ranking points, #26787).

 

skor.jpg

 

* Αργοτερα θα εξηγησω πως να παιζεται σωστα

Και το deck μου: (προφανως μπορει να βελτιωθει πολυ, αλλα δε ξερω, δουλεψε τελεια)

 

2017-06-03_1656_1.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω να προτείνω και εγώ ενα, το έδωσα ήδη στον pandask7

 

Strength Weather Hybrid Deck

 

Θα χρειαστεί βελτίωση αλλα μπορείτε να το δοκιμάσετε

 

post-155704-0-94405600-1496499645_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω να προτείνω και εγώ ενα, το έδωσα ήδη στον pandask7

 

Strength Weather Hybrid Deck

Δεν φαινεται κατι.

 

 

Λοιπον σημερα εφτιαξα ενα deck με οσες καρτες διαθετα (ουτε το 20% του collection εχω) και ειχα σκορ 7 νικες - 1 ηττα, 88% winrate, αλλα υποθετω οτι ειναι λογω low rank (ειμαι 1057 ranking points, #26787).

 

skor.jpg

 

* Αργοτερα θα εξηγησω πως να παιζεται σωστα

Και το deck μου: (προφανως μπορει να βελτιωθει πολυ, αλλα δε ξερω, δουλεψε τελεια)

 

2017-06-03_1656_1.png

 

Ωραιος ο Sartiv, θα προτεινα να βγαλεις τον Dudu κανεις δεν παιζει αυτη την καρτα στο competitive , και να εβαζες για silver τον Grave Hug και μετα βγαζοντας ενα Clear sky που δεν χρεαιζεται πλεον βαζεις Ekkimara. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε monsters deck πρεπει οπωσδηποτε να υπαρχουν crones . Είναι 20 points play (ενα απο τα λιγα high tempo plays που εχει αυτο το faction) που προσφερει και deck thinning 2 καρτων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φαινεται κατι.

 

 

 

Ωραιος ο Sartiv, θα προτεινα να βγαλεις τον Dudu κανεις δεν παιζει αυτη την καρτα στο competitive , και να εβαζες για silver τον Grave Hug και μετα βγαζοντας ενα Clear sky που δεν χρεαιζεται πλεον βαζεις Ekkimara. 

 

Να σου πω την αληθεια; Μου αρεσει ο Dudu, μου εχει χαρισει κιολας μερικες ανελπιστες νικες!! Ειδικα αμα μπουσταρει ο αντιπαλος ή τραβαει ενα μεγαλο minion, με τη μια καλυπτει τη διαφορα! Και μετα αφου το κτυπησω λιγο ή το αναβαθμιζει , παιζω το scorch.. τοτε αλλη τοση η διαφορα!! 

 

Ενω o Grave Hag... αντε 10-12αρια μπορει να σου δωσει, ο Dudu σου φερνει περισσοτερους ποντους κατ'εμε.

 

Οσο για τον Ekkimara φαινεται καλη προταση, αμα ειναι κατω κανα Arachas Bahemoth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω feedback αν δοκιμάσατε το deck μου έδωσα

 

Μου λειπουν δυστυχως αρκετες καρτες... Αλλα πολυ καλο deck μου φαινεται, εχει πολλα synergies!

 

Ο Ragh Nar Roog δε χωραει σ'αυτο το deck; Σιγουρα θα ζορισει σε αρκετες περιπτωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου λειπουν δυστυχως αρκετες καρτες... Αλλα πολυ καλο deck μου φαινεται, εχει πολλα synergies!

 

Ο Ragh Nar Roog δε χωραει σ'αυτο το deck; Σιγουρα θα ζορισει σε αρκετες περιπτωσεις.

Καλό θα ήταν αλλα ισως σου χαλάσει κάποιο synergy. εξάλλου απο μόνο του το deck έχει σκληρά weather ήδη!

Επίσης αντί για το κριάρι μπορείς να προσθέσεις στην θέση του ένα Griffin για περισσότερο weather defence. Ο λόγος που επέλεξα τον συγκεκριμένο leader είναι ότι κάνει counter το weather του αντιπάλου τρώγοντας τις μονάδες που επηρεάζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι επισυναπτώμενο αρχείο! αλλα θα ξαναπροσπαθήσω.

 

50975f7ac80c4833bf18ff98a4abb709.png

 

Eκτος οτι ειναι ψιλοακριβο deck, ουτε μια δεν εχω gold δεν εχω απο αυτες πχ :P , γενικα μου φαινεται πολυ υβριδικο, χωρις να το εχω δοκιμασει βεβαια στην πραξη αλλα ενω εχει consume μεσα πετας και τα fog και τα frost , και ετσι υπο ιδανικες καταστασεις θα μπαφαριστει ο ενας giant και ο ενα foglet. Συμφωνω οτι οι Crones παρα ειναι δυνατες για να γινουν Ignore,μεχρι και Dodge το Scortch κανουν. Δοκιμασε το βεβαια το deck και αν δεις 30-40% win ration στα 15games+ τοτε θα ελεγα γυρνατο σε full consume.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει γεμισει ο τοπος με καρκινιαρικα decks που εχουν μονο spells σε ψηλο mmr. Ειναι τοσο anti-fun και σιγουρα η cdpr θα τα τελειωσει μια και καλη στο επομενο patch γιατι χανεται το νοημα του παιχνιδιου.

Στην αρχη ηταν το Scoia'tel Spell Deck που κανει counter ολα τα υπολοιπα, και τωρα ηρθε και το Nilfgaard Spell Deck που κανει counter ολα τα υπολοιπα + το Scoia'Tel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...